Reklama
Reklama

Z vašich ohlasov

Počet zobrazení: 903

Jozef Beňa: Casus belli špeciálnej vojenskej operácie Ruska na Ukrajine
„V posledných dňoch ide už o tretí príspevok v Novom slove,  ktorý sa pokúša v diskusii o súčasnej tragickej situácii o naozaj objektívne hodnotenie. Nazdávam sa, že sa mu túto problematiku podarilo ukázať skutočne vyčerpávajúco, v jej celej šírke a hĺbke a zároveň poukázať na protikladnosť kritérií, ktoré sa pri hodnotení tejto situácie a podobných udalostí v minulosti selektívne používajú.
Ing. Zbyšek Šustek, CSc., 21. 4. 2022

Gabriela Rothmayerová: O blízkosti bez slov
„Hlboko dojímavé, krásne. Ďakujem, pani Rothmayerová.“
Eva Korytárová, 20. 4. 2022

Peter Dolina: Nech žije farár Kuffa!
„Gratuluji, pane Dolina! Velice malo lidi (ve vsech jazycich sveta) umi tolerovat nazor druheho cloveka. Patera Kuffu zde v Kanade zname a jen nesnasenlivy clovek by ho odsuzoval. Ja mam stesti, ze me slovensti kamaradi upozornili na vase noviny!“
Jose Mensik, 20. 4. 2022

*
„Som praktizujúca katolíčka. Váš príspevok je podľa mňa perfektný. Ďakujem za zhrnutie, pretože ja radšej pána arcibiskupa nepočúvam. Pán farár Kuffa prijal rozhodnutie vrchnosti, bez reptania v mediách a to si okrem jeho práce pre nešťastných a slabých ľudí veľmi vážim. Ďakujem.
Margita Gašparíková, 19. 4. 2022

Emil Višňovský: Čomu a komu slúžia zbrane?
Podľa môjho názoru vo vojne na Ukrajine je najväčším vojnovým zločincom V. Zelenský, súčasný prezident Ukrajiny. Nielenže nič neurobil, hoci sľuboval, v postavení občanov Donecka a Luhanska, naopak, nechal ich zabíjať, o čom svedčí takmer 14 000 mŕtvych občanov týchto oblastí, a zničená občianska vybavenosť, školské, a iné kultúrne zariadenia, nehovoriac o domoch občanov. Po vstupe ruskej armády na územie Ukrajiny s cieľom demilitarizovať a denacifikovať Ukrajinu, aby sa nestala hrozbou pre bezpečnosť Ruska, podnecovaný rusofóbmi a nepriateľmi Ruska na čele s USA vyhlásil všeobecnú mobilizáciu s pokynom, aby sa každý dom, každé okno stali bariérou proti „okupantom“. Vyzbrojoval nielen nasledovníkov banderovcov, ktorí sa stali súčasťou ukrajinskej armády, nesúcich názov AZOV a tiež modifikovanú symboliku SS, ale aj odsúdených trestancov, ktorí po prepúšťaní z basy dostávali strelné zbrane! Vinu samozrejme nesú aj tzv. ochrancovia západných hodnôt, ktorí štedro futrovali vládu na Ukrajine zbraňami od revolverov po najmodernejšie zbraňové systémy! Zrejme sa im splní sen bojovať proti Rusom až do posledného Ukrajinca. Je smutné, že na tejto špinavej podpore vojny sa vehementne podieľa aj vláda na čele s Čaputovou a Hegerom a ostatnými tajtrlíkmi tzv. koaličného zoskupenia.
Juraj Purgat, 17. 4. 20221

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama