Námety na ešte horlivejšie potieranie všetkého ruského
alebo
Pokus o fejtón

Počet zobrazení: 2311

Pri triedení papierového odpadu som náhodou narazil na list, ktorý mi zrejme niekto podstrčil pod dvere a bez rozmýšľania som ho zaradil na likvidáciu. Po jeho dodatočnom prečítaní som zistil, že ide o mimoriadne zaujímavé čítanie a jeho autor je zrejme prihorlivým stúpencom demokracie a slobody v momentálne definovanom (či nedefinovanom) význame, alebo ide o satirický pamflet, či si z nás nebodaj strieľa. Preto nech si o ňom čitateľ urobí vlastný úsudok.

muz_s_paskou_cez_usta_800_beliaikin_cc_-.jpg
Foto: Wordpress.org / Autor: Artem Beliaikin

Text listu: Tucet téz, ako bojovať proti rozvracačom nášho štátu.

 1. Všetkým, čo študovali ruský jazyk, znížiť dôchodky o 15 %.
 2.  Tým, čo sa nechali očkovať vakcínou Sputnik, znížiť dôchodky o 10 %.
 3. Pamätník na Slavíne premenovať na Pamätník ukrajinských a iných vojakov.
 4. Zriadiť komisiu, ktorá bude navštevovať domácnosti a bude z domácich knižníc vyraďovať nežiaducu literatúru zvyšujúcu sympatie k Rusku, ako sú diela Puškina, Tolstého (jeho neprotiviť sa zlu násilím je výsostne neaktuálne), Dostojevského, Bulgakova, Jevtušenka, Solženicyna a ďalších ruských spisovateľov
 5. Tých, ktorí tvrdili, že príčinou vojny bolo aj približovanie sa NATO k ruským hraniciam, podrobiť podľa vzoru nášho demokratického spojenca Saudskej Arábie verejnému bičovaniu na Hviezdoslavovom námestí, pričom by tiež bolo vhodné premenovať námestie (keďže básnik sa svojimi Krvavými sonetmi ukázal ako naivný pacifista) na Námestie americkej ambasády. Výnimku by v tomto prípade za svoje minulé zásluhy mal dostať len aktivista Pavol Demeš, ktorý týždeň pred ruskou inváziou v rozhlasovom programe Z prvej ruky hovoril, že treba aspoň v čomsi Rusom ustúpiť. To však len za predpokladu, že svoje slová dodatočne odvolá.
 6. Bývalému politikovi a dnes stíhanému Pavlovi Ruskovi treba odpustiť časť trestu, ak sa premenuje na Pavla Ukrajinca.
 7. Na historických mapách z čias prvej ČSR treba zmeniť názov Podkarpatskej Rusi na Podkarpatská Ukrajina
 8. V historických štúdiách treba poopraviť názor, že slovenskí Rusíni boli v minulosti vystavovaní zo strany Ukrajincov nátlaku.
 9. Na súčasných geografických mapách Európy a Ázie teritórium Ruska vybieliť ako zem nikoho.
 10. Niekdajšiu detskú propagandistickú ľudácku pesničku známu na Záhorí po vzniku medzivojnového Slovenského štátu prebásniť nasledovne: Rusom (nie Čechom) prišli časy zlé, museli jesť erteple, a chleba z kukuričky, čo papajú slepičky.
 11. Vypustiť zo slovenskej abecedy písmeno R a z kultúrnych dejín všetkých rusofilov, ako boli Vajanský, Škarvan, Makovický. Na milosť by sme ich mohli zobrať len potom, čo ich potomkovia vyhlásia, že sa za ich rusofilstvo hanbia.
 12. Vytvoriť funkciu domových dôverníkov, ktorí budú strážiť vchod či východ domov a každého z nájomníkov podrobia skúške, či dostatočne rázne odsúdil ruskú agresiu. Tí, čo to odmietnu urobiť alebo ich odpoveď sa bude zdať domovníkovi len formálna, nepustiť z domu pokiaľ nezmúdrejú.

Aby som nebol vnímaný vyslovene negativisticky, zároveň navrhujem nasledovné pozitívne zmeny:

 1. Aby sa po našej štátnej hymne hrávala aj veľmi pekná americká hymna.
 2. Aby sa internát Mladá garda premenoval na Banderovský dom študentov.
 3. Aby sa Vláčilov film Stíny horkého léta, ktorý znevažuje pamiatku hrdinských banderovcov, zlikvidoval a vymazal z pamäti filmových divákov.
 4. Aby sme do kalendária pamätných dní zaradili deň, v ktorom sa začalo bombardovanie Iraku.
 5. Aby sa Katedra ruského jazyka na FFUK premenovala na Katedru totalitného ruského jazyka.
 6. Aby sa 25. jún vyhlásil za deň národného smútku. V ten deň v roku 1876 totiž indiánsky náčelník Sediaci býk porazil americkú kavalériu generála Custera.
 7. Aby sme našli vhodné miesto na sochu amerického seržanta Williama Calleyho, ktorý hrdinsky vyvraždil civilistov vietnamskej dediny My Lai, aby tak chránil životy vlastných amerických vojakov, prípadne aj pre senátora McCarthyho, lebo dnešné Rusko je v podstate stále komunistické, a napokon pre sochu Allena Dullesa, ktorý počas kórejskej vojny navrhoval použiť atómovú bombu.

Napísané pri plnom vedomí
Priateľ slobody a demokracie

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984