Reklama
Reklama

Slovenské národné povstanie v Astane

Počet zobrazení: 3726

astana_1.jpgV Astane, hlavnom meste Kazašskej republiky, otvorili 24. októbra 2014 výstavu „70. výročie Slovenského národného povstania”.

Pripomenúť si hrdinský počin slovenských vojakov a partizánov, ktorí padli v bojoch za svoju vlasť, sa na slávnostnom otvorení zišli zástupcovia veľvyslanectiev akreditovaných v Astane, čitatelia knižnice, novinári a zástupcovia miestnej inteligencie. S úvodným slovom na otvorení výstavy vystúpil mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec v Kazachstane a Kirgizsku Peter Juza a generálna riaditeľka Národnej akademickej knižnice v Kazachstane Umitchan Munalbajeva.

Svojím vojenským, národným a medzinárodným významom sa SNP stalo jedným z najvýznamnejším medzníkom v novodobej histórii Slovenska. Na Slovenskom národnom povstaní sa zúčastnili zástupcovia 32 národov a národností sveta, v rámci ktorých bolo viac ako tritisíc občanov Sovietskeho zväzu vrátane Kazachov a Kirgizov, ktorí spolu so slovenskými vojakmi a partizánmi bojovali proti fašistom.

SÚVISIACE:
Kazašská pravda
TV Kazakstan
 

astana_4.jpg

astana_3.jpg

astana_2.jpg

astana_5.jpg

astana_6.jpg

 
 
Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     

Komentáre

Obrázok používateľa Peter Zajac-Vanka
#1
Peter Zajac-Vanka
29. október 2014, 23:30

Z kultúrno-historického pohľadu určite zaujímavé...najmä v tom októbrovom termíne...a im bolo aspoň spolovice jasné, že Slovensko bolo pred vojnou v Republike Československej a Povstaním proti fašizmu sa slovenský národ očisťoval od klérofašistického spojenectva s Treťou ríšou... 

Nie, "srandu nabok", Vaša excelencia Veľvyslanec SR v Republike Kazachstan, ale viac by ma zaujímalo, ak by bol napísaný dobrý analytický článok o tom, čo to môže pre Slovensko znamenať, ak od 10.októbra vznikol Eurázijský ekonomický zváz, podľa ktorého Ruská federácia, Kazachstan i Bielorusko vytvorili jednotný ekonomický priestor a colnú úniu, takže čo sa dovezie do jednej krajiny Eurázisjkého zvázu, ako keby sa doviezlo i do druhej.

Vôbec tu nič nevieme o tom, že sankcie EU sú smiešnosťou a detinskosťou, pretože po vzniku EURAZU je jedno, či dodáte do Kazachstanu či Bieloruska, i tak sa to považuje za vnútorné hospodárske územie spolu s Ruskou Federáciou. Môj obchodný partner v Alma-Ate hovorí, že ak chcem obísť sankcie, nech predávam cez neho...

...ale my slovenskí exportéri o tom nič nevieme, pretože informácie viaznu...

Peter, toto je konkrétna a lukratívna vec, ktorú tu možno urgentne predstaviť, díky

Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama