Reklama
Reklama

Špina

Počet zobrazení: 2935

Utajený svedok Peter Tóth stojí na verejnom pranieri. Advokát, ktorý zrejme nosí materiály z vyšetrovania dvojnásobnej vraždy na verejnosť, nevie, či je Peter Tóth onen utajený svedok, ale vie, že ho už netreba brať vážne.

Má zásluhy za boj proti Mečiarovi, teraz podľa neho skončil na okraji. Ďakuje mu za všetko, čo doniesol na políciu od Kočnera a o Kočnerovi, len treba vraj rozmýšľať, prečo to urobil: či náhodou nie preto, lebo sa bojí, že pôjde „bručať“ za kamošom. Bledá tvár má hadí jazyk, povedal by môj kamarát. Nevieme, pravdaže, či je Peter Tóth Peter Tóth, ale vieme, že nejaký utajený svedok na polícii bol.

Šéfredaktor jedného z trojice denníkov, kde sa každý deň na striedačku zjavujú úniky z vyšetrovacieho spisu k dvojnásobnej vražde, napísal úvodník. Čitateľom sa zdôveril s dilemou, akú majú v redakcii, čo zo spisu uverejniť a čo nie. Inými slovami: v redakcii novín majú buď vlastnú detektívnu kanceláriu, ktorá dospela k rovnakým záverom ako vyšetrovatelia dvojnásobnej vraždy, alebo štátni detektívi nespolupracujú so štátnou mocou, ale s redakciou a tá rozhoduje, koho namočí a koho nie.

Pripomenulo mi to rozpravu o lustráciách v bývalom federálnom parlamente bývalej Českej a Slovenskej republiky. Komisia zložená z poslancov mala v rukách dokumenty o tajnej spolupráci so štátnou tajnou políciou. Vyplynulo z nich, že i niektorí súčasní kolegovia, ktorí prišli do parlamentu po prvých slobodných voľbách, sú umazaní. A o tom, ktorých mená v pléne zverejnia, rozhodla táto komisia. Za normálnych okolností by to bol škandál, ale nebol. Nijaké médium sa tohto faktu neujalo, a čo nie je v televízii, to vlastne ani nie je… Niektorí sa potichu vzdali mandátu a niektorí boli vyvolaní po mene. Ako sa to hodilo v politickom boji. A niektorí povyhrávali súdy, lebo sa im spolupráca nedokázala, no označení zostali naveky.

Bude to už rok, čo dvojnásobná vražda odvalila kameň a pod ním sa to hemží. Ľudia, ktorých si štát platí, nevedia, čo s tým všetkým robiť, ich bezradnosť vzbudzuje pochybnosť. Ale pochybnosť vzbudzujú aj „ľudové súdy“. Samozrejme, že úmysel je ten najlepší, chytáme lapajov v polícii, v prokuratúre, na súdoch, vo vláde. A keď je špina zažraná…

Erotická korešpondencia „čiernej vdovy“ baví Slovensko. Rozsah a obsah poznáme len sčasti, no človeka zarazí, ako tí cnostní otcovia z tradičných rodín tu i tam pod stolom flirtujú. Veď nie sú vo verejnom dome, iba v parlamente či v inej bohumilej funkcii či postavení. Sem-tam si odskočia, no a? To nie je zvrátenosť, to je život.

Pred Vianocami spadol z rebríka známy český moderátor Honza Musil. Išiel do garáže po črepník, chcel presadiť vianočnú ružu. Facebook zastonal po tom, čo o jeho zranení napísal jeho životný partner Jakub. Nenašiel sa vari jediný sprostý, nežičlivý či inak nedôstojný výkrik na jeho adresu. Honza Musil je otcom aj dedkom. Na vojenčine spoznal, že má inak zložený svoj biologický kód. Nič neskryl pod stôl. To nie je zvrátenosť, to je život.

(Glosa vyšla 30. 1. 2019 na Pravda.sk)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama