Reklama
Reklama

Fico je vagabund a Smer banda

Fica nazval vyše 20-krát vagabundom a Smer „vagabundovou bandou“. Vrcholom bolo priradenie Fica k Hitlerovi a Stalinovi. K čomu má slúžiť zrušenie imunity dokazuje radosť nad tým, aby „sme sa tejto bandy zbavili“. Koalícia prijala štandard postavený na osobných útokoch, urážkach, ponižovaní politického súpera a na absencii akejkoľvek vecnej argumentácie, odbornosti a konkrétnych návrhov.
Počet zobrazení: 2085
Igor Matovic-parlament-NR SR-dialnice-rozprava-archiv redakcie.jpg

Dokonca sám ho tak svoje vystúpenie charakterizoval. K problematike ani jedno slovo, ani jeden vecný argument, výhrada či návrh. I. Matovič „v plnej kráse“ predviedol, ako si súčasná vládna garnitúra predstavuje tú ich „novú politickú kultúru“. Vo svojom vystúpení nazval expremiéra Fica vyše 20-krát vagabundom a najsilnejší opozičný subjekt „vagabundovou bandou“. K čomu má slúžiť zrušenie či okresanie imunity dokazuje jeho radosť nad tým, aby „sme sa tejto bandy zbavili“.

Odhliadnime od takej „maličkosti“, že Igor Matovič o Ficových hlasovaniach klamal. Smer v skutočnosti v NR SR podporoval zvýšenie rodičovského príspevku viacdetným rodičom, ale aj predĺženie materskej dovolenky a zvýšenie sociálnej dávky počas nej. Odmietol však podporiť radikálne zníženie rodičovského príspevku pracujúcim rodičom, pretože na tom stratia viac, než získajú na zvýšenej a predĺženej materskej (tú aj tak nedostávajú matky, ktoré pred pôrodom nepracovali).

Skutočným vrcholom, akým sa v NR SR ešte „neblysol“ nikto, však bolo priradenie R. Fica k Hitlerovi a Stalinovi. Už ani nie je zarážajúce, ako sa I. Matovič vyjadruje. Zarážajúce je, že nikto z vládnych poslancov sa proti takémuto spôsobu vystupovania neohradil. Nikto z vládnych poslancov svojho kolegu nezahriakol. A najmä je zarážajúce, že predsedajúci schôdzi (Béla Bugár) I. Matoviča nezastavil, hoci v prípade urážok iného poslanca mu to priamo prikazuje rokovací poriadok.

Je naozaj šokujúce, že týmto postojom celá vládna koalícia v parlamente prijala štandard vyjadrovania sa, ktorý „nastavil“ Igor Matovič. Štandard postavený na osobných útokoch, urážkach, ponižovaní politického súpera a na absencii akejkoľvek vecnej argumentácie, odbornosti a konkrétnych návrhov.

Vládnej koalícii treba uznať, že do Národnej rady SR naozaj priniesla novú politickú kultúru. Takú, aká tu ani len v náznakoch ešte nikdy nebola. Takú, o akej sa nám ani nesnívalo. Politickú kultúru vulgarizmu, osobnej nevraživosti a nenávisti.

A po Matovičovom vystúpení pozval Richard Sulík všetkých poslancov na priateľské posedenie pri pohári vína...

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     

Komentáre

Obrázok používateľa Anonymný
#2
(neuvedené)
22. december 2010, 08:13
Na I. Matoviča sa nemožno ani hnevať, pretože on zato ani nemôže, že je taký zlý ako čert v ľudskej koži navlečený. koľko lekárov máme v parlamente? je ich tam dosť a zaiste by sa našiel aj nejaký psychiater alebo psychológ, ktorý by mal už uznať Matovičovi plný invalidný dôchodok z dôsledku jeho duševného zdravia. Lebo už nik z nás nepochybuje, že je naozaj vážne chorý človek. Ako je možné, že si to ešte odborná verejnosť nevšimla, ved vykazuje všetky známky choroby? Všetko nasvedčuje tomu,, že asi jeho duševné onemocnenie patrí takpovediac medzi infekčné prenosné choroby, lebo ním nakazil aj svojich koaličných kolegov. Opoziční poslanci by si mali sadnúť od neho čo najďalej, aby niečo nechytili. Respektíve ,mali by ho dať do izolačky pre všeobecné blaho spoločnosti. Je to priam ich povinnosťou pre zdravý vývin celej SR.
Obrázok používateľa Anonymný
#3
(neuvedené)
22. december 2010, 09:46
Tento druh rétoriky zaviedol v parlamente Róbertko. Len si spomeňte na osočovanie Sulíka alebo premierky, ktorých nazval klamármi a obvinil zo všeličoho možného. Ak ho Matovič nazval vagabundom tak len expresívnejšou formou presne charakterizoval osobnosť predsedu Smeru, človeka bez chrbtovej kosti, tak ako to nakreslil Shooty.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
22. december 2010, 10:00
Fico má rétoriku v poriadku, ale Matovič nevie ani rozprávať o jeho nejakej rétorike nemôže byť ani reč a už vôbec nie polemizovať o tom. Som zvedavá, že či má chrbtovú kosť náš zlatúšik aIgorko matovič to je ten z tej poradie o frankenštajnovi
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
22. december 2010, 10:18
Matovič je zvratok ležiaci za krčmou 4. cenovej skupiny a je mi ľúto tej vlády, ktorá sa musí o takéto indivídua opierať!!!
Obrázok používateľa Anonymný
#4
(neuvedené)
22. december 2010, 10:36
ale dalo sa očakávať, že sa tu objaví diskusia na krčmovej úrovni, vzájomné útoky a osočovanie dvoch politických táborov. Nemám rád tieto politické delenia a zoskupenia, postrádajú nadhľad, inteligenciu, sú pozostatkom starej triednej doby. Zarážajú ma preto aj nevecné útoky zo strany stúpencov Smeru, nadávanie do klamárov, už som to dal najavo. Aj keď sa cítim ľavičiarom, komunistom, nejde mi o to, aby som zlikvidoval inak mysliacich ľudí. Skôr rozmýšľam nad utvorením komplexného pluralitného prostredia, aby sa v ňom našli aj pravičiari aj ľavičiari. Treba už myslieť na úrovni 21. st. nie na úrovni 19., st., veľkoryso, s nadhľadom, aby sme si utvorili vzájomne príjemné, kultivované prostredie na tejto Zemi.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
22. december 2010, 10:50
No ale či sa to dá diskutovať inak? Ja ked vidím Matoviča ako ohovára a tára piate cez deviate - tak čo iné nám ostáva ako sa aspoň dobre zasmiať? Ved uznajte, že ked sa rozplakal nad tým ako mu kedysi otec zjedol kožu z kuraťa, tak čo si máte myslieť? Hádam len nečakáte, že vznikne z kuracej koži pluralita názorov. to by sme sa načakali ako ten trpezlivý Job, alebo máme čakať na Johanku z Arcu?
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
22. december 2010, 11:26
je to svet Igora Matoviča a ja ho rešpektujem, ale sa ním nezaoberám. To, čo tu hovoríte, počujem prvýkrát a nejako ma to nezaujíma. Treba rešpektovať aj našu históriu, svet minulých storočí, ale nemám potrebu ho nejako študovať, prenechávam to historikom a stúpencom Igora Matoviča. Je to pominuteľná kapitola našich dejín a o 10 rokov nikto nebude vedieť, kto to bol. Tak prečo sa mám ním zaoberať.......... Ale keďže ľudí zaujímajú nielen všeobecné konštatovania, pridám jednu konkrétnu skúsenosť. Včera mi volala jedna známa, ktorá volila I. Matoviča, že je naštvaná, pretože mal popri predčasnom dôchodku aj živnosť. A musela ju tieto dni zrušiť, Matovič jej to zariadil.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
22. december 2010, 11:36
Pán Milan, ved o tom to je, že nik nechce vidieť akým novým politikom otvorili bránu do parlamentu. Každý si myslel, že po nástupe saskárov bude každý na Slovensku med lízať a bude tu raj na zemi. Neviem, prečo a ako je možné, že sa pred voľbami nechajú nalákať na cukrové reči? Fanatizmus vždy dostane inú tvár iba jeho dôsledky si musia ľudia vyskúšať na vlastnej koži - inak to asi nejde ani v 21 storočí.
Obrázok používateľa Anonymný
#5
(neuvedené)
22. december 2010, 15:46
Nadávky, urážky, príchod takých ľudí do najvyššieho zákonodarného zboru krajiny, s ktorými by sme si na ulici neradi podali ruku alebo ich obišli na druhom chodníku ulice, to je výsledok stále sa znižujúcej úrovne nielen politickej kultúry, ale aj krízy zastupiteľskej demokracie v súčasnej spoločnosti.

