Reklama
Reklama

Radičová a Mikloš šijú búdu na verejnosť!

Všimnite si, ako je táto mediálna hra rozohraná. Málokoho už zaujíma podstata, že SDKÚ je po uši v korupčnej stoke a celý tento kanál kryje Dzurinda, Mikloš, aj Radičová. Celá mediálna pozornosť sa odrazu sústredí na to, či bude alebo nebude odvolaná nepodstatná figúrka Mikulčík. Celá komédia na prezídiu sa odohrá iba pre to, aby SDKÚ vyšla z korupčného škandálu ako znovuzrodená.
Počet zobrazení: 1572
Iveta Radicova-premierka-Europska rada-tlacovka-archiv redakcie.jpg

Minister financií Ivan Mikloš odmietol akceptovať želanie premiérky Ivety Radičovej a v kauze prenájmu domu pre daňové riaditeľstvo v Košiciach sa postavil za svojho „bieleho koňa“ Miroslava Mikulčíka. Premiérka reagovala tým, že zrušila svoju zahraničnú pracovnú cestu na Ukrajinu a hodlá o veci diskutovať na prezídiu strany. Mediálna hra sa začala.

Ak je SDKÚ naozaj v kríze, dnes sa na prezídiu strany definitívne potvrdí buď to, že Radičová ako premiérka nemá absolútne žiadne slovo, alebo to, že Mikloš ako minister skončil. Rozkol môže viesť až k pádu vlády. To je prvý možný scenár. Možné je však aj iné vysvetlenie a obávam sa, že toto vysvetlenie má bližšie k pravde. SDKÚ nie je v žiadnej kríze a iba predstiera vnútornú turbulencie, aby dokázala zahladiť ďalší finančný škandál, ktorý sa na ňu prevalil. Jeden kaskadérsky manéver sa už SDKÚ v minulosti podaril. Po kauze špinavého financovania SDKÚ odstúpil Mikuláš Dzurinda z pozície volebného lídra a prenechal tento post akože-čistej Radičovej. Dnes sa možno SDKÚ chystá na ďalší obrovský manéver.
 


SDKÚ z toho ešte vyjde ako morálny víťaz.... Stavíme sa?

Verejnosť je kŕmená historkami o tom, ako sa Mikloš a Radičová stretnú v dramatickom súboji. Prirodzene, väčšina voličov SDKÚ drží palce Radičovej. Je to ako boj dobra so zlom. Radičová ide pristrihnúť krídla klientelistickým praktikám. A keď sa jej zajtra náhodou podarí zvíťaziť nad Miklošom, tak to bude obrovská vec. Všetci priaznivci voliče budú jasať. Médiá budú písať oslavné ódy. Víťazstvo nad klientelizmom a korupciou bude spečatené. Stačí odrazu tak málo – predsa len odvolať Mikulčíka. Bezvýznamného úradníka...

Všimnite si, ako je táto mediálna hra rozohraná. Málokoho už zaujíma podstata, že SDKÚ je po uši v korupčnej stoke a celý tento kanál kryje tak Dzurinda, Mikloš, ako aj Radičová. Celá mediálna pozornosť sa odrazu sústredí na to, či bude alebo nebude odvolaná nepodstatná figúrka Mikulčík. Mikloš by bol blázon, keby ho neobetoval. Pravdepodobne je to už dávno rozhodnuté a celá komédia na prezídiu SDKÚ sa odohrá iba pre to, aby SDKÚ vyšla z korupčného škandálu ako znovuzrodená. Radičová sa ukáže ako hrdinka najvyššieho kalibru, Mikloš na chvíľku zahrá porazeného, pričom nezabudne dodať, že aj tak išlo len a len o to, aby sa ušetrili peniaze daňových poplatníkov. A zakrátko sa otrasie. Aké jednoduché!


A kradnúť sa bude ďalej

Mimoriadna schôdza, ktorú vzápätí zvolá SMER-SD, už bude prebiehať v mediálnej atmosfére, v ktorej Radičová je morálna víťazka a SDKÚ ako strana vlastne nikdy neprestala bojovať s korupciou. Asistovať budú všetci, počnúc Markízou končiac SME. Schôdza sa premení na vzájomné obviňovanie, k slovu sa dostanú stranícki primitívi Janiš, Hort a Štefanec, ktorí budú vyťahovať kauzy SNS a vyčítať ich Ficovi a médiá to celé spracujú tak, aby to pre občana vyznelo nerozhodne. Na kauzu sa zabudne, zlodeji z SDKÚ toho vyjdú ešte silnejší. Stavíme sa?

Možno je to len paranoja, možno to niekto označí za konšpiračnú teóriu. Možno to dopadne podľa prvého scenára. Možno. Neviem sa však zbaviť dojmu, že sa na nás chystá ďalšia mediálna hra, z ktorej gauneri opäť vyjdú ako slušní a poctiví ľudia. A kradnúť sa bude ďalej. S jediným rozdielom: poučený Mikloš to už nebude robiť tak okato ako v prípade Nitra Invest. Nájde si iných Ščurkov, iných Mikulčíkov a iné cyperské schránkové firmy. A tentoraz si dá záležať, aby z Radičovej zbytočne nerobil hrdinku.

Autorka je politická publicistka

 

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
     

Komentáre

Obrázok používateľa Anonymný
#1
(neuvedené)
19. apríl 2011, 10:01
Táto vláda škodí obyvateľom tohoto štátu. Každý deň tejto vlády je predvolebnou kampaňou SMERu. Najbližšie, či už riadne alebo predčasné voľby vyhrá SMER. A čo potom? Všetko sa zopakuje len v iných farbách a s inými menami. a tak stále dokola. Na úkor ľudí čo musia pracovať aby sa uživili. V prospech tých čo kradnú a klamú. Kedy ľudia pochopia, že táto refeudalizačná forma partokracie je škodlivá?
Obrázok používateľa Anonymný
#2
(neuvedené)
19. apríl 2011, 10:35
>Prirodzene, väčšina voličov SDKÚ drží palce Radičovej. Je to ako boj dobra so zlom. Hahaha, to je vtip roka: ...boj dobra so zlom, v súvislosti Mikloš - Radičová. :-))) To akoby súboji Harabin vs Slota napísal niekto - boj dobra so zlom. Obdivujem Vašu naivitu, Ľubica. V inej diskusii som čítal trefnú poznámku: "...nech si niekto vyskúša dlhšiu dobu žiť v chlieve medzi prascami bez toho, aby nebol od výkalov a aby nesmrdel... Vtip je v tom, že medzi tie prasce tiež vlezie iba taká sviňa, ako sú aj tie v chlieve..."
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
19. apríl 2011, 11:17
Pan Kumicik, neverim, ze ste predmetny odstavec pochopili tak, ako ste ho pochopili. Hovori vam nieco slovo ironia? Skuste si to este raz precitat v kontexte clanku, mozno pochopite, ze zmyslom spominanej vety naozaj nie je predstavovat Radicovu ako dobro... Naozaj sa mi nechce verit, ze ste to prave takto pochopili, nesmierne ma to udivuje, verte mi.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
19. apríl 2011, 11:32
Ale EO, hodnotím Vaše myslenie na viac!
Viete mi spamäti zopakovať, ktoré ďalšie strany sa podieľali na koaličnej vláde Ficovho kabinetu? Neboli to slávna SNS s korupčníkmi "ako Košice" a ešte slávnejšia HZDS-ĽS s priam slávne presláveným korupčníckym predsedom, kedysi budujúcim "kapitálovotvornú vrstvu" Slovenska?
Podliehate mediálnej kampani pravicových médií, avšak všimnite si, že už aj tie sú voči súčasnému koaličnému "pozbierancu" alergické a tie donebavolajúce aféry už ani ony neobhajujú.
Ak by vládla po nových voľbách i Paliho-Kapurková, musela by si veľmi jasne dať do programu, že také hovadiny, aké teraz robí šesťkoaličný "pozbieranec" už robiť nesmú, ak chcú vládnuť aspoň tri mesiace.

Inak, realita kapitalistického výrobného systému, kde verejné peniaze pozbierané odvodmi a daňami do štátnej pokladnice používajú súkromné akciové spoločnosti a súkromný kapitál za účelom "zhotovenia verejného diela" pri podmienke tvorby zisku ani inak ako pomocou korupcie nemôžu fungovať.
Ibaže by sa Smer SD vrátil k organizovaniu verejných organizácií a štátnych podnikov a prednostne by peniaze z verejných zdrojov používal tam. Ibaže, bol by to ešte kapitalizmus?
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
19. apríl 2011, 11:51
...kto bol ten zlý, čo kradol a klamal. Či SNS alebo HZDS. Výsledok bol, že sa klamalo a kradlo. Táto banda modrých lúpežníkov sa dostala ku korytu preto, že sľubovali zmenu. No a to, že o nej už nedokážu presvedčiť ani svojich voličov (resp že tá zmena ubližuje aj tým čo si ich zvolili) ich zase od koryta odstaví. To je fajn. Ak táto vláda rýchlo padne - ja to len a len uvítam. Ale čo ďalej. Príde SMER a povie, že nebude opakovať chyby z minulosti? Že keď bude môcť zostaviť sám vládu tak nebude musieť robiť kompromisy? Mám tomu veriť? No a na záver k otázke "Ibaže, bol by to ešte kapitalizmus?" --- a keby aj nebol? No čo? Super. Do čerta aj s kapitalizmom. Veď je to len veľká pyramídová hra. Najväčšia Ponziho shcéma je tento blbý systém, ktorý si okolo seba vytvára auru nenahraditeľnosti a bezalternatívnosti. Kašlať na kapitalizmus. Ale! Ale - povie SMER "na plnú hubu" - keď vyhráme voľby - zrušíme kapitalizmus? Majú na to "gule"? Ak áno bolo by to super. Mali by aj môj hlas.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
19. apríl 2011, 12:06
Tak to je pruser, ospravedlnujem sa, clanok som cital prilis narychlo, sil som horucou ihlou. Sypem si popol na hlavu... Mrzi ma to. M. Kumicik
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
19. apríl 2011, 13:03
V poriadku, pan Kumicik, nic sa nedeje, v rychlosti sa stane vselico. Islo mi o istotu, ze to bolo napisane dostatocne jasne, je fajn, ze predsa.
Obrázok používateľa Anonymný
#3
(neuvedené)
19. apríl 2011, 13:49
Znie to starosvetsky, ale naša dnešná spoločnosť po tom volá. Akosi väčšina vytriezvela z predstáv o tom, že najdôležitejšie je mať veľa, čo aj nepotrebujem, a za akúkoľvek cenu. Politici zajtrajška budú musieť na to myslieť.
Obrázok používateľa Anonymný
#4
(neuvedené)
19. apríl 2011, 14:21
myslím, že slovensko je v takej zlej situácii, že nájsť jednoduchý spôsob k lepšiemu pre väčšinu obyvateľstva nie je jednoduché a pre túto vládu aj nemožné. a nakoľko si s tým nevedia poradiť, a ťažko je im priznať si vlastnú neschopnosť, rozhodli sa pre útek z boja. a aby nevyzerali ako zbabelci, začali tu hrať akési divadielko o neposlušnosti ministra...
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
19. apríl 2011, 14:26
lenže kto tú spoločnosť obrodí, keď skoro všetci chcú mať stále viac a veľa im je ešte málo? a poučení dianím za 20 rokov tzv. demokracie tu už pomaly nikto nikomu neverí?
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
19. apríl 2011, 15:16
Chcem sa poďakovať autorke článku, ktorá, "akoby mi z duše prehovorila". Pani Ľubica na 100% z Vami súhlasím a držím palce, aby Vám vydržal entuziazmus a zmysel pre objektívne hodnotenie situácie, pretože v dnešnej "politicko-ekonomickej žumpe" sa dá len s veľkými sebazaprením a rozvahou vyjadrovať o jednotlivých skutočnostiach tak priamo, sofistikovane a bez vulgarizmov....
Obrázok používateľa Anonymný
#5
(neuvedené)
19. apríl 2011, 17:35
co ovplyvnit nemozu.Vsetci sa cuduju a pohorsuju nad tym ,ze pravica vladne pravicovo .Hra hry so spolocnostou vratane Smeru,, ako macka s mysou.A ze to robi brilantne.Macka nieje mackou preto, ze sa vola mackou ,ale preto ze chyta mysi.K mysi v kozi leva sa nesprava ako k mysi preto, ze sa vola mys , ale preto ,ze sa ako mys sprava.Nikoho ani nenapadne ,ze levovi sa da pomoct len tak, ze sa kopne do zadku, aby sa zacal spravat ako lev.Lebo lev je levom nie preto ,ze ako lev vyzera ,ale preto ze sa ako lev sprava.Ano odpadne Vam robota vratane Smeru.Nebude treba nariekat ,ze sa macka hra s levom ako s mysov.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
19. apríl 2011, 17:48
Obávam sa, že mediálna kampaň tzv. pravicových médií začala až po zverejnení krokov, ktoré by zasiahli "dohodárov, SZČO a živnostníkov. Do vtedy im to bolo akosi skoro jedno. Aspoň sled udalostí a reakcií novinárov to naznačuje. Keď prebrala p.Radičová štafetu po p.Dzurindovi, som si pomyslela: naivná to žena. Nechápala som, ako sa necháva zneužívať tými dvoma (či viacerými), aby kryla ich (vopred sa ospravedlňujem za výraz, ale inak sa to nedá) "sračky". Dnes si už skôr myslím: hlúpa to žena. Ani to, či padne vláda s následkami, by predsa normálnemu človeku nestálo za to, aby bol tak ponižovaný. To mi zaváňa masochizmom, čo je podľa mňa ešte nebezpečnejšie, ako nevedomosť. Že to zasahuje všetkých okolo mňa je priam desivé.
Obrázok používateľa Anonymný
#6
(neuvedené)
19. apríl 2011, 19:30
je to všetko parádne ale trápne divadlo. SDKÚ fakt nemá chybu.Zabili to do autu-vraj to dorieši NKÚ.A pozeral som dnes správy Markizy o 19 hodine-a tlačovka pána Fica -NIKDE A NIKDE. Tomu sa povie hra na jednu bránu. A aj preto už také TV stanice ako TA3 a Markíza a ich správy pozerám len sem-tam....Na manipuláciu a zamlčovanie nemám náladu.Vy áno....
Obrázok používateľa Anonymný
#7
(neuvedené)
20. apríl 2011, 09:34
dali ju na predvolebne plagaty len a len kvoli tomu, ze tam nemohli dat svojho skompromitovaneho maleho fuzateho nacelnika. teraz z nej robia obet - len a len preto, lebo sa na dohlad su prezidentske volby! pozor na to, je to omnoho vacsie divadlo ako sa na prvy pohlad zda...
Obrázok používateľa Anonymný
#8
(neuvedené)
20. apríl 2011, 14:35
Preco by mal niekto vycitat dr.ficovi kauzy sns ked ich mal smer pod je vedenim dost aj svojich.Alebo si myslite ,ze vsetci pre terajsie kauzy zabudli ako to tu bolo v rokoch 2006-2010?
Obrázok používateľa Anonymný
#9
(neuvedené)
24. apríl 2011, 12:58
http://www.tyzden.sk/nazivo-doma/vlada-premanentneho-chaosu.html
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
29. apríl 2011, 14:05
hrib je pokritec aj z jeho nazormi chrapun jeden.prajem pekny den.
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama