Reklama
Reklama

Vyhlásenie Klubu komunistov Slovenska k výsledku druhého kola francúzskych regionálnych volieb

Počet zobrazení: 3393

Podľa KKS výsledky druhého kola francúzskych regionálnych volieb potvrdili očakávania, v žiadnom prípade však nemenia nebezpečný kurz, ktorý nabral civilizovaný svet po rozpade bipolárneho sveta. S globálnym posunom vpravo nesúvisí len posilňovanie hospodárskej a politickej moci elít na úkor radových občanov. Súvisí s ním aj čoraz agresívnejšie presadzovanie geopolitických záujmov Západu, ktoré sa Európanom vracia ako bumerang v podobe strachu o svoju bezpečnosť, bezpečnosť najbližších, ako aj strachu zo straty národnej a kultúrnej identity.

logo_kks.jpg

Narastajúca popularita nedemokratických, rasistických a xenofóbnych nálad v Európe nie je preto žiadnym prekvapením a bolo by naivné si myslieť, že druhé kolo francúzskych regionálnych volieb tento trend zvráti. Nakoniec, prehra francúzskej extrémnej pravice nie je ničím iným než Pyrrhovým víťazstvom jej odporcov, o čom svedčí miera vynaložených síl ako i spôsob ich mobilizácie.

Napriek tomu je KKS presvedčený, že EÚ má stále šancu stať sa bezpečným, prosperujúcim a zároveň tolerantným miestom pre život. Na to ale musia členské štáty EÚ najskôr prestať participovať na štátnych prevratoch a občianskych vojnách vo svete a obrátiť svoju pozornosť na systematické riešenia reálnych problémov vlastných občanov.

13. december 2015, Detva

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     

Komentáre

Obrázok používateľa PeterPeter
#1
Peter Krumpál
16. december 2015, 11:32

Jasné, stručné, výstižné.

Reklama
Mobilné telefóny a príslušenstvo
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama