Zuzka v Pionierskom paláci

Počet zobrazení: 2862

Áno, Zuzka v Pionierskom paláci, lebo Zuzana v Prezidentskom paláci by sa správala samostatnejšie, rozhodnejšie a najmä principiálnejšie. Ak verejne podporila očistu justície od kočnerizmu, tak by nezverila riadenie štátu Kočnerovým spolustolovníkom Borisovi Kollárovi, Igorovi Matovičovi a Richardovi Sulíkovi. Neobmäkčilo by ju ani frflanie, že občania im tento hriech odpustili za volebnou plentou. Len by požiadala médiá, aby v tomto duchu zabudli aj na predvolebnú minulosť smerákov či kotlebovcov. Keď čistý stôl, tak pre každého! Ani za cenu reprízy parlamentných volieb, ani za cenu vlastnej abdikácie by nepripustila, aby mafián po justícii poškvrnil aj parlamentnú a vládnu moc. Zuzka mohla prepočuť reči o zhubnom vplyve oligarchie, ale Zuzana by neodobrila vládnu koalíciu štyroch oligarchov. Ešteže Matovičovo OĽaNO zahorúca upozornilo prezidentku a verejnosť, že „založenie nového politického projektu Petrom Pellegrinim je hra oligarchov, ktorí sa rozhodli len vymeniť neperspektívneho Roberta Fica za jeho mladšiu verziu“. (cas.sk, 18. 6. 2020) Zverejnená Threema mohla dojať až paralyzovať Zuzku, ale Zuzana by si okamžite pozvala vtedajšiu ministerku vnútra Denisu Sakovú. Na grilovačku s otázkami, ako mohol vyšetrovací spis uniknúť do novín, čo si má občan myslieť o deravosti policajných sejfov a či občania nestratia odvahu nahlasovať korupciu, keď sa z polície nevynesie len to, čo sa tam nedostane. V tejto súvislosti by médiám jasne a dôrazne pripomenula, že „v profesionálnej žurnalistike výsledok neospravedlňuje prostriedky, preto sa musia informácie získavať legálnymi a etickými spôsobmi.“ (Rezolúcia Rady Európy o žurnalistike, 1. 7. 1993)

Zuzka zažiarila počas prvej oficiálnej návštevy Českej republiky, keď vyjadrila solidaritu s protestujúcimi proti prezidentovi Milošovi Zemanovi a premiérovi Andrejovi Babišovi. Zato na parížskom letisku v mihu vyrástla na Zuzanu. Ani nehlesla o Žltých vestách vo francúzskych uliciach, aby nešliapla do vnútorných záležitostí cudzieho štátu.

Deje sa to aj naopak, Zuzana zmalie na Zuzku. Lex Lipšic spochybnila Zuzana, ale zdá sa, že tento horúci zemiak slovo po slove prenecháva Zuzke. Inokedy sú ako dve hrozná, že ani posivený svedok nerozozná, či sa z okien Grassalkovičovho paláca díva a mlčí Zuzka alebo Zuzana. Napríklad nad humbugom okolo prezidenta Policajného zboru Milana Lučanského. „Premiér Igor Matovič naznačil, že s policajným šéfom má férový vzťah, ale zrejme aj jeho čas sa raz naplní a príde k výmene na jeho poste. Matovič zdôraznil, že rozhodnutie je v kompetencii ministra vnútra.“ (aktuality.sk, 5. 6. 2020) Minister vnútra ubezpečil verejnosť, že „máme pripravené nejaké persóny, takže pokiaľ by k tomu došlo, nenechali by sme Policajný zbor len tak bez velenia.“ (topky.sk, 15. 6. 2020) Podľa Veroniky Remišovej „dobrovoľné odstúpenie Milana Lučanského z funkcie prezidenta PZ by vyriešilo viacero problémov.“ (teraz.sk, 8. 6. 2020) „Lučanský by nemal odstúpiť pod nátlakom,“ myslí si Boris Kollár. (Tamtiež.) „Prezident PZ Milan Lučanský má čas do konca mesiaca, aby sa rozhodol, či pôjde na parlamentný branno-bezpečnostný výbor na odvolávanie alebo nebude traumatizovať spoločnosť a odstúpi sám z funkcie.“ (topky.sk, 15. 6. 2020) Ani zmienka o odbornej a ľudskej zdatnosti či nezdatnosti generála Milana Lučanského na výkon funkcie. Nie je to degradácia úradu prezidenta policajného zboru? Hlavu štátu to naozaj netrápi? Politici, politológovia a médiá pri bilancovaní jej ročného pôsobenia takmer ignorovali pričasto absentujúcu Zuzanu. O to s väčším porozumením a obdivom sa venovali Zuzke, ktorá na besiedkach recituje ódy na európske hodnoty, rozkošným dupnutím a zamračením upozorňuje na záväzky voči zahraničným partnerom s glotovými rukávmi alebo s lampasmi. Nuž, kto by odolal, keď po pukerlíku zatrasie prasiatkom farby kaki, ktoré by malo byť plnšie a plnšie. Tento jej apel zaznieva z neskorobarokovej budovy na bývalom Mierovom námestí.

Ak pani prezidentka nechodila do recitačno-dramatického krúžku v Pionierskom paláci, posivený svedok sa jej ospravedlňuje za obsadenie do dvojúlohy v povolebnej paródii na predvolebné sľuby o slušnejšom a čistejšom Slovensku...   

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984