Reklama
Reklama

V Nitre obnovili Spoločnosť Ladislava Novomeského

Počet zobrazení: 5362


Po niekoľkých rokoch v meste pod Zoborom obnovili klub Spoločnosti Ladislava Novomeského. Mladí aktivisti z Nitry a okolia prebrali štafetu po generácií, ktorá odkaz Novomeského šírila do roku 2009. Stalo sa tak v čase, keď sme si pripomenuli 110. výročie narodenia slovenského novinára a básnika.

sln_nitra.jpg

Na prvej schôdzi novozaloženého klubu si mladí spomedzi seba zvolili za predsedu Artura Bekmatova – novinára a doktoranda Katedry žurnalistiky na UKF. Členovia klubu sa zhodli na tom, že chcú nadviazať na činnosť pôvodného klubu najmä obnovením literárnej súťaže Novomeského Nitra. Táto súťaž fungovala každoročne v rokoch 2003 – 2009 a bola venovaná mladým, začínajúcim autorom, najmä študentom stredných a vysokých škôl.

Noví členovia však nechcú zostať len pri obnovení súťaže, ale myšlienky humanizmu, sociálnej spravodlivosti a antifašizmu chcú šíriť aj inými spôsobmi – kultúrno-spoločenskými podujatiami na školách, voľno-časovými aktivitami pre mladých či vytvorením knižnice ľavicovej literatúry, ktorá bude dostupná pre verejnosť.

Blížiace sa 70. výročie oslobodenia Nitry (30. 3.) si Spoločnosť Laca Novomeského spod Zobora rozhodla pripomenúť symbolickým výstupom na Zobor. Ak máte záujem sledovať aktuality nitrianskeho klubu, môžete „lajknúť“ fanúšikovskú stránku klubu na facebooku: https://www.facebook.com/slnnitra

sln_nitra.jpgspol.novomoskeho.jpg
 

Spoločnosť Ladislava Novomeského - Nitra
 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     

Komentáre

Obrázok používateľa anton b.
#1
anton braxatoris
12. marec 2015, 11:03

Krok spravnym smerom, drzim palce.

Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama