Strana na predaj

Podpredseda SDSS Jozef Krumpolec dokázal, že nepriama úmera - čím menšia strana, tým väčšie reči - stále platí. So zarážajúcou naivitou sadol na lep mediálnej bubline, podľa ktorej „moderné sociálnodemokratické krídlo“ SDĽ, do ktorého novinárka Národnej obrody zaradila politikov hlasujúcich proti vysloveniu nedôvery premiérovi Dzurindovi
Počet zobrazení: 2043

Podpredseda SDSS Jozef Krumpolec dokázal, že nepriama úmera - čím menšia strana, tým väčšie reči - stále platí. So zarážajúcou naivitou sadol na lep mediálnej bubline, podľa ktorej „moderné sociálnodemokratické krídlo“ SDĽ, do ktorého novinárka Národnej obrody zaradila politikov hlasujúcich proti vysloveniu nedôvery premiérovi Dzurindovi, sa chystá presunúť pod krídla SDSS. Politici SDĽ by museli utrpieť ťažkú psychickú traumu, aby sa podujali na takýto šialený krok. Veď prestíž SDSS je tak ťažko poškodená, že by ju nezvýšil ani vstup Tonyho Blaira. Je zaujímavé, ako si Krumpolec cení svoju stranu. Už pred posledným zjazdom zdôvodňoval svoju kandidatúru na predsedu tým, že ak by zohnal niekoho populárnejšieho, predsednícku stoličku by odovzdal jemu. V zákulisí sa vtedy mudrovalo o Robertovi Ficovi či Ivanovi Mjartanovi. Teraz bez mihnutia oka hovorí, že určitým ľuďom z SDĽ by umožnili nielen členstvo, ale rovno miesto vo vedení SDSS. A to, prosím, iba na základe popletených zdrojov mladej novinárky, ktorej overovanie informácií zjavne nič nehovorí. Cena stoličky vo vedení SDSS opäť pozoruhodne zlacnela.

Absurdná je aj suverenita, s ktorou Krumpolec hovorí o možnosti prichýlenia časti SDĽ do SDSS. Ak by k rozkolu SDĽ a predvolebnému harmatancu naozaj došlo, prichýlená a vystavená na milosť a nemilosť by bola práve SDSS, ktorej jedinou devízou je formálne členstvo v Socialistickej internacionále. Okrem neho ponúka iba dlhy, neefektívne štruktúry a stratu ilúzií. Napokon, ak Krumpolec fiktívnemu „dobrému“ krídlu SDĽ naozaj fandí, nemal by mu podrážať nohy rozdúchavaním nezmyslov o jeho pláne na opustenie lode. Také fámy stranícku pozíciu „dobrého krídla“ rozhodne nezlepšia. Na druhej strane, Krumpolcovým originálnym úvahám sa nečudujme - sú prejavom tej istej politiky, ktorá dostala SDSS na úroveň 0,0 - 0,2 percenta. Len pre politických partnerov sociálnych demokratov by malo platiť varovanie: Pozor na ich pomoc, stiahnu ku dnu aj vás.

Autor (1973) je publicista

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984