Z vašich ohlasov

Počet zobrazení: 3838

Add.: Čo v skutočnosti dosiahla ulica?

Určite liberálom sa analýza p. Blahu páčiť nebude, no vďaka ulici dosiahli to, o čom sa im začiatkom roku ani nesnívalo. Niekoľkokrát sa pokúšali odvolať ministra vnútra a zrazu sa im podarilo dostať aj hlavu premiéra. Samozrejme, nebolo to ich politickou vyspelosťou. Oni len využili beštiálnu vraždu pre svoje osobné ciele. Keď zacítili, že stolička p. Kaliňáka sa začína naozaj vážne otriasať, skúsili ísť vyššie. Predovšetkým za výdatnej pomoci novinárov, prezidenta a, žiaľ, aj koaličného partnera Most-Híd, sa im podarilo dostať ľudí do ulíc. Je pravdou, že drvivá väčšina zostala doma, to však ešte neznamená, že nemajú vážne výhrady voči doterajšiej vláde. Denne to cítim v diskusiach s ľuďmi, ktorí sa vyjadrujú k situácii veľmi opatrne a, žiaľ, aj zneistene. No keďže s jedlom rastie chuť, už je našej opozícii málo pád premiéra a demisia vlády. Túži jedine po predčasných voľbách v nádeji, že sa dostanú k vysnívanému vládnutiu. Rátajú s tým, že súčasný stav spoločnosti, ktorá je rozhádaná, zneistená a z mnohých vecí sklamaná, im dáva určitú nádej, že zneistený a sklamaný ľavicový volič zostane počas volieb doma. Neuvedomujú si však, že práve tento stav môže spôsobiť nekontrovateľný nárast extrémizmu. Supy proste zacítili zoslabnutú korisť a za každú cenu sa ju budú snažiť uloviť. Takže očakávať nejaké upokojenie situácie by bolo asi naivné.

Pre Slovesko v tejto zložitej situácii je vymenovanie novej vlády to najlepšie riešenie pre blízku budúcnosť. Smer-SD síce stratil silného premiéra, aj keď sa takým po čase môže stať aj p. Pellegrini. Samotnému Robertovi Ficovi a jeho Smeru to však, paradoxne, môže len pomôcť. Po desiatich rokoch náročného vládnutia, koľkokrát nezmyselných útokov opozície a médií, určitý oddych od špičkovej a náročnej funkcie, môže p. Ficovi len pomôcť. Potrebuje nabrať novú energiu a v pokoji pripraviť stranu na voľby 2020. Je tu šanca na určitú sebareflexiu nielen svoju, ale aj v Smere. Bude mať čas na zistenie stavu a názorov nielen v členskej, ale aj vo voličskej základni. A možno aj obklopiť sa novými ľuďmi, ktorí mu pomôžu opäť nájsť to ľavicové svetlo na konci tunela. V živote to už raz tak chodí. Ak správne vyhodnotíme situáciu, aj to čo sa momentálne zdá zlé, môže byť pre blízku budúcnosť veľmi dobré. Robert Fico dokázal, že je naozaj skvelý politik, ktorý sa len tak v súbojoch nezdáva. Je teraz na ňom, aby to dokázal aj v  období, ktoré nebude len pre neho ťažké a zložité. Ťažké a zložité bude hlavne pre Slovensko. To by si mali konečne uvedomiť nielen všetci politici, ale aj pán prezident, novinári, no aj tí na námestiach.

Ľubo Dzurák, Nováky

* * *

Plne súhlasím – veľmi triezvy a racionálny článok. Prezident Kiska slúži americkému, nie slovenskému ľudu a to sa nazýva vlastizradou. Nemá čo robiť v Prezidentskom paláci, mal by čo najskôr odísť – skôr, než nás zatiahne do vojny. Vôbec jemu, ani ostatným americkým poskokom nejde o budúcnosť slovenského národa, ale o zotročenie. To, čo tu predvádzajú poslednú dobu, je trápna fraška pre debilov, nemajú hanbu, nemajú súdnosť.

D. Šimek


Add.: Slovenskej opozícii už reálne preskakuje

Reagujem na blog Ľuboša Blahu a prejavy šikanovania našej vlády zo strany niektorých predstaviteľov EÚ, aby som položiť nasledujúce otázky, ktoré mňa „dopaľujú“:
Je Veľká Británia právny štát? Sú vôbec krajiny EÚ, USA a mnohé ďalšie tzv. „demokratické“ krajiny, právne štáty?
Kde sú dnes Havlove a Lángošove deti a iní európski a americkí „kazatelia“, ktorí nás poučovali o právnom štáte, čo vraj je nevyhnutnou charakteristikou demokratického štátneho útvaru?
Iba v totalitných režimoch „vraj“ neplatí „prezumpcia neviny“ a kde zvyčajne politici vynášajú súdy, prenasledujú a trestajú nimi označených páchateľov. Úlohami súdov v totalitných štátoch je „vraj“ potom iba to „právne podložiť“ a nájsť vhodné paragrafy.
Ktoré vyššie uvedené krajiny sú nám vzorom právneho štátu?
Štáty, ktoré aktívne sa zúčastnili alebo podporovali „humanitárne bombardovanie“ Juhoslávie?
Štáty, ktoré bez súhlasu BR OSN prepadli a spustošili Irak na základe politického rozhodnutia o vine a treste?
Štáty, ktoré spustošili a spôsobili rozvrat Sýrie, Líbye a Afganistanu?
Štáty, ktoré svojím konaním vyvolali vznik „Islamského štátu“ a iných teroristických skupín a kde je to vhodné, aj ich využívajú proti legálnym vládam v niektorých krajinách?
Štáty, ktoré okamžite označili vinníka v prípade zostrelenia lietadla nad Ukrajinou, čím zviazali ruky medzinárodným vyšetrovateľom?
Štáty, ktoré obviňujú Rusko z anexie Krymu, hoci Európsky súd konštatoval, že spôsob pripojenia Krymu k Ruskej federácii nebol v rozpore s platným medzinárodným právom? Stačilo však, aby predstavitelia týchto štátov „politicky neuznali“ vykonané referendum a bolo to. Aké jednoduché...
Štáty a ich predstavitelia, ktorí teraz so „stiahnutým chvostom“ (akoby sami boli previnilci), temer na povel, posielajú domov ruských diplomatov, lebo však „fuck právo!“ (k tomu by som ešte rád dodal v súhlase s pani Nulandovou: „fuck EÚ“).
V totalitnej demokracii musí byť totálna jednota na večné časy a nikdy inak! Bože môj, v akom spolku sme sa my Slováci znova ocitli?
Nie som právnik, som iba vedec na dôchodku, preto by som uvítal, keby sa našiel statočný právnik, najlepšie z radov poradcov pána prezidenta Kisku (ktorí sú najkovanejší), ktorý by na moje otázky dal vyčerpávajúcu odpoveď.Nech žije totalitná „demokrácia“!

Prof. Ing. Jozef Lauró, CSc.

Add.: Čo nás priviedlo k marcovej politickej kríze?

Zjednodušene  – pod politikou rozumiem ZÁUJEM a konkrétnu činnosť na dosiahnutie určitého cieľa. Ideológia slúži na teoretické zdôvodnenie (obhájenie) tohto záujmu.

Prvotný je teda ZÁUJEM. Z tohto pohľadu, v ostatnom veľmi dobrého článku, mi chýba pokus o konkrétne poukázanie, kto a pre čo mohol mať záujem na vyvolaní problémov vláde R. Fica. Drobné chyby Smeru trápia drobných ľudí. Čo však domáci a zahraničný veľkokapitál? Vyhraté arbitráže s Enelom a Achmeou. Daňová politika, zvyšovanie minimálnej mzdy a príplatkov, nepodarený pokus o zvýšenie cien vody a elektrickej energie. Myslíte, že všetko je už zabudnuté a odpustené?

Kamienky do mozaiky postupne zapadajú. Je tu priveľa náhod na to, aby to všetko v celosti aj náhoda mohla byť. Na prejav nespokojnosti, akého sme boli v súčasnosti svedkami, nestačí len nespokojnosť más. Musí tu byť aj HEGEMÓN a médiá ako nositelia hegemónie a jeho ideológie. Dúfam, že časom bude možné konkrétne povedať, o koho ide.

Pavol Hajdúk, Dolný Kubín


Add.: Z vašich ohlasov
(17. 3. 2018)

„Ja som občan, ja žijem v demokracii a ja vymením vládu, keď budem ja chcieť...." Nezdá sa vám, pán Juráš, že takéto „móresy“ prislúchajú „absolutiznu“ a žiadnej demokratickej spoločnosti?

Dedo Šteuček

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984