Reklama
Reklama

Martinka z Turca... Hanbime sa!

Martinka, Kleopatra z Turca! Haha! Pozrite sa na ňu! Aká je odporná! Aká je škaredá! A nevkusná! A hlúpa! A vulgárna! Fuj! A tá jej matka! Obe sú to nechutné prasatá! Obyčajné svine! Takto nejako zrejme vyzeral pondelňajší večer mnohých ľudí na Slovensku, ktorí sa rozhodli zapnúť si televíziu JOJ a oddať sa tomu najtupšiemu spôsobu zábavy, aký môže vyprodukovať snáď iba dnešná doba.
Počet zobrazení: 6743
Martina-Kleopatra-z-Turca-joj-prtscrnyoutubecom.jpg

Doba bez zábran, bez morálky, bez duchovnej hĺbky. Nie, nechcem moralizovať. Ale je mi úprimne ľúto, ak niekto môže považovať za smiešne ľudské nešťastie a ak mu svedomie dovolí odbavovať sa na žene len preto, že zjavne nezapadá do schém, aké vytvárajú trendové módne časopisy, no na rozdiel od mnohých zlatokopiek je aspoň matkou troch detí a túži iba po (ako vravela) normálnom chlapovi, ktorý ju nebude podvádzať. Nie, na smiech nie je Martinka z Turca, na smiech je každý, kto sa podieľal na tvorbe tak dehonestujúceho programu, akým bola predmetná relácia televízie JOJ.

Pretože nájsť niekoho s mravnými pokleskami či niekoho nevkusného, pomýleného alebo nebodaj šeredného, na to netreba nič viac, než zájsť do ktorejkoľvek druhej obývačky na Slovensku. A to má byť smiešne? Na tomto sa máme zabávať? Francúzsky filozof Michel Foucault svoju knihu Dozerať a trestať začína opisom verejnej popravy, ktorá sa odohrala ako jedna z mnohých v jednom francúzskom provinčnom meste niekoľko sto rokov dozadu. Z pohľadu modernej doby bol tento opis nehumánny a ponižujúci. Je však dnešná doba iná? Ako tvrdí Foucault, dnes už nepopravujeme ľudí, dnes už žiaden demokratický režim nepácha na telách ľudí také brutálne násilie a mučenie...

To ale neznamená, že by ľudská krutosť vymizla. Iba zmenila formu. Dnes sa neodbavujeme na telách našich obetí, ale na ich dušiach. Verejne ich potupujeme nemenej hanebne, než mučili obete v stredoveku na námestiach. Vtedy, keď sa davy hlupákov a povaľačov rehotali a zabávali na ľudskom nešťastí. Tak ako dnes pred televíznymi obrazovkami. Rozdiel je len v tom, že v stredoveku verejne mučili ženy za to, že bolo označené ako neveriace a nemravné, dnes sa ženy previňujú tým, že sú označené ako nepekné a netrendové. Mučia ich rovnako. To len namiesto náboženských rituálov nastúpili rituály bulvárne. A namiesto telesnej smrti nastupuje spoločenská smrť. A my, čo pri tom asistujeme? Krutí sme rovnako ako boli naši predchodcovia na stredovekých námestiach. Možno dokonca krutejší.

Dúfam, že aspoň niekomu Martinky prišlo ľúto. Väčšinu relácie prežila v hlúpych pózach, ale občas z nej bol cítiť skrytý smútok a žiaľ. Rovnako ako z jej opitej matky. Tie ženy si zaslúžia súcit. Nie výsmech. Najmä nie od takých ľudí, ktorí sa od dvojice žien z Turca líšia len tým, že efektívnejšie predstierajú, že žijú tak, ako káže móda a trendy. Pretože dnes je najväčším previnením byť sám sebou. Tak káže moderná konzumentská doba. Nuž, nemárnite čas takýmito nudnými článkami.

Poslušne sa prispôsobujte! A rehocte sa na Martinke! Prehlušte svojim nemiestnym smiechom svoje vlastné svedomie! Vyplňte svoju duševnú prázdnotu pohľadom na nešťastnú ženu, ktorej sa vysmieva celé Slovensku! Veď to z vás chcú urobiť: nemorálnych úbožiakov! Nepremýšľajte o tom! Neprestávajte sa rehotať! Veď sa je na čom: ako nemožne sa maľuje a aký nemožný má účes! Ako by sme sa len mohli zdržať smiechu?! Hahahahahaha! Martinka, Kleopatra z Turca!

Pôvodne zverejnené na blogu Ľ. Paholkovej. Jej ďalšie blogy nájdete tu.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     

Komentáre

Obrázok používateľa Anonymný
#1
(neuvedené)
17. december 2010, 11:03
Táto spoločnost je jedno velké pokrytectvo. Na jednej strane sa hrajú všetci na morálnych a súcitiacich vo "Fialovom z neba" a na druhej strane sa kludne na takýchto úbožiakoch a psychicky zaostalých rehocú v "Superstar" či v iných nablýskaných shows pre "ideálnych" alebo aktuálne v nejakej blbosti ako "Debil hladá ženu".
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
17. december 2010, 11:17
Komerčne televízie a to všetky sú závisle od zdrojov z reklamy, teda od poctu divakov, ktorí ich pozeraju. Keď že úroveń ponúkanej zábavy je pod moju úroveň, tak som sa rozhodol ich sledovanie ignorovať. K tomuto kroku "Vyzývam ďalších divákov". Žial sa rysuje že pre nedostatok prostr.k tomu smeruje STV&RTS. NEBUDEM SLEDOVAT TO CO JE PRE PONIZUJUCE A URAZAJUCE, to je len vizitka, slobodnych mediatorov, ze pre peniaze sa vedia sami zhovädit, a ešte sa pod to podpisu. p.Labuda Marian povedal, ze urobi reklamu na bravčovú konzervu, otazka je koľko mu za ten výkon zaaplatia, to je tiež úroveň jedného špičkového umelcaa, ešte drobre, že sa viacej ukazuje v Čechach ako na Slovensku, od vtedy je pre mna osoba "NonGrata" na sleodovanie programu v TV.
Obrázok používateľa Anonymný
#2
(neuvedené)
17. december 2010, 20:54
Vrele súhlasím s hodnoteniami autorky: vlastne ani niet čo dodávať ku tomuto dôstojnému stanovisku voči bulvárnej žumpe. Snáď len jedno: podumať, ako sa takéto bulvárne cunami ? a nielen antikultúrne vo vzťahu ku ?Kleopatre z Turca?, ale aj spoločensko-politické ? pokúsiť zastaviť. Mne to vychádza tak, že začať sa dá možno pranierovaním viditeľných reprezentantov majiteľov médií: autora, dramaturga, šéfredaktora, riaditeľa média, či vlastníka licencie.... Napríklad pripojením ich mien ku takémuto typu ?recenzie?: keď nič iné, tak to o nich zanechá aspoň stopu kdesi vo vyhľadávačoch internetu. Mimochodom, pamätáte sa, ako ?placho? sa zachovali šéfredaktori printových médií, keď im zákon uložil raz ročne výrazne zverejniť fakty o vlastníctve svojho plátku...? Ako rýchlo to potom tomu neprajná politická reprezentácia znova upratala ?pod koberec?(s vysvetlením, že kamsi to už povinne oznamujú ? akoby titulka bola rovnocenná nejakej firemnej správe, haha). A pripojím ešte iný prostý námet: čo keby sa pri logu TV povinne zobrazovala aj skratka krajiny pôvodu príslušného programu? Možno by takto aspoň jednému človeku z tisícky osôb začal vadiť kultúrny imperializmus zdroja a inšpirátora takýchto ?zábav? a žumpových praktík.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
17. december 2010, 21:34
je to smutne. avask ludia boli taki stale, aj pred 20 rokmi, aj pred 40 rokmi. pred 40 rokmi vsak bola zabava priskripnuta, teda logicky boli eliminovane pozitivne aj negativne extremy zabavy. mali sme tu zabavy typu vitpnejsi sustruznik za nasho podniku vyhrava z ruk krajicka diplom. najlepsie je taketo relacie pranierovat.a praniarovat ich vyrobcov. ale je chyba to pripisovat na vrub dobe alebo rezimu, lebo ludia boli taki furt. nepamatam si ze by za sociku proletariat preferoval divadla a opery pred krcmami a primitivnymi ftipmi. a zarovne treba povedat, ze keby takato primitivna show bola v kine, v divadle alebo na inom verejnom mieste, kopec ludi by tam neslo lebo by sa hanbili ze ich to zaujima. tam je ten regulacny prvok verejnej zabavy. avsak televizia je v sukromi, tam nikto nevidi velkeho inteleguana alebo profesora alebo ultramoralistu a tak ich cira zvedavost pritiahne k telke a potom mame sledovanost 44% to je o tomistom ze preco nie su v spravach pozitivne spravy ale katastrofy senzacie, skandaly. to co zle sa inym ludom stalo nas zaujima viac ako to co sa im podarilo. potrebujeme mat pocit ze sme na tom lepsie ako ini, nie horsie.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
17. december 2010, 21:36
spravne riesenie. ini by hned zakazovali a vesali a skoncili by sme zakazovanim a vesanim za dlhe vlasy a nausnice u chlapov a u rifli. ako na mojej zakladnej kde sa taketo kulturne poklesky riesili hned a nekompromisne.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
17. december 2010, 21:40
vyborny napad. a mozno by to platilo aj opacne. napriklad co takto ukazat majitelovi s.r.o., ktora vydava platok, ze v nej pise ich dvorny autor, ze firmy by mali mat zakazany zisk a napisat zahranicnej majitelke rotacky, ze na jej rotacke sa tlaci/l platok, ktory za vlastnictvo vyrobnych prostredkov ludi posielal obrazne do pekla. mali by radost
Obrázok používateľa Anonymný
#3
(neuvedené)
18. december 2010, 23:29
som zazrel jednu vetu v článku, celé prečítať to bolo nad moje sily, ako bolo nad ne aj pozerať dlhšie ako dve minúty, keď už som pri blúdení po programoch natrafil na tú znôšku duchaplností-slaboduchostí. Ale ľúto mi prišlo niekoho iného. Toho, čo toľkú tupinu vymyslel a mal tú drzosť to ponúknuť národu na pobavenie a pravdepodobne aj na kultúrne vyžitie. Apage SATANAS!!!
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
19. december 2010, 07:59
Keby platila uvedená ľudská akože prirodzenosť, nebolo by naozajstnej kultúry, ale len púťové atrakcie. A tak keď si niekto takúto zábavu nájde na internete, je to jeho vec, keď to však niekto vplyvný (majitelia TV, topiek, bleskoviek atď.) masovo propaguje, tak im okrem profitu ide hlavne o osprosťovanie a nie o zábavu.
Obrázok používateľa Anonymný
#4
(neuvedené)
19. december 2010, 08:42
som stastny, ze som este nevidel ( a ani nechcem) ani jedinny diel: Vôl hlada zenu, Mafstory, Profesionali, Panelak a ine zverstva !!! Asi som retard, ale nepochopil by som o co tam ide. Z uputavok (napr.Profesionalov) mam pocit, ze slovo HEREC je uz synonymom hlupej grimasy a 3triednych hercov z tychto grcov. Dokonca sa tieto cudá objavuju aj vstupidnych reklamach Orange... A viete, ako sa povie hnacka na 4 ? DEDE ! HOWGH
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama