Reklama
Reklama

Slovo opäť nové - alebo redizajn a reštart Slova

Vážení čitatelia, dnešným dňom má portál Slova novú podobu. Prehľadnejšiu, používateľsky príjemnejšiu a komfortnejšiu.
Počet zobrazení: 13818

Vydavateľom portálu je občianske združenie Klub Nového Slova a naším zámerom je diskutovať aj na stránkach Slova otvorene, kriticky, kultivovane a neanonymne. Inšpirovali sme sa českým Deníkom Referendum a aktívni používatelia stránky budú jednoznačne identifikovateľní. Či už sú to autori, blogeri alebo diskutujúci pod článkami, od ktorých pri registrácii po novom vyžadujeme všetky relevantné údaje. Redakcia si vyhradzuje právo akúkoľvek neidentifikovateľnú adresu či meno vyradiť. Novinársku etiku mienime vážne, záleží nám na úcte čitateľov k autorom aj k sebe navzájom.

Vo väčšine súčasných médií klesajú anonymné diskusie do úplného suterénu, z diskusií je špinavá stoka urážajúca vkus aj kultúru. Tento prah je pre nás dôležitý a neprekročíme ho. Slovo vydávame z prostriedkov, ktoré poslali čitatelia na jeho účet , nemáme žiadnych tajných sponzorov a nie sme závislí od nadnárodných firiem, bankových domov a politických strán. Naša nezávislosť sa nekončí a nezačína otázkou: neohrozí náš postoj balík inzercie, čo od ix ypsilona každoročne dostávame? Autori píšu dobrovoľne a bez nároku na honorár. Portál a rovnako aj Klub Nového Slova sú postavené na záujme a obetavosti zúčastnených. Nenecháme sa zatiahnuť do trápnych podprahových súbojov, ktorých jediným cieľom je uraziť a pošpiniť Slovo, ale najmä politický smer - sociálnu demokraciu . Psi štekajú... 

Považujeme za etické, aby v Slove dostali slovo jeho dlhoroční autori, aj keď sú dnes v politike a nosia dres Smeru. Nie sme „apolitickí“, otvorene straníme myšlienkam sociálnej demokracie. Naši autori majú právo na názor a my im ho radi poskytujeme, aj preto, že sme pre nich jedinou platformou. Názory a činy týchto autorov sú pre ich voličov - čitateľov dôležité. Suverénom je čitateľ, na svoje hodnotenie nepotrebuje nijakého tútora zo stránok Sme.

Napokon niekoľko upozornení s prosbou o trpezlivosť a pochopenie našich čitateľov a spolupracovníkov:

Po prvé, niektoré detaily budeme na stránke dopĺňať postupne, najmä v takzvanej päte, kde sú rôzne interaktívne a kontaktné odkazy a upozornenia.

Spočiatku nebude prístupný celý archív Slova, nemáme zatiaľ dosť finančných prostriedkov, aby sme ho sprevádzkovali súčasne s novým dizajnom. Dostupný bude len posledný mesiac pred zmenou - teda november.

Autorom odporúčame, aby si pozreli v „päte“ stránky Kontakt pre autorov, Pokyny pre autorov, blogeri a diskutujúci zase Kódex blogera a diskutujúceho.

Ospravedlňujeme sa blogerom, ktorých archív tiež bude dočasne neprístupný, ale najmä preto, že je potrebné, aby si svoj blog vytvorili znovu, a to aj tí, ktorých blogy sme preniesli.

Veríme, že nový dizajn, ale aj fungovanie stránky bude krokom vpred a pri postupnom využívaní všetkých možností, ktoré sa nám otvárajú, bude Slovo obsahovo, graficky aj interaktívnosťou oveľa bohatšie a zaujímavejšie. Teda, že táto zmena bude aj podnetom k celkovému reštartu Slova.

A ešte jedna prosba: budeme čakať na Vaše názory na nové Slovo, samozrejme, aj vecné a iné pripomienky k vzhľadu a funkčnosti stránky.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     

Komentáre

Obrázok používateľa Akšile
#1
Eliška Bisáková
02. december 2012, 18:23

Joj ako sa mi to páči. Konečne tu už nebude vypisovať kade kto, lebo vie, že je identifikovateľný, hoci šicko sa dá obísť.

Obrázok používateľa Peter Zajac-Vanka
#2
Peter Zajac-Vanka
04. december 2012, 07:36

Vítam to, som presvedčený, že sa v diskusii konečne budeme normálne zhovárať a posunieme myšlienky k spoločnému vytvoreniu názoru, alebo aj k polemike ktorá bude tvorivá a nie deštruktívna. Tak ako to býva na intranetoch, kde s tým firmy dlhodobo vytvárajú tú správnu komunikačnú kultúru.

 

Obrázok používateľa anton b.
#3
anton braxatoris
05. december 2012, 18:03

redizajn je vcelku vkusny, zaujimavy. co sa tyka funkcnosti debat uvidime ked sa naloguje pan/pani Ingo/Inga ci bude stvarat co predtym alebo narazi na nejaku prekazku...

Obrázok používateľa Rudolf Slezák
#4
Rudolf Slezak
07. december 2012, 20:41

Som rád, že tu vidím známe ména. Na to ostatné si zvykneme. Najviac mi vadila anonymita autorov, ktorých texty zaplnili celé diskúzie.

Obrázok používateľa Peter Zajac-Vanka
#5
Peter Zajac-Vanka
05. január 2013, 16:37

už si nemyslím, že táto zmena bola šťastným krokom vpred

Aj keď sa už potrebujete zaregistrovať ak chcete prispieť do blogu či pod diskusiu, takže som očakával oveľa viac blogérov i diskutérov, opak sa stal pravdou - zhoršili sa akosi "prístupové podmienky" k písaniu, nielen pri registrácii, ale hlavne, ako keby niekto oparatívne v admine sabotoval úsilie autora "vložiť" do blogu príspevok, či dať pod článok opravené slová diskusie.

To po prvé,

po druhé - kde je bohatý archív Slova?

To má byť hrubá čiara za minulosťou?

Ak nemienite dotiahnuť archív a to množstvo intelektuálneho kapitálu za tie roky nazad na internet, tak to radšej vzdajte - nek´´rmne nás tu vyčpelými Schmognerovými a článkami, na ktoré by človek radšej aby ani nereagoval, ak si chce zachovať dôstojnosť, páni

preboha, kto vás to platí?!...

Obrázok používateľa anton b.
#6
anton braxatoris
03. marec 2013, 13:17

je tu problem s vkladanim komentarov/diskusnych prispevkov. v IE8 sa sice objavi "okno"

ale po odoslani prispevku sa tento fyzicky v diskusii neobjavi. je treba prejst na iny

browser a trochu upravit nastavenia...

Obrázok používateľa anton b.
#7
anton braxatoris
03. marec 2013, 13:22

 

pani smognerova by nam mohla prezradit, ako to bolo s cross-default VSZky a surovym natlakom statnych bank na okamzite splatenie uverov zamestnaneckej akciovky Slovnaftu a naslednym lacnym odpredajom madarom. co sa tyka prispievania, musite prejst na iny browser...

Obrázok používateľa anton b.
#8
anton braxatoris
03. marec 2013, 13:24

bolo mienene ako reakcia na prispevok Petra Zajaca-Vanku  

Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama