Vláda nás ženie ako ovce na porážku,
necháme si to?

Počet zobrazení: 4822

Motto: Matovič vyhlásil „mať Covid nie je hanba“. Má pravdu, hanbou je mať takého premiéra!

Neviem či sa mi to len zdá, ale zvony akosi menej zvonia, akoby lepším časom už odzvonili. Slovensko ovládla apatia a depresia, ktorú vyvolávajú nielen nezmyselné opatrenia Matovičovej vlády, ale i pasivita viacerých opozičných politikov, ako aj demagógia a kuvičie hlasy nedonosených analytikov a politológov. Čím menšia odbornosť, čím menšie politické a životné skúsenosti, tým jednoznačnejšie a pesimistickejšie predpovede. Ľudia podľa nich už môžu len oddane čakať ako ovce, kedy ich táto vláda podojí a pošle na porážku.
 

Názory „komentátorov“ vyvolávajú beznádej a zúfalstvo

Podľa mnohých politológov, analytikov, komentátorov a ďalších novodobých odborníkov sa v súčasnej situácii nedá absolútne nič robiť. Väčšina z nich správne pomenúva problémy v spoločnosti, avšak vyvodzuje z nich nesprávne závery. Jedným z príkladov je názor publikovaný v Pravde pod názvom „Môže referendum zvaliť vládu? Iba ak od smiechu“. Takýto pohľad a prístup k riešeniu závažných celospoločenských problémov nie je ojedinelý, a preto je pre občiansku spoločnosť nebezpečný. Názory tohto typu možno považovať v demokratickej spoločnosti za veľmi škodlivé. Degradujú spoločenské a politické aktivity občanov a ich strán, vyvolávajú beznádej a zúfalstvo. Buď sú skrytou podporou tohto súčasného totalitného režimu, protiľudových praktík vlády, výkrikom demagogických zúfalcov, alebo len obyčajnou neznalosťou spoločenských procesov. Ak by sme pristúpili na ich videnie sveta, potom sú politika a politické strany zbytočné. Stav je podľa nich nemenný najmenej ďalšie tri roky, lebo občan môže prehovoriť len raz a to v riadnych voľbách.

Stupeň skepticizmu na Slovensku narástol do takej podoby, že i životom ošľahaní ľudia hovoria o tom, ako sa to nedá, ako sú akékoľvek aktivity pri riešení súčasného marazmu spoločnosti neúčinné, zbytočné a neprinesú vytúženú zmenu. Údajne nepomôžu žiadne protesty občanov, ani referendum a predčasné voľby. Ak by sme s tým súhlasili a zmierili sa so súčasným stavom, potom môžeme pokojne čakať aj na smrť. Práve o to súčasnej protiľudovej vláde ide, dostala nás tam, kam chcela, do pasce, v ktorej si sami zamykáme vráta, zvykáme si a sme tam akoby dobrovoľne.
 

V defenzíve je aj stará garda

Žiaľ, v poslednom čase sa stretávam čoraz častejšie s porazeneckými náladami aj u mojich spolupútnikov. Aktívni ľavičiari akoby zostarli, stratili chuť meniť veci k lepšiemu. Nevidia svetlo na konci tunela, neuvedomujúc si, že ani baník či razič tunela ho nevidí a napriek tomu pracuje a bojuje v záujme dosiahnutia cieľa. Niektorí sú už objektívne unavení a urobili vraj dosť. Ja si naopak myslím, že sme mohli a mali urobiť viac. Či chceme alebo nie, sme dlžníkmi ak nie sebe, tak určite svojim deťom a vnúčatám, ktoré by sme nemali nechať napospas dnešným politickým šialencom.

Ešte na jar minulého roku som burcoval za založenie autentickej ľavicovej strany, ktorá na Slovensku absentuje. Smer-SD už dávno svoju ľavicovosť stratil a premrhal, no a Hlas-SD ju až teraz hľadá a či ju nájde, ukáže až čas. Napriek hlasom o nevhodnom čase a prirodzenom nezáujme ľudí o politiku sa to v podobe hnutia Socialisti.sk predsa len podarilo. Teraz je jeho úlohou nadviazať na najlepšie tradície slovenskej ľavicovej politiky, vytrvalo bojovať za záujmy bežných občanov a tým sa presadiť na politickej scéne.
 

Vďaka našej apatii a pasivite nás má vláda v hrsti

Vládnu nám politici bez odbornosti, bez základného právneho vedomia a najmä bez morálky. Porušujú Ústavu a zákony SR. Deštruujú právny a sociálny štát, obmedzujú ľudské práva a slobody, demokraciu postupne nahrádzajú diktatúrou a občania sú napriek tomu ticho v domnienke, že to za nich niekto vyrieši a i tak im to nepomôže. Mnohí občania to dokonca vláde uľahčujú svojou naivitou až hlúposťou, keď na posledné testovanie prišlo takmer tri milióny ľudí, pričom len necelá polovica z nich tam musela ísť z dôvodov nariadenia vlády súvisiacich so zamestnaním a ďalšími aktivitami.

Vlada svojím konaním vedome rozdeľuje spoločnosť a pestuje v nej nevraživosť, až živočíšnu nenávisť. Robí tak pre jednoduchšiu manipuláciu s ľuďmi, ovládanie ich nálad a znemožnenie spolupráce pri prípadných občianskych nepokojoch.
 

Protesty sú prakticky nemožné, preto jedinou cestou je referendum

Vláda si v rozpore s Ústavou SR nechala schváliť zákon, ktorým môže v podstate opakovane a bez obmedzenia vyhlasovať a predlžovať núdzový stav. Stačí jej na to súhlas jednoduchej väčšiny, aj to len dodatočný, maximálne 76 poslancov NR SR, pričom koalícia má až 95 hlasov.

Počas núdzového stavu platí zákaz zhromažďovania umocnený zákazom vychádzania, čo v ľudskej reči znamená zákaz akýchkoľvek občianskych i politických protestov či iných hromadných akcií. Pri jeho porušení sa Naď a Mikulec vyhrážajú zásahom polície či armády a Krajčí finančnými sankciami za porušenie protiepidemiologických opatrení. Občan má držať hubu a krok.
 

Opatrenia nie sú dôsledkom pandémie, ale politického kalkulu

Všetky tieto opatrenia vlády nemajú za cieľ bojovať proti koronavírusu, chrániť zdravie a životy občanov. Na nich, ako sa ukázalo za jedenásť mesiacov bačovania tejto vlády, im pramálo záleží. Opatrenia sú len dôsledkom vypočítavosti a chladného politického kalkulu koalície. Ich jediným cieľom je udržanie sa pri moci celé štyri roky s nádejou, že sa situácia zlepší a oni budú môcť i do budúcna realizovať svoje ekonomické záujmy. V konečnom dôsledku sa potvrdzuje, že súčasná politika je predovšetkým o peniazoch. Tie, ako Záhoráci hovoria „byli aj budú, enem nejsú“, čo, samozrejme, platí len pre nás, bežných občanov.

Vláda takýmto postupom prakticky paralyzuje činnosť politických strán, najmä tých mimoparlamentných, nadácií, spolkov a občianskych združení. Reálnu politiku môžu robiť len vládne strany a parlamentná opozícia, ktorá však môže len diskutovať a kritizovať bez toho, aby niečo dosiahla. Vládny valec je oveľa silnejší a bezohľadnejší ako za Mečiara. Preto viac ako inokedy platí to známe, „Psy štekajú, ale karavána ide ďalej“.  
 

Sú Matovič s Naďom posadnutí diablom?

Ťažko na túto otázku odpovedať, chcelo by to exorcistu /vyháňača diabla/, ale v každom prípade sa tak  správajú. Všimli ste si, ako komentuje Matovič výsledky testov? Dopredu odhaduje, či presnejšie vie, počet otestovaných, pozitívnych, dokonca i mŕtvych. Na základe toho sa nie odborníci, nie vláda, ale on sám rozhodne, čo bude ďalej. Potvrdil to i na tlačovke, kde trval na nezmyselnom delení Slovenska na dve polovice tak, aby mohol ďalej platiť lockdown. Už v podstate rozhodol, že napriek pôvodným plánom deti nepôjdu do škôl, Covid automat sa odkladá na neurčito. Ľudia sa majú správať tak, ako keby boli pozitívni, čiže nakazení Covidom. Napriek otestovaniu 2,95 milióna ľudí a relatívne nízkej pozitivite 1,24 percenta sa podľa premiéra nič nezmení a nezmyselné opatrenia budú platiť aj naďalej. Je pri tom zarážajúce úmyselné skresľovanie až doslovné klamstvo Matoviča a Krajčího o týchto číslach. Podľa mnohých starostov sú výsledky testovania o 10 až 20 percent lepšie, ako uvádza vláda. Zdá sa, že týmito klamstvami má Matovič za cieľ držať ľudí v strachu, vydieraním ich nútiť do ďalších kôl testovania a najmä neustále predlžovať núdzový stav.

Väčšinu obyvateľstva čaká ďalšie a ďalšie celoplošné testovanie, ktoré Matovič odporučil aj tam, kde sú výsledky preukázateľne dobré. To všetko nám cez média odkazuje s bohorovným úsmevom nevinného blázna či presnejšie idiota. Lockdown a tvrdé obmedzenia budú pokračovať. Tak na čo bol tento opakovaný cirkus dobrý?

Arogantný Jaroslav Naď správajúci sa ako diktátor Pinochet, sa už jasne pred svedkami vyjadril, „žiadne predčasné voľby nebudú, ja sa o to postarám“. Nasadí tento minister vojny proti ľuďom armádu, potlačí protesty vodnými delami, alebo bude vláda „len“ predlžovať núdzový stav donekonečna? Ako to myslel, som pochopil po slovách človeka ,ktorému povedal, „teraz ešte niečo na dva týždne otvoríme a potom to hneď zavrieme, dokedy bude treba“.
 

Je to na nás, buď referendum, alebo trpieť maniere hochštaplerov

Nemienim sa podrobnejšie zaoberať potrebou referenda o predčasných voľbách, keďže som tak urobil v ostatnom príspevku pre Slovo „Namiesto činov, len tančeky okolo referenda“. Treba azda len pripomenúť, že situácia sa od nástupu tejto nekompetentnej vlády nemení a dokonca sa stále zhoršuje. To čo Matovič a koaliční lídri predvádzajú, možno nazvať terorom voči občanom Slovenska.

V každom demokratickom a právnom štáte by už vláda po podvodoch, plagiátoch, kauzách a najmä po protiľudových opatreniach už dávno odstúpila. To len u nás sa správa ako diktatúra v Severnej Kórei. Je pritom zaujímavé, že to vôbec nevadí nášmu veľkému bratovi v USA, Bruseli, demokratickému Západu či mimovládnym a ľudsko-právnym organizáciám, ani naším skorumpovaným médiám.

Občania by iste privítali akýkoľvek legitímny spôsob ukončenia vládnutia tejto koalície. Aj vzhľadom na protizákonné opatrenia vlády a núdzový stav stále platí, že jedinou reálnou možnosťou, ako situáciu na Slovensku legálne riešiť, je referendum a následne predčasné voľby.

Ak niekto po takomto prístupe vlády označí zbieranie podpisov pod referendum o predčasných voľbách za protizákonné, tak ho možno považovať za vlastizradcu a takto sa k nemu treba i správať!

Vláda si môže vybrať, či chce občianske protesty a nepokoje, alebo referendum a následne predčasné voľby.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984