Pamätáme sa ešte na výrok poslankyne NR SR Blahovej z 90.rokov, ktorá na nátlak opozície, aby odišla z parlamentu, vyhlásila, že "taký písací stroj, na ktorom napiše svoje odstúpenie, ešte nevyrobili?". To bola ale "drzosť", že?
Až potom prišli politici, ktorí hlasno skandovali a mávali transparentami s urážlivými heslami pred rečníckym pultom hovoriaceho, ako to bolo v prípade Ivańa Lexu, až potom prišli nadávky a facky...

A spomenie si ešte niekto na porevolučný parlament, zástupcov ľudu vo Federálnom zhromaždení ČSSR, ktorí boli ešte volení v "komunistických voľbách" a vecne i emotívne sa vyjadrovali k voľbe Václava Havla za prezidenta, resp. k zrušeniu článku 4 Ústavy ČSSR o vedúcej úlohe KSČ v spoločnosti? Možnože boli zastrašení, možno verili, že sa niečo dôležité mení, ale rozhodne to boli kultúrnejší ľudia a nepôsobili ako výtržnici alebo darebáci.

Svedčí to o jednom, že parlamentná demokracia je v hlbokej kríze:
Stačí pár tisíc vycepovaných a disciplinovaných voličov, ktorí z tých sto percent voličského potenciálu presadia svojho kandidáta, bez ohľadu na to, aký je to darebák, pretože bude presadzovať ich záujmy, respektíve je to pre nich idol.
Už len počkať, keď sa spamätajú feťáci a zvolia si svoju údernú trojku, ktorá presadí v parlamente používanie tvrdých drog bez ohľadu na celú verejnosť, pretože tí traja kandidáti budú "jazýčkom" na váhach nejakej krehkej koaličnej vlády.
Aj cisár Nero si do parlamentu dal zvoliť koňa, ten mu aspoň neodporoval.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
22. december 2010, 15:50
Fakt veríš, že s tým začal Fico? Prečítaj si ma nižšie...
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
22. december 2010, 18:02
Nebol to Nero ale Caligula
Obrázok používateľa masmil@montisro.sk
#6
Milan Mašcuch
22. december 2010, 19:47
Každý z našich parlamentov mal svojho šaša. V predchádzajúcom období to bol jeden postarší pán z KDH. Teraz je to pán neobyčajný človek. On o tom, že je šašo vie a teší ho to. O to väčšiu radosť z neho má pán predseda parlamentu, veď ho konečne skrotil a pretvoril na svoj obraz.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
22. december 2010, 19:58
No orovnat matovica s Mikloskom, to snad nemyslite vazne, Miklosko mal istu uroven ) aj ked som ho nemala rada), Matovic je len vulgarny nenavistny primitiv
Obrázok používateľa Anonymný
#7
(neuvedené)
22. december 2010, 22:38
To, čo predvádza tento ŠaŠo, je čistá psychopatológia. Kladiem si len otázku, koho vlastne zastupuje a myslím si, že len svoje prednostné hlasy (čo odhadujem na asi 0,05 percenta voličov). Takže je najvyšší čas uzákoniť pevné pravidlá pre koalície a nevyvážať všelijakých zelených, obyčajných či OKSových parazitov na verejné miesta po chrbtoch reálne súperiacich subjektov a ešte ich chrániť imunitou.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
22. december 2010, 23:43
...ono to ma asi nieco spolocne s tym, ze ludia maju taketo cosi radi, ved inac ako by mohol napriklad Slota byt zvoleny? Da sa s tym nieco robit? Smutne nie je ani to, ze ten slovnik je hrozny a vecna podstata vyrokov nulova, ale to, ze sa pozornost odputava od dolezitych veci, teda v tomto pripade od dialnice. Ale vypozicali sme si kazetu zo Zimnych Olympijskych Hier vo Vancouveri. Niektori atleti teda hlavne vitazi po skonceni preteku zacali vydavat neartikulovane zvuky, rozne poskakovali, machali rukami, isli sa bozkat s frajerkami a pritom trebars ignorovali superov, co im chceli potriast rukou. Ze boli celkove neupraveni o tom sa ani nezmienujem. Porovnajte to s vystupenim Laszlo Pappa (na YouTube si ho obcas pozeram), s akou uctou a decentnostou vystupoval v ringu aj mimo neho, alebo Emila Zatopka: ja neviem, ideme asi v komunikacii dole.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
23. december 2010, 00:02
Našim zámerom nebolo pobaviť, ani rozčúliť čitateľov tohto webu, hoci nám bolo od začiatku jasné, že sa to stane. Ale napriek tomu, že už nejaký čas (rok či dva) možno sledovať rokovania NR SR naživo cez jej web, ľudia zväčša ani netušia, ako to vyzerá. Vnímajú len krátke sekvencie v TV spravodajstve. My to však sledujeme podrobnejšie a chceme poukázať, aká realita sa skrýva za vzletnými deklaráciami o "novej politickej kultúre". Nechceme a nebudeme nekritický ani voči Smeru, ale sme ľavicové a preto "nemainstreamové" médium a našim prvoradým cieľom je poukázať na to, čo väčšina ľudí z médií nezistí: napr. čo nové a iné (nič) prináša SaS, ktorá vstúpila do politiky s veľkými sľubmi o zmene kdečoho. Namiesto toho jej poslanci ponúkajú iba ideologický bezhlavý a nenávistný boj proti Smeru, či dokonca proti Ficovi. Lenže problém je v tom, že títo ľudia zároveň hlasujú za niečo, za obrovské množstvo vládnych návrhov. A my sme aj týmto príspevkom chceli zalarmovať verejnosť, že v NR SR je veľká skupina poslancov, ktorá v skutočnosti nemá ucelený pozitívny program - ich hlavným politickým programom je byť proti Smeru a biť Smer (a Fica). Z hľadiska pozitívneho (teda za čo sú) sú potom ochotní podporiť takmer čokoľvek, čo im predloží ktokoľvek, kto je proti Smeru (a Ficovi). A to sa reálne deje. K tomu vydáme do konca roka analyzujúci článok.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
23. december 2010, 13:06
Aha, ja som si bol istý iba v tom, že to bol nejaký rímsky cisár z obdobia úpadku rímskej res public-y, takisto dúfam, že ľudia si budú o sto rokov iba pamätať, že nejaký obyčajný človek zo slovenského parlamentu bol šašom v období úpadku zastupiteľskej demokracie. Takže sa opravujem, ten rímsky cisár,to bol Caligula.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
23. december 2010, 13:11
Peter, som rád že čítate web a pripojíte sa k diskusii, s tou komunikáciou to skutočne ide dolu vodou, ale iba u nás?
U nás má na tom leví podiel televízia so svojimi stupidnými reality-show, farmármi, talentmániami, s akčnými filmami, pretože sa ľudia ešte neodpojili od káblov a satelitov a stále veria, že čo je v éteri, to je skutočné.
Neverili by ste, ako málo sa o ľudskej komunikácii, slušnosti a takte učia deti a mládež v školách. Neviem, kam sa v tomto smere podela cirkev, keď už svetské školstvo rezignovalo.
Súčasní poslanci asi zriedkavo chodili do kostola na kázanie a doma asi "kindersube", ako sa hovorí, teda detskú izbu, kde by sa boli naučili slušnosti a taktu, tiež nemali.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
23. december 2010, 16:37
Pán Peter to máte za jedno čert ako diabol. A ja som zasa zistila, že mňa niekto tu na webe presvedčil o tom, že som sa narodila v čase československej republiky pričom podla môjho roku narodenia sme už niekoľko rokov boli ČSSR, ale to som zistila iba náhodou niekto napísal, že ČSSR vzniklo tuším že 1960 alebo 61 a tak mi z toho vyšlo, že veru som mala pravdu, ked som sem písala,že som sa narodila v ČSSR. Už iba tak na margo toho poviem, že ja som ten najlepší ročník 1966. Podľa číčanov sa takéto deti rodia iba raz za 60 rokov. Takže ked ja budem mať 60 (ak sa dožijem) začnú sa rodiť deti ako lusk.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
25. december 2010, 09:13
Tohto Šaša treba zastavovať jeho vlastnými zbraňsmi a jeho gramafónové platne rozbíjať argumentami o jeho nezaplatených daniach, stíhaniach, o jeho nevysvetlenom tzv. úplatku ale najmä jeho vzletnými zámermi, proti čomu všetkému sa chce postaviť (napríklad politickým nomináciácm) a čo všetko v rozpore s tým chváli a schváli...

Stránky

Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama