Reklama
Reklama

Persóny novej garnitúry - kompetentnosť?

To sme sa pred voľbami napočúvali o kompetentnosti, odbornosti či kvalifikovanosti pravice. Hneď na to prišiel šok. Najsmutnejšie nominácie patrili postom, ktoré sú kľúčové pre renomé Slovenska v zahraničí. Skrátka, Slovensko dnes vo svete reprezentujú politické mŕtvoly a absolútni diletanti. Reči o kompetentnosti a odbornosti pravice boli len prázdne predvolebné gestá.
Počet zobrazení: 1506
predseda_nr_sr_richard_sulik_schodza_nr_sr_foto_sita_michal_svitok.jpg

A to v podobe ministra kultúry nominovaného z moderátorského postu v komerčnej televízii či ministra práce, ktorý sa predtým živil písaním kníh o tom, ako vybabrať so štátom. Tie najsmutnejšie nominácie však patrili postom, ktoré sú kľúčové pre renomé Slovenska v zahraničí.


Mŕtvoly a diletanti

Na post ministra zahraničných vecí sa posadil Mikuláš Dzurinda, ktorého pre jeho servilný postoj voči Bushovej politike v rokoch 2002-2006 nepovažujú v Európskej únii za diplomata, ale za poskoka amerických „jastrabov“. Na post ministra obrany bol nominovaný Ľubomír Galko, ktorý na túto pozíciu prišiel priamo zo supermarketu a jeho jediný kontakt s problematikou bezpečnosti spočíval dovtedy iba v informáciách o predaji gumených „pelendrekov“.

Napokon, na post predsedu NR SR, ktorý reprezentuje Slovensko v rámci parlamentnej diplomacie, to dopracoval Richard Sulík, človek bez noblesy a dôstojnosti, ktorý prakticky od prvého dňa častuje európskych lídrov pejoratívnymi označeniami a predvádza jedno faux-pas za druhým. Vyvrcholením jeho „diplomatických“ aktivít bol nedávny blog o tom, že Slovensko nemôže veriť európskym politikom a malo by zvažovať svoj návrat ku korune. Skrátka, Slovensko dnes vo svete reprezentujú politické mŕtvoly a absolútni diletanti.


Škandál za škandálom

V porovnaní s bývalou garnitúrou táto personálna mizéria Radičovej vlády pôsobí ešte kontrastnejšie. Bývalý minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák získal pred niekoľkými dňami čelné miesto v Európskej službe pre vonkajšiu činnosť. Bývalý Ficov minister bude mať na starosti riadenie vzťahov so západným Balkánom a východnou Európou a bude tak najvyššie postaveným Slovákom v novotvoriacej sa zahraničnej službe Európskej únie. Jeho predchodca Ján Kubiš je od januára 2009 výkonným tajomníkom Európskej hospodárskej komisie OSN, čo je mimoriadne významný post vo svete diplomacie (pravá ruka generálneho tajomníka OSN). Bývalý predseda parlamentu Pavol Paška sa stal členom Rady poradcov renomovanej Pražskej spoločnosti, v ktorej radoch pôsobia najvýznamnejší svetoví diplomati.

Skrátka, či sa to niekomu páči alebo nie, dnes sa naplno a objektívne ukazuje, ako z hľadiska našej reprezentácie v zahraničí Ficova vláda vynikala v porovnaní s tým, čo dnes predvádza Radičovej vláda. Zároveň sa ukazuje, že reči o kompetentnosti a odbornosti pravice na Slovensku boli len prázdne predvolebné gestá. Slovensko čelí v zahraničí jednému škandálu za druhým: otočili sme sa Európe chrbtom v prípade pôžičky Grécku; európsku menu ohrozuje Richard Sulík svojimi nezodpovednými blogmi, atď.

Hovorí sa, že každý národ má takých lídrov, akých si zaslúži. Naozaj si však zaslúžime, aby Slovensko vo svete reprezentovali ľudia, ktorý ani náznakom nedisponujú potrebným morálnym kreditom či odbornou kompetentnosťou v diplomacii a zahraničnej politike?

Foto: Predseda NR SR Richard Sulík.
Autor foto: SITA/Michal Svítok

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     

Komentáre

Obrázok používateľa Anonymný
#1
(neuvedené)
23. december 2010, 16:52
Vystizny, priamy a co ma najviac hneva, je to, ze je pravdivy do slova a do pismena. Zijem v zahranini, ale toto co sa dnes deje na Slovensku, to nie je jedno ani naprimitivnejsiemu cloveku a neoklamali by ani najdementnejsieho idiota. Ako som uz vyzsie uviedla, zijem v zahranici, ale takych ludi demnetnych, aki teraz riadia nasu krajinu, je totalne ubohe. Ani sa necudujem,ze buducnost nasich obcanov speje od 10 k 5-tim, kedze skutocne nasi parlamentni a vladni, cinitelia, maju vzdelanie a skusenosti na urovni studentov ucnovskych skol s maturitov a zodpovednut, vedomosti a politicke skusenosti, primitivne. Boli ma srdce, ked sledujem politicke dianie doma. Zadlovanie, rozkradanie, korupcia, samolubost politikov hadam nema hranic. Tejto bande nikdy o nic neslo iba o to aby sadostali k moci, a ukazali zbedacenym Slovakom ako chuti moc v rukach nekompetentnych ludi... Tak hlupu a primitivnu vladu hadam este Slovensko nikdy nezazilo a to ani za cias totality. Tak ubohu vladu mozu mat iba Slovaci, preto ze ti hlupi tupovolici sa nikdy nepoucia z chyb minulych politickych hm... ze vraj politickych spiciek... Nuz co dodat na zaver...? Hadam len tolko, ze tak nam treba...ked stale neviem rozoznat zlato od pozlatka...
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
23. december 2010, 18:24
píšeš že žiješ v zahraničí, tak si asi chcela napísať, "tak Vám treba", lebo my aj keď sme to nechceli a voľby ukázali že ozaj nie, musíme tu mizériu trpieť! K článku nie je čo dodať, do bodky pravda!
Obrázok používateľa Anonymný
#2
(neuvedené)
23. december 2010, 19:16
Kebyže len svätá pravda, ale je to fakt, ktorý sa nedá ani poriadne pomenovať. Ale kebyže som v BA tak ich už asi zbijem ako tomu treba. ( Sulík s Matovičom a spol. by z toho zabudli aj ako sa volajú a najmenej tri dni by sa túlali po BA) to sa už nik z opozičných poslancov nenájde čo by im to vysvetlil ručne a stručne? ved to ich afektované naškľabovanie by malo byť hodnotené ako ťažké ublíženie na zdraví spáchané na občanov SR alebo trýznenie človeka človekom. Týranie zvierat je u nás trestné a čo máme hovoriť my občania SR? čo sme my menej ako tá nemá tvár?
Obrázok používateľa Anonymný
#3
(neuvedené)
23. december 2010, 21:37
Myslím, že do panoptika kvázireprezentantov Slovenska treba zahrnúť aj šéfa zahraničného výboru NRSR Šebeja: stať sa ním s tým, že jeho vlastná bigotná strana OKS mala a má úspešnosť tak 0,5 percenta, to chce naozaj silný žalúdok a dá sa to vysvetliť len intrigami či klanom. Zacitujme teda klasika: to jsou paradoxy!
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
25. december 2010, 16:04
S obsahom tohoto príspevku mal by sa oboznámiť každý volič pravice. Viem, že mnohým zo svojej podstaty nenávisti voči iným názorom by sa aj tak oči neotvorili, ale i táto kvapka ozdravného pohľadu mohla by aspoň čiastočne zabrať. Veď to, čo tu predvádzajú politickí klauni, najmä Sulík a Matovič, to na Slovensku nemá obdobu a pomenovanie Kocúrkovo je prislabé slovo.Nebojme sa vo svojom okolí verejne pranierovať týchto zloduchov - doteraz som sa osobne nestretol zoči-voči ani s jedným podporovateľom tejto vlády. Jej zástanci sa najviac prejavujú na debatných stránkach médií, kde sú ukrytý anonomytou. A tam sú so svojimi vulgarizmami smelými podporovateľmi tohoto politického hnoja zabaleného vraj "v novej politickej kultúre".
Obrázok používateľa Anonymný
#4
(neuvedené)
25. december 2010, 18:40
moze autorka citovat jeden zdroj, podla ktoreho pise tieto svoje citove vylevy? kde su zdroje Europskej unie, ktore "nepovažujú v Európskej únii za diplomata, ale za poskoka amerických ?jastrabov?." ak take nieco nevie uviest, mala by sa venovat poctivej robotnickej alebo rolnickej praci ako spravna a poctiva laviciarka a nie fusovat do novinarciny. pri minulom clanku jedna diskuterka spomenula Kodex novinara. zdvihne autorka tuto hodenu rukavicu?
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
25. december 2010, 18:43
paska ktory ako predseda parlamentu prepisoval schvalene zakony, ozraty slota ktory vulgarne nadava ochranke parlamentu, to boli tie prave hviezdy a mety. pani vierka pokial vravi o usklabkoch mozno by si mala spomenut na inu pani Vierku, pani astrologicku poslankynu za Dalekeho Vyhodu ktora tak rozkosne viedla hlasovanie o istom velmi dolezitom zakone atd. ludia mju u nas kratku pamat.
Obrázok používateľa Anonymný
#5
(neuvedené)
25. december 2010, 18:46
kto je proti tomu, aby sa dosledne sledovala dochadzka poslancov do prace a vyvodzovali z toho konzekvencie? kto je proti tomu, aby sa v parlamente, kde sa rozhoduje o buducnosti celeho statu, davalo fukat ako v inych dolezitiych profesiach? ako kto mu pridu ferozliatinari z Oravy, petrochemici zo Slovnaftu, zlievaci z Kosic a soferi autobusvo po celom slovensku, ak oni musia a ini nemusia? ako potom branit a hajit zaujmy pracujuceho ludu, ked budeme tolerovat ine praktiky v parlemante, kde su nami voleni sluzobnici?
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
26. december 2010, 11:15
Paška upravil nevykonateľné paragrafy, navzájom si odporujúce, ktoré parlament schválil na návrh radičovej...To je nič proti tzv. tajným a odtajňovaným voľbám v podaní sulíkovcov
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
26. december 2010, 15:39
Pre Kristove rany a čo má byť? Mňa nezaujíma čo bolo - mňa zaujíma čo je tu pol roka po voľbách. To už aby sme sa začali báť kedy sa tu začnú vyvážať ludia do gulagov alebo upaľovať na hranici iba preto, že pár koaličných poslancov nevie kde je sever? Zakaždým ked vidím správy týkajúce sa našej politickej scény tak bárs by som mala po ruke niečo čím by som si znížila tlak. Nervy mám ako zo špagátu iba z toho ked vidím Matoviča. Ved mi to škodí na mojom zdraví. A poviem to tak ako sa nepatrí Matovič má od boha šťastie, že má poslaneckú imunitu a ja ju žiaľ nemám tak sa musím obmedziť v tom čom by som mu povedala od plúc a určite by si to nedal za klobúk a určite by sa neusmieval do kamery, lebo by mu chýbali predné zuby. Musel by si dať dočasne urobiť vyklápačky. No a potom vrajže sú vianoce sviatkom pokoja. Pričom som sa dočítala, že pre Sulíka sú vianoce oštarou ibaže to znamená, že v tom prípade je pre neho oštarou rodina ako taká, lebo vianoce sú predovšetkým o rodine. A vôbec vždy sa nájde niekto kto ma doženie k emocionálnym slabostiam. lebo ja čo som inak dobráčisko od kosti a ked som najedená tak by ma mohli natrieť na chlieb taká som dobrosrdečná. No ale už pol roka "vdaka" novej vláde bárs by som si zaliepala ústa páskou a uviazala ruky za chrbát iba tak by som nevybuchla, ved to čo tu predvádzajú by aj trpezlivý Job mal plné zuby a ten toho vydržal veľmi veľa.
Obrázok používateľa detvo@zoznam.sk
#6
štefan detvan
27. december 2010, 21:45
Je to skrátka pravda. Štát a národ je v troskách...toto tu ešte fakt nebolo!!
Obrázok používateľa Anonymný
#7
(neuvedené)
28. december 2010, 16:53
úplne súhlasím s autorom článku-vystihol to. Mihál-čo to je za človeka-učil po školeniach ako robiť daňové úniky-veď je to hrane zákona...Krajcer-ani ako moderátor nestál za veľa-bulvár,katastrofa bude ako dovojtí spojenú STV a SRO....Sulík-čo chceme od emigranta vychovaného možno na periférii utečeneckých táborov vrátiaceho sa domov.....Dzurinda-rozprávkár podľa manuálu niektorej banky....Miškov-čo ten vie preboha o priemysle-zbohatlík z marketingu....a Fígeľ-mohol byť tak dobrým farárom na Spiši sa nám obklopil novinármi....a takto sa dá pokračovať. Čo nominácia to kastastrofa pre krajinu. Ešte len bude paseka-keď sa to zdražovanie rozbehne....
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama