Prinášajú vám bolestné umieranie!

Bola som si pozrieť dokumentárny film Spříznení voľbou, odohráva sa v marci - apríli roku 1968. V Prahe sa chystala voľba nového prezidenta ČSSR. Dokumentaristi sa pohybujú v najvyšších kruhoch a sledujú, kto vymení zdiskreditovaného Antonína Novotného. Okrem toho zachytia aj mladých ľudí, ktorí sa búria proti hnusu a bahnu dovtedajšej politiky.
Počet zobrazení: 3012
plagat2.jpg

Žiadajú, aby tí starí politici všetci odišli a prišli čistí, noví...

Tak ako dnes u nás.

Všetkých do mecha a mech do Dunaja. Strany nech hoci aj zostanú, len nech v nich nie je Miki, ale Iveta. Prípadne Lucia alebo Daniel alebo Miro alebo Rado...   

Šokuje ma, akí sme nepoučiteľní. Šokuje ma, že ani veľmi nedávna skúsenosť s výmenou na čele SDKÚ ľuďom neotvorila oči.

Obávam sa, že problémom nie sú osoby a obsadenie. Problémom je, aké zákony, aké pravidlá prinášajú do života tí, ktorí vládnu. Napríklad - prezidentom vrátenú novela zákona o sociálnych službách poslanci včera schválili na druhý raz. Zahlasovali sa ňu aj tzv. progresívni poslanci. Je to zákon o ďalšej budúcej veľkej nespravodlivosti voči tým najslabším – chorým, starým ľuďom.

Nedávny prieskum potvrdil, že proti nim sa v spoločnosti vytvorila nepriateľská nálada. Mladí pociťujú starých a už nevýkonných za príťaž, akoby ich práve oni okrádali o budúcnosť. Lenže opak je pravdou!  Majetok, ktorý sa tu 23 rokov rozkráda, nevznikol sám od seba! Vytvorili ho dnešní seniori, ktorí pracovali za nízke mzdy, aby sa svojou prácou podieľali na tvorbe aj svojej budúcej pokojnej staroby. A dnes sa podobnými zákonmi, aký prijala úplne nedôveryhodná vládna koalícia (zastupujúca 26 percent obyvateľstva) ešte aj medzi nich kreslí čiara - delia sa na tých, čo majú o trošku viac a tých, čo nikdy nemali možnosť si niečo našetriť. Na sklonku života týchto bezbranných ľudí zbavujú ešte aj sebaúcty. To je strašné, nie to, kto stojí na čele jednotlivých pravicových strán.

Je mi strašne ľúto starej 86-ročnej panej: čaká na miesto v penzióne, a už sa ho určite nedočká, lebo nemá takú penziu, aby z nej zaplatila tých 50 percent nákladov. Našetrené má akurát na pohreb. Býva na druhom poschodí bez výťahu, v auguste jej umrel jediný syn, jedna vnučka išla za prácou do Británie, druhá má dve deti a muža invalida. Byt, ktorý je jej jediný majetok a tvrdo si ho už raz zaplatila, by musela predať, aby si kúpila miesto v penzióne – lenže ten byt nemá takú hodnotu, aby sa to podarilo. Môže sa poďakovať pravicovej koalícii, ktorá sa postarala o jej bolestné zomieranie bez pomoci. Preto ma to včerajšie hlasovanie tak rozhorčilo. Zopakujem - nie sú dôležité osoby, ale zákony, ktoré schvaľujú.

Ilustrácia – detail plagátu z Protestu Gorila
Foto: Emil Polák

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Komentáre

Obrázok používateľa Anonymný
#1
(neuvedené)
01. február 2012, 06:45
ale zaroven, nemaju potrebne skusenosti na to, aby tie zmeny vykonali. lahko podliehaju iluziam, v spleti informacii sa orientuju tak, ze si z nich vyberaju iba to, co sa im hodi do nejakej vopred vytvorenej mriezky. starsia generacia v nasich podmienkach ma zle skusenosti so zmenami, boli by radsej, keby veci ostali take ake su. spojenie medzi tymito generaciami nie je, obe sa pohybuju akoby v odlisnych svetoch...

usmevne, zabavne preto posobia zivelne protesty zvacsa mladych ludi okolo kauzy Gorila. nahromadena nespokojnost so sucasnym stavom veci sa ventiluje niekde inde, ako by to bolo ziaduce. minuly tyzden pred parlamentom vykrikovali "podte von" na upratovacky a personal, a ked sa nikto neukazal, aspon znecistili budovu. Gorila, ani ine primaty by to asi neurobili, zachovali by sa mudrejsie...

a co si mysliet o ich poziadavke odlozit volby?

vadi snad niekomu skutocnost, ze ludia za 40 dni mozu ist k tym volbam a zvolit si inu, lepsiu vladu, lepsiu koaliciu, ako ten praviciarsky zlepenec, ktory tu vladol doteraz, ktory je tesne prepojeny na inkriminovany spis a rozkradanie narodneho majetku, ktore je v nom opisovane?

je tu vazny predpoklad, ze aktivity nespokojnych ludi su niekym uspesne manipulovane. ak by im naozaj islo o vysetrenie tych veci, tak by najprv isli pred ministerstvo vnutra a pozadovali konat vo veci tak ako je to obvykle pri podozreni, ze bol spachany trestny cin - zaistit svedkov, vypocut podozrivych, vyhodnotit ci nie su dovody na ich vazbu pri moznosti uiteku, alebo ovplyvnovania svedkov a ine standartne kroky. bananovi revolucionari to neurobili, vyburili sa na inde a tak dvaja z troch hlavnych akterov zo spisu - Malcharek a Bubenikova su uz za kopeckami...
Obrázok používateľa Anonymný
#2
(neuvedené)
01. február 2012, 08:46
naspäť sa úspešne amekarizujeme.Tam už dávno neexistuje solidarita medzi generáciami a každý sa musí postarať o seba ako vie. Aspoň že ich štát im z pozície sily svetového žandára a okupanta zabezpečí aj lacnejšie veci dennej potreby. Slovensko sa za 22 ročného bačovania všetkých vlád stalo banánovou republikou, kde korupcia, výpalníctvo donášanie, kradnutie vo veľkom je celkom normálnym javom. A že dnešní dôchodcovia nemajú na dožitie? Tak im treba? Vychovali si deti a vnukov, ktorí všetko rozkradli a teraz niet v štátnej kase na nič. Mamon nam zatienil mozog. Už iba ak matička zem vydrancovaním všetkych prirodných zdrojov v mene zisku donúti ďalšie generácie na zmenu. Aby prežili. Staneme sa ľudmi tak ako nás už vyše 2000 rokov učí Biblia , alebo zhynieme na sebectvo?
Obrázok používateľa Anonymný
#3
(neuvedené)
01. február 2012, 09:38
Díky Gabika, už nemusím k tomu blogovať (a pripájam smajlíka, chcel som).

Pretože v ostatných 15 plus dva mesiacoch nám vládne čudná liberálno-konzervatívna politická pravicová zostava,švíhnutá "saskými-dobrodruhmi a obyčajňákmi" už sa nedá ničomu čudovať. Pôvodne som myslel, že to zájde ešte ďalej a vláda vyhlási:
odíďte na cintoríny , nemáme peniaze!
A malo sa to snáď týkať starých v domovoch sociálnych služieb i dôchodcov s prinízkym príjmom i nemocných s príliš nákladnou liečbou.
NAŠŤASTIE prišiel predvolebný čas a pravica sa mierni. Musí, dôchodcovia a starí ľudia, to je vyše jeden a polmiliónová armáda voličov a strany tieto hlasy potrebujú.

"Pánboh chráň" starcov a dôchodcov, ak zostava povolebnej vlády bude prihiadať viac na dlhovú službu Slovenskej republiky než na generačnú solidaritu a službu ľuďom.

A to k nám nedávno v októbri zavítal profesor Schweickart, Američan osvetovo šíriaci koncepciu ekonomickej demokracie, ktorý v Aule Ekonomickej univerzity prednášal aj o socializme a časť jeho slov citujem:

"Socializmus, to je aj medzigeneračná solidarita , všetci starí ľudia sú našimi otcami a mamami a každý chorý a nevládny človek je náš príbuzný."
Mal som tú česť s ním osobne hovoriť. A pýtal som sa ina to, ako to dosiahnúť, ak niet verejných peňazí. Dosť prekvapene na mňa pozrel, veď je to generačná výzva. Aj ten najmladší výkonný človek bude jedného dňa starý a nevládny.

Vrátil som sa pri svojom výskume k tomu, že najsilnejším tokom verejných financií v nasledujúcich rokoch budú financie z dôchodkov a pre dôchodcov. Drucker i Kottler, obaja Američania, tomuto javu prisúdili veľký význam, týkajúci sa reštrukturalizácie ekonomiky. Je to generačná výzva, tak ako v 20.storočí to bol priemyselný a IT rozvoj, či vynakladanie financií na zbrojenie a na vojny.

Chce to len nových ekonómov, národohospodárov, ktorí budú definovať nové kritériá ekonomiky. Ekonomiky pre ľudí, nie pre kapitál. A takých na politickej pravici bude ťažko hľadať.
Už dnes si viem predstaviť silný rast ekonomiky vyvolanou spotrebou "priemyslu a služieb" pre dôchodcov a starých ľudí.
Chce to iba revolúciu v etike a morálke . Pretože súhlasím s názorom, že každý starký môže byť mojim otcom a každá starká mojou matkou. A tomu by okrem socialistov mali rozumieť i kresťania.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
01. február 2012, 10:02
Anton, do reakcií politikov na pouličné protesty proti Gorile som si istý nebol a teraz už viem:
Iba sulíkovci a matovičovci by súhlasili s posunom termínu i tak stále predčasných volieb na september.

Ak Sulíkovi vyčítajú, že potopil vládu a Matovičovi, že je takým tým "nezvládnuteľným dieťatom" podľa psychologickej transakčnej analýzy správania sa dospelých, ktorí majú problémy s autoritami,
asi ťažko si vytvoria i po prekročení zvoliteľnosti do parlamentu priestor pre koaličné jednania, majú veľmi otrasený koaličný potenciál, iba ak by ich "vzala na milosť" Mojsejová, Belousová či Dušátková. Tým všetkým by ten posun o 6 mesiacov veľmi prospel, takže nečudo, dnes sa "revolúcie" naozaj organizujú cez aociálne siete a nie cez krčmy ako kedysi, takže mládež sa dá veľmi rýchlo "zdvihnúť", vidíme to predsa na arabskom svete.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
01. február 2012, 10:07
laco, dosť sa to v USA obracia, faktom je,že tam žiadnu generačnú solidaritu nemali, ale terajším vývojom som si nie istý, to by musel niekto priepieť do diskusie spoza mláky. Pán Dolina, ako sa to vyvíja po minulom polroku u tam Vás teraz?
Obrázok používateľa Anonymný
#4
(neuvedené)
01. február 2012, 10:11
Opat vysoko atualna tema Vidiet ze autorka "dycha" s problemami sucastnosti.Skoda ze niet nikoho, kto by nanesenu temu rozvinul.Fenomen damu ako takeho je vseobecne znamy aj dstatocne popisany.Co je dnes aktualne a potrebne rozvinut su priciny vzniku davu.Pristup moci k davom a sposoby manipulacie s davom. Aj ked priciny vzniku davov su totozne(bieda,nezamestnanost...)pristup k davom aj ich prezentacia verejnosti je rozna.Komu davy sluzia? Ak sluzia sami sebe tak su mocou zatracovane a potlacane .Ak su sami proti sebe tak su podporovane.Komu je ich posobenie potrebne a uzitocne? .......??? Chatyv Alkov
Obrázok používateľa Anonymný
#5
(neuvedené)
01. február 2012, 10:17
Nevyrieši preto, lebo tieto osoby prídu do toho istého systému a až na malé výnimky sa "adaptujú". Aj keď je pravda, že systém zaviedli tiež len osoby, a to bábkovodiči (oligarchovia) prostredníctvom svojich bábok (politici)... Ale chcem sa vyjadriť hlavne k nastoleným generačným vzťahom, ktoré sa nedajú pomenovať ináč ako otvorený generačný rasizmus. Bol záludne, pomaly ale isto zavedený po Víťaznom novembri. Najprv "novou firemnou kultúrou" prichádzajúcich "investorov" - kto mal nad 40 nech sa vráti do hrobu a o prácu u nás nech sa nezaujíma. Potom nastalo masívne ideologické masírovanie v štýle menej štátu, postarajte sa o seba sami. Ak máte pevné nervy, pozrite si internetovú stránku mladých ľudí www.menejstatu.sk. Prihovárajú sa tu už aj sa súkromnú políciu a súdnictvo (!). No a pridajme si k tomu podporu mladých SaSky s jej odvodovým bonusom, čiže kontajnerovým starobným dôchodkom pre drvivú väčšinu starých ľudí. Iste, poznám aj iných mladých, ale myslím si, že je ich menšina a ani dnešní organizátori protestov proti Gorile neponúkajú inú alternatívu, ako výmenu osôb v rámci jestvujúceho systému. Takže nakoniec jedno konštatovanie a provokačná otázka: V rokoch 1948 až 1989 sa zväčšil majetok SR (bez pôdy a kultúrnych pamiatok) 11,5 násobne a toto všetko vybudovali dnešní starí. Tí starí, ktorým masa mladých ľudí v 2. pilieri odmietla vlastne prispievať na ich dôchodky. O koľko sa asi zväčšil majetok SR za posledných 22 rokov za aktívneho prispenia dnešných mladých?
Obrázok používateľa Anonymný
#6
(neuvedené)
01. február 2012, 10:30
Nikde som sa nebavila o tom, ako ma byt ludskejsi laviciar, praviciar, ci katolik a pod. Snazim sa nedelit ludi podla takychto skatuliek. Pre mna je dolezite, ci dokaze dany jedinec byt este Clovekom. Tak ako napisal Chatyv Alkov: " Najvyssi cas pre vsetkych. Polozit si tuto otazku. Kym si pamatame co ludskost je.V tejto zdivocenej dobe.Ospravedlnujem sa zvieratam .Hlavne tym divokym.Za pouzity vyraz." Nacrtla som len jeden z moznych sposobov z pohladu Kunga. Nerozumiem preco sa z toho zase stala politicka debata. :-( Zuzana Mokráňová /
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
01. február 2012, 10:49

"Musí, dôchodcovia a starí ľudia, to je vyše jeden a polmiliónová armáda voličov a strany tieto hlasy potrebujú. "Pánboh chráň" starcov a dôchodcov, ak zostava povolebnej vlády bude prihiadať viac na dlhovú službu Slovenskej republiky než na generačnú solidaritu a službu ľuďom." PZV

***************************

Výborný článok, ktorému niet čo vytknúť.

Z 1,5 milióna dôchodcov je cca 80% katolíkov, ktorým budú pred voľbami čítané v kostoloch pastierske listy, ktoré budú apelovať na ich duše, ktoré pôjdú do pekla, ak budú voliť "červených diablov". Takže naši starkí budú voliť kresťanské pravicové konzervatívne strany ako figliarske KDH a zmatovičených OĽ a NO.

Po voľbách nám budú konzervatívci ako Palko rozprávať, že starostlivosť o núdznych ľudí nie je v kompetencií štátu, ale cirkví, ktoré na chudobných z vysoka kašľu.

Pokiaľ by cirkev si plnila svoje poslanie ako Písmo káže, tak by sme nemali žiadnych bezdomovcov, potulujúce sa siroty, slobodné matky s deťmi na krku. Ako som v inom príspevku uviedla ak by bolo všetkých 1600 katolíckych kňazov ako Marián Kuffa, tak by boli aj kresťanské domovy pre seniorov v ktorých by ich neokradli o chatrný dôchodok, že im možno ostane len 37 eur (ak vôbec niečo?)

Lenže ak katolícky klerikál chce postupovať v kariere, tak musí byť pravicová "konzervatívna sviňa". Inými slovami povedané, čím vyššiu cirkevná hodnosť chce dosiahnúť, tým sa klerik viac stáva pravicovým politikom a menej pastierom. Práve takýto pravicový politici - biskupi, píšu tie demagogické pastierske listy!

Potom ostáva vážnou otázkou kto má byť tou morálnou autoritou keď "Chce to iba revolúciu v etike a morálke"?

Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
01. február 2012, 11:18
Nechcem povedat, ze sme k neludskostiam lahostajni.Ked som navrhol pred casom FORUM O LUDSKOSTI prihlasil sa 1(slovom:jeden)zaujemca. Jeho skratka PZV.Nedari sa mi to najst.Mozno pomoze Emil.Zacnime spracovavat konkretne problemy ludi a tahat ich do realizacnej koncovky.Neludskost sa odieva do rucha solidarity.Solidarity nie bohatych a silnych s chorymi a chudobnymi, ale biednych z este biednejsimi.Aby bohati boli este bohatsi.Rozdeluju dochodcov i TZP podla veku,podla prijmu...ked maju daco dat.Ale pri pokutach, daniach ,najomnom parkovnom... nerolisuju.Tam sa neskuma ani vek ani prijem...
Obrázok používateľa Anonymný
#7
(neuvedené)
01. február 2012, 12:10
Áno, ľudskosť. Avšak čo je ľudskosť ? podľa mňa každodenné slušné správanie sa ľudí. A nad tým musí byť slušne organizovaná a slušne riadená spoločnosť so svojimi politickými a ostatnými štruktúrami. Spoločnosť, ktorá bude vytvárať prostredie pre slušnosť, spoločnosť, ktorá bude vyžadovať slušné čiže ľudské správanie. Áno, je treba sa zaoberať každodennými starosťami ľudí, ale prečo akékoľvek FORUM? Spoločnosť má byť organizovaná tak, aby každodenné starosti reflektovali tí členovia spoločnosti, ktorí sú na to určení a tí ich aj dotiahli do realizačnej koncovky. Ale to znamená, že spoločnosť nebude orientovaná na maximálny zisk, na komplexnú privatizáciu verejných služieb. Ale na naplnenie zmyslu ľudského života. A akýkoľvek zmysel života sa musí týkať časového obdobia nášho ľudského života, čo bezprostredne znamená: zlepšiť výživu, ubytovanie, lekársku starostlivosť, dopravu, výchovu, bezpečnosť, ľudské práva a všetky iné ľudské potreby všade tam, kde je to potrebné a snažiť sa urobiť život vo svojom okolí pre všetkých taký dobrý, ako je možné. A na takýchto dlhodobo až večne človečensky orientovaných verejných službách ten, čo ide po okamžitom a maximálnom zisku nemá čo hľadať!
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
01. február 2012, 13:10
ak to ešte nikomu nedošlo. tak pád vlády vôbec nič neznamená. My(SR) patríme k parlamentnej demokracii. v prvom rade by musel byť znefunkčnený parlament a nie vláda s tým nemá nič spoločné tá je exekučný orgán. teda už vieme kto chcel len pád vlády iba sulík sro a matovič a durinda, aby mohli takto nebadane si robiť predvolebnú kampaň a obviňovať nadalej opozíciu že majú odstúpiť, ale odkiaľ majú odstúpiť?, ked je naďalej funkčný parlament? napríklad )nejaká kádehcka aktivistka dokonca chcela, že má odstúpiť Fico z postu podpredseda vlády.(tuť tuť haló vláda pada už dávno) pričom on nie je vo vláde, ale len v opozícii. a je podpredseda parlamentu. predseda parametru je Hrušovský(KDH) a podpredseda parlamentu aj asi Bugár. takže ak nevedia mladí kto je kto tak sa môžu len pozerať ako funkčný parlament uvádza do platnosti to s čím oni tak nesúhlasia. všetky návrhy sú aj tak od SAS a jeho uderky sú tam aj tam. tot je plagiát a všetci čo si myslia že nás takto budú mordovať do septembra tak ja ešte plagiát rozoznám v každom prípade. neznášam plagiátorov(89).... ani tých čo si diplom museli kúpiť inak neverím že vôbec majú niečo v hlave.... každý jeden poslanec by mal byť zodpovedný aj za prijatie každého zákony aj po páde vlády. každý zákon je odsúhlasení aj nimi.... teda vyhovuje im tento stav a sú plne zodpovední aj zato, že to nevedia. čo je vláda a čo sú zákony schválené v druhom čítaní v parlament. vtedy už nepomôže ani prezident pokiaľ je funkčný parlament a sú tam poslanci čo odsúhlasujú špinavé a krvavé zákony. nie je to vina žiadnej gorily ani novinárov. ani nás voličov. ale tých čo organizujú protest a nepoznajú základy parlamentnej demokracie. opozícia môže len súhlasiť či oponovať alebo sa zdržať hlasovania. ale nemôže odstúpiť z postu,do ktorého ho menovala ešte predsedníčka vlády I. Radičová( občas by vám to mohla aj povedať ak to nik ešte nezbadal doteraz z jej verných novinárov môže vám to aj pošepkať alebo napísať do mailu) ved všetci to už vieme len novinári nie.....ona odovzdala už svoje právomoci do rúk prezidenta cca deň po páde vlády . a tá bola odvolaná. takže jej právomoc je už nefunkčná a iba zastupujúca. čo jej nebráni brať plat aj odmeny aj za ministra obrany. čiže má dva platy a atd... to ak nikomu nevadí tak čo ešte pištíte, že lebo Fico.... už len deti moje nepomrznite vonku lebo budú veľké mrazy tak si aspoň zoberte čaj a teplé deky. inak vám hrozia omrzliny a prechladnutie. omrzliny sú veľmi bolestivé takže pozor deti na svoje zdravie.....
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
01. február 2012, 13:41
Aj to kto by mal a to co by mal.Dokonca su ludia ,ktori su za to velmim velmi az nekrestansky slusne plateni.Len sme sa z Tvojho prispevku nedozvedeli co urobi jozef. Aby sa ludskosti zastal. Evidentne to potrebuje.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
01. február 2012, 14:06
čo urobím? pôjdem 10. marca voliť a dám hlas politickej strane, ktorá sa svojim programom najviac blíži mojim názorom a má reálnu šancu niečo zmeniť!
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
01. február 2012, 14:31
Jozefe.Tvoj záujem o ľudskosť a ucta k ľudskosti ma hodnotu 100 nebodaj 200 krokov k volebnej urne raz za 4 roky ? Ak áno tak si jedným z tých co zabudli co ľudskosť je.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
01. február 2012, 15:36

