Reklama
Reklama

Nepríjemná pravda o Igorovi Matovičovi

Prešlo niekoľko mesiacov a začal byť opäť netrpezlivý. Nervózne sledoval, ako si jeho kolegovia rozdávajú „trafiky“, ako bohatnú a priživujú sa na vláde. I. Matovič už vyhlásil, že si ešte rozmyslí, či podporí Ficov návrh na zákaz privatizácie teplární. Čo myslíte: nedajú mu dáke „omrvinky“ z predaja? Porozmýšľajte, či táto vláda nevyhovuje práve I. Matovičovi a jeho peňaženke.
Počet zobrazení: 1133
Igor_matovic_obycajni_ludia_poslanec_nrsr.jpg

A keďže pri svojich kaskadérskych televíznych výpadoch búši voči všeobecne odsúdeniahodnému veľkomaďarskému komplexu našich južných susedov, jeho počínanie sa javí väčšine spoločnosti prinajmenšom ako sympatické.


Cena za vládnutie

Voliči koalície sa modlia, aby Matovič ostal podporovať vládu. Voliči opozície dúfajú, že vládu položí. A Matovič sa v zákulisí nahlas rehoce. Pretože jemu sú ukradnutí Maďari, vláda, Fico aj politika. Jemu ide o jediné: o biznis.

Krátko po voľbách určil svoju cenu, keď si vymyslel príbeh o 20 miliónoch eurách, ktoré mu mal údajne ponúknuť jeho kamarát za položenie vlády. Keďže kompetentní očividne nezareagovali na tento jasný signál uspokojivo, Matovič spustil svoju prvú mediálnu hru a žiadal zmeny v programovom vyhlásení vlády. Po obskúrnej dohode s Richardom Sulíkom však po pár dňoch zrazil opätky. Prekvapenie? Kdeže, Matovič len dosiahol, čo chcel. Prirodzene, na programovom vyhlásení vlády sa nezmenila ani čiarka. Ale či sa Matovičovi náhle nezvýšila hodnota jeho konta o 20 miliónov eur, to je prinajmenšom otázka na zamyslenie.


Biznis, biznis a ešte raz biznis

Prešlo niekoľko mesiacov a Igor Matovič začal byť opäť netrpezlivý. Nervózne sledoval, ako si jeho kolegovia rozdávajú „trafiky“, ako bohatnú a priživujú sa na vláde. A tak prišiel s novým plánom. Asi 20 miliónov bolo málo, tak dal na stôl ďalšiu ponuku. Možno sa len dohadovať, o aké peniaze išlo tentoraz, ale isté je, že Matovič potreboval pritvrdiť, aby zvýšil svoju cenu. Vytvoril zopár škandálov, párkrát sa „preriekol“ o pomeroch v koalícii a napokon zahlasoval s opozíciou proti Orbánovmu zvrátenému zákonu o dvojakom občianstve.

Richardovi Sulíkovi praskli nervy a vyhodil ho z klubu Slobody a Solidarity. Matovič však udržal pokoj. Načo emócie, keď ide o biznis? Stačilo pár dní a páni podnikatelia sa dohodli. O aký obchod išlo a aké že sumy to lietali, to sa nedozvieme. Ale môžeme pochybovať, že išlo o  politické dohody. Alebo niekto postrehol, že by sa diali nejaké programové zmeny, ktoré si presadili Obyčajní ľudia? Nie, opäť je to len čistý biznis.


Ostap Bender je tu s nami

Príbeh sa však zďaleka nekončí. Jeho ďalšia kapitola má názov „privatizácia teplární“. Igor Matovič už vyhlásil, že si ešte rozmyslí, či podporí Ficov návrh na zákaz privatizácie. Už teraz je jasné, ako bude prebiehať tento jeho proces „rozmýšľania“. Čo myslíte: nedajú mu dáke „omrvinky“ z predaja, alebo tento gigantický biznis Miklošovi a spol. prekazí? A Matovič opäť svojim hlasovaním dokáže, ako mu „záleží“ na stabilite koalície a politickej zodpovednosti. Tak to aspoň všetci zainteresovaní budú vysvetľovať.

Pritom ide len o komédiu, za ktorú by sa nehanbili ani Iľf a Petrov. Ich legendárny Ostap Bender očividne žije ďalej. Na slovenskej politickej scéne sa mu darí znamenito. Možno z neho bude aj ďalší úspešný líder slovenskej pravice. Po Sulíkovi na čele SaS je už možné naozaj všetko. Isté je len jedno: ak niekto vkladá nádeje do toho, že Igor Matovič časom položí Radičovej vládu, nech sa čím skôr prebudí. Porozmýšľajte, či táto vláda náhodou nevyhovuje práve I. Matovičovi a jeho peňaženke.

Text je prebratý z blogu Ľ. Paholkovej.

Ilustračné foto: prt sc web

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
Booking.com
     

Komentáre

Obrázok používateľa Anonymný
#3
(neuvedené)
25. február 2011, 23:08
clanok vystihuje poctatu je velmi dobry .matovic vie ako je dolezity .mozno bude zalezat na opozicii ako ho bude brat.inak bude stale len vyjednavac .opozicia dobre vie ,ze mu kvapne len vtedy do vrecka ked bude zlepenec pokope.
Obrázok používateľa Anonymný
#1
(neuvedené)
27. február 2011, 20:27
Hlavne pre podnikateľov, ktorí dávajú reklamu do jeho reklamného časopisu. Poznám veľa ľudí a patrím k ním aj ja, čo jeho časopis rovno zo schránky hádže do smetnej nádoby. A môže za to jeho stĺpček "Obyčajní ľudia" a strácajú tí, čo reklamujú, lebo to nikto nečíta.
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama