Výsmech obetiam a rukojemníkom koronavírusu

Počet zobrazení: 2559

Keď sa rekreačný raj poslancov a zamestnancov Národnej rady SR zmenil na karanténne zariadenie, kto iný mal privítať prvých repatriantov, ak nie premiér s ministrom vnútra? „Ste prví, prví obyčajní ľudia, čo tu môžu ísť bývať do papalášskeho hniezda v Častej-Papierničke. Nech sa vám dobre býva, všetko dobré!“ (Noviny.sk, 12. 4. 2020) Koho by premiérove slová nedojali? Čie srdce by nezahorelo vďačnosťou za toľkú blahosklonnosť? Premiér brnkol predsedovi parlamentu, a nemožné, ba nepredstaviteľné bolo v mihu realitou! Chémia zapracovala aj naopak, keď predseda parlamentu brnkol premiérovi. „Poprosil som ho, aby nám vyšiel v ústrety, aby to ešte nespravil (nezrušil seniorom vlaky zadarmo – pozn. aut.) teraz v utorok, presvedčil som ho a bol veľmi ústretový, že to ešte tento týždeň skúsime natiahnuť.“ (topky.sk, 27. 4. 2020) Predseda parlamentu nám vyorodoval sedem dní na to, aby sme sa zbavili cestovateľského rozmaru, tak ich využime, posivení svedkovia, a nepokúšajme premiéra! Veď aj pendlerom odkázal, že „musíme prijímať aj nepríjemné opatrenia, ktorými sa nám podarilo niekoľko stoviek životov uchrániť.“ (TA3, 27. 4. 2020) O dvadsaťštyri hodín sme od údivu otvárali ústa, že „pendleri sa nebudú musieť od 1. mája preukazovať negatívnym testom.“ (startitup.sk, 28. 4. 2020) Už netreba „uchrániť životy“? Čo vyvolalo túto názorovú piruetu ústredného krízového štábu? Pozitívne signály z frontovej línie s koronavírusom alebo premiérov strach z odlevu dotknutých voličov? Čosi napovedá fakt, že keď sa pendleri čoraz hlasnejšie ozývali proti nariadeniu zo 17. apríla, premiér ich vyzval, aby sa s testami neponáhľali.

Isteže, premiér sa obklopil tímami špičkových odborníkov a ich názory vyhlásil za sväté. No stačí, aby sa pred kamerami alebo na Facebooku pred–riekol, a dopredu vieme, k akému záveru dospeje napríklad konzílium virológov, epidemiológov... Ako inak, po niekoľkohodinovom náročnom rokovaní! Nie div, že premiérovi radcovia sa nám pred očami scvrkávajú na šachové figúrky v partii medzi bývalou a súčasnou vládou, ale už aj medzi stranami vládnej koalície. A niekto sa čuduje, že posivený svedok pred obrazovkou na okamih zaváhal, či sa premiér vybral do Bystrian preto, že sa tam chystalo zrušenie karantény, alebo karanténu v Bystranoch zrušili preto, že sa tam chystal premiér? Premiér? Neprihovoril sa nám spod Tatier líder OĽaNO v rámci koaličného súboja medzi medicínou a ekonomikou? „Keď si zoberieme vzor z obyčajnej rómskej osady my ako Slovensko a budeme sa správať rovnako zodpovedne, dokážeme úplne rovnaký malý zázrak.“ (ta3.com, 25. 4. 2020) No aj na väčšom a významnejšom pieskovisku sa z koronavírusu stalo strelivo na vybavovanie nahromadených účtov. Čína a USA sa prekárajú, komu tá pliaga ušla z laboratórií a kto ju pred svetom dlho tajil. „Vedenie Európskej únie nevidí dôvod na zrušenie sankcií voči Rusku ani v čase pandémie.“ (hlavnydennik.sk, 26. 4. 2020) COVID 19 je zároveň zámienkou na neveru uvzatej Európskej únii. Podľa poslanca Waldemara Herdta „Nemecko by malo zrušiť protiruské sankcie, aby mohlo efektívnejšie čeliť pandémii koronavírusu.“ (hlavnespravy.sk, 21. 3. 2020) A vôbec, patrí tá pliaga ešte medicíne? Nezamálilo sa jej byť len diagnózou? Nezašla mediálnymi cestičkami akosi priďaleko? Totiž: keď posivený svedok zahliadol titulok „Kollár zo Za ľudí prosí Matoviča, aby sa vykašľal na vládne noviny“ (domov.sme.sk, 29. 4. 2020), uvedomil si ďalšiu schopnosť pliagy. Zaživa vynášať na piedestál. A pliage je jedno, že jej niekedy hovoríme fašizmus alebo totalita. Aj to, či jej služby využije Dolfi, Duče, Soso, Klema, Kim či Igor. Zberateľ skalpov. My môžeme zbierať tenisové loptičky pri Jeho exhibičných dueloch so skutočnými alebo domnelými súpermi.

Premiér sa v predvečer Prvého mája pred–riekol, že konzílium sa bude tuho zamýšľať nad skorším otvorením väčších obchodov...

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984