Test poslušnosti

Počet zobrazení: 3807

Plagiátor Matovič môže byť s výsledkami plošného testovania na 100´% spokojný. Dôvodov na to má celú kopu:

  1. Vnútil svoju vôľu státisícom ľudí. Použil pri tom síce vyhrážky a hrubý nátlak, z toho si však ťažkú hlavu nerobí. Účel predsa svätí prostriedky. Vie sa dokonca rozcítiť a roniť krokodílie slzy.
  2. Presvedčil sa, že silové zložky môže použiť na čokoľvek, čo si zmyslí. Napokon otestoval ich už v období Veľkej noci.
  3. Presvedčil sa o neobmedzenej podpore svojho fanklubu. Jeho členovia mu dajú lajk (páčik) aj za najstupídnejší status či infantilnú fotografiu. V parlamente mu vládni poslanci zatlieskajú, aj keby nepočuli, čo povedal a jednohlasne schvaľujú všetky návrhy zákonov. Princíp vedomia a svedomia zrazu neplatí.
  4. Utvrdil sa, že arogantne sa smie správať nielen voči politickým oponentom, ale proti každému, kto si dovolí mať iný názor. Šmahom ruky zmietol zo stola aj dobre mienenú vecnú kritiku, výhrady a pripomienky odborných lekárskych kruhov a stavovských organizácií.
  5. Mnohých ľudí vtiahol do svojich krážov, ani nevedia ako a sú s ním na jednej lodi. Organizátori a vykonávatelia testov, zamestnávatelia, kontrolóri na vrátniciach podnikov, kontrolóri v obchodoch, na pošte, v zdravotníckych zariadeniach, atď. Naozaj perfektne a zároveň perfídne vymyslené. Nech sa ľudia kontrolujú navzájom! Opatrenia pritvrdzuje a uvoľňuje podľa ľubovôle ako krotiteľ zvierat v cirkuse. Cukor a bič. Cukor pre „zodpovedných" (dobrovoľne i nedobrovoľne poslušných), ktorí ho podporujú alebo sa z rôznych dôvodov podvolili, bič pre „nezodpovedných“ (neposlušných), ktorí sa stavajú na zadné.
  6. Zistil, že môže byť drzý voči komukoľvek, že môže podviesť aj tých, o ktorých zvykol hovoriť ako najzraniteľnejších, ľudí starších ako 65 rokov, ktorí väčšinu času trávia vo svojich domovoch. Cez vykonávateľa svojich príkazov vo funkcii hlavného hygienika im neodporučil zúčastniť sa testovania. Tým, ktorí sa držali tohto pokynu, po testovaní nehanebne obmedzil občianske a ľudské práva, pričom mnohí z nich boli vystavení šikanovaniu a ponižovaniu.
  7. Veľa ľudí síce nasr...dil. Ale to má on úžasne rád. Čím viac ľudí nas..., tým má krajší deň.
  8. Médiá hlavého prúdu mu zobú z ruky, prehliadajú všetky prešľapy a otázky na telo, napríklad o porušení zákona pri obstarávania testov, od nich nedostáva. Spravodajstvo RTVS mu do veľkej miery slúži ako propagačný nástroj. Už nepotrebuje ani špeciálne vládne noviny.
  9. Vedľajším produktom jeho akcie testovania je odstavenie prezidentky na vedľajšiu koľaj.

Dalo by sa v tom pokračovať. Cesta k diktatúre psychopatickej neosobnosti sa otvorila...

korokral843.jpg
Kresba: Ľubomír Kotrha

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984