"Rozdeluju dochodcov i TZP podla veku,podla prijmu...ked maju daco dat.Ale pri pokutach, daniach ,najomnom parkovnom... nerolisuju.Tam sa neskuma ani vek ani prijem... " Chatyv Alkov

********************

Chatyv Alkov, veľmi trefne ste problém pomenovali.

Dokonca by sa našlo aj technický vykonateľné riešenie, ktoré by bolo úplne rovnako spravodlivé pre všetkých, bez ohľadu na výšku prijmu.

Lenže problém je len v tom a najmä v tých bohatých, zdravých a mocných, ktorí sedia v parlamente!

Uvediem príklad, kedy by bola pokuta rovnako účinná a drastický odstrašujúca pre multimilionára aj pre robotníka, či nezamestnaného, ktorý spáchal priestupok:

Jediným spravodlivým meradlom na "splatenie" pokut sú verejnoprospešné práce, hodnotená výškou minimálnej mzdy!

Tzn. že by sa páchateľ priestupku potrestal k odpracovaním adekvátneho počtu hodín na verejnoprospešných prácach v rámci volného času, alebo dovolenky, ktorých počet by odpovedal finančnej výške pokuty:1,90 eur/hodinu!

Uvediem konkrétny príklad: Páchateľ spácha priestupok, ktorého výška pokuty je 20 eur. Tie nezaplatí v peniazoch, ale si príde za minimálnu mzdu odpracovať pokutu v trvaní cca 10,5 hodiny v rámci dovolenky v čase, kedy mu to policajný orgán určí v rámci verejnooprospešných prác! (Takto by sa veľa potrebnej práce urobilo pre mestá a obce)

Viete si predstaviť ako by sa takémuto návrhu zákona postavili robotníci, nezamestnaní na jednej strane a politici, podnikatelia a iné vysokopríjmove skupiny? (prokurátori, sudcovia,...)Každý by zdvihol prst hore, ale každý iný. Vysoko príjmové skupiny prostredník, kým nízko príjmové skupiny palec!

Pretože pre podnikateľa je milión krát výhodnejšie zvýšiť si maržu, alebo znížiť zamestnancom odmeny a tak si na prietupok uliať z cudzieho peniaze, ako ponižujúco si obliesť montérky a makať za minimálnu mzdu niekoľko hodín! A ono je to všetko o tom.

Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
01. február 2012, 16:08

"aj ja viem čo urobím? pôjdem 10. marca voliť a dám hlas politickej strane, ktorá sa svojim programom najviac blíži mojim názorom a má reálnu šancu niečo zmeniť! jozef schwarz"

***********************

Môžete byť konkrétny, ktorá to bude strana? A nepripočíta sa váš prepadnutý hlas napr. KDH, SDKÚ, alebo OĽ a NO?

Jediná šanca je voliť tak, aby sa pravica nedostala k moci po 10.marci.

Ale ako, ak sú už dnes zrejmé dohody o veľkej koalícií Smeru + niektorá pravicová strana, tak ako rozseknúť tento gordický uzol?

Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
01. február 2012, 21:53
Som akosi zavaleny pracou a tak politiku nesledujem az tak. Myslim, ze co sa zmenilo je retorika prezidenta Obamu, idu volby a tak sa hladaju slogany, co pracuju. Neviem, ci tu neexistuje generacna solidarita, mne sa zda, ze celkovo je tu viac ucty aj slusnejsia komunikacia nez na Slovensku a ze by clovek nad 40 rokov uz mal kvoli veku problem s pracou, to som este tu nepocul. Privatizacia Social Security sa obcas objavi ale nik si netrufne nieco v tom skutocne robit, to sa mi paci. Suhlasim s clankom, osoby a obsadenie su vacsinou sekundarne, u nas v USA je iste tiez korupcia, ale je to take otvorene, ze to prosto funguje na blbosti ludi: ved ten nas zdravotny system to je jedna velka korupcia v prospech poistovni. Ale keby sme sa dostatocne nasrali, tak by to skoncilo (ibaze sme blbi a sa nasierame na slobodne mamicky). Ale na Slovensku ma doslova drti samozrejmost s akou aj tie najmenise blbosti sa vybavuju "po znamosti" dokonca skusky na VS!!! To v USA nie je. Aby som ja v svojom businesse ponukol niekomu 10% provizie, ak da zakazku nasej firme, no to si neviem ani predstavit, na Slovensku som pocul, ze uz ten nakupca naznaci vysku uplatku. Ja nehovorim, ze sme lepsi tu v USA ci ze snad dokonca ja som lepsi, mne len je z toho zle.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
01. február 2012, 22:02
Mam rad Vase prispevky, aj ked na Vas publikum casto vrci, mne sa pacite: piste dalej! Nie je pravda, ze na postup v KC je treba (myslim SK) specialnu orientaciu, dolezita je spolahlivost teda poslusnost.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
02. február 2012, 03:15
Inga keby si si dala aspoň námahu a napísala že prečo nezávislé osobnosti musia spĺňať celkom iné % do vstupu do parlamentu. teda bežné a štandardné strany musia mať min. 5% a práve osobnosti sú tí čo musia mať min. 7%. pretože sú zozľadnené aj tie ukazovatele, že osobnosti najviac ovplyvňujú verej. mienku. sú častejšie na TV obrazovkách majú priestor v médiách. atd. sú v podstate neustále privilegovaní. celé roky to zneužívajú celé teda aj 40 rokov v socializme aj 22 rokov v kapitalizme si prišli k peknému majetku. a pokračujú dalej ako zas získať peniaze.( kdh, a Matovič najviac ) pričom už vôbec nemajú čo ponúknuť ani napraviť. lebo im vždy vyhovovalo len byť pri moci a delení majetku. inak ich nezaujímajú robotníci tí už vôbec nie. lebo práve disent a herci aj umelci najviac pohŕdali spodinou a robotníkmi. ved neznášali, že na ich predstavenie chodil plebs. Neustále boli pohoršení ako ich komunisti platia, ale už sa mlčí, že ako umelci získavali skúsenosti v zahraničí ako mali možnosti hrať vo filme aj divadle a v dabing. atd. a tak ako 40 rokov hrali len pár privilegovaných hercov tak im toto privilégium zoslalo podnes. nový a mladý herci sa nemajú kde prezentovať nemajú rovnaké šance ani vo filme ani divadle ani v dabingu. sú všade len tí istí a tí samí čo mali v socializme svoje korene a rodičov čo im držali flek a dedí sa to dalej. ved umelci si svoje deti pchajú všade. do reklamy do scenárov. len aby aj ich deti zarábali peniaze. vopchajú ich tam režiséri a scenáristi( hádam že máme len dvoch scenáristov) im napíšu hoc aj malý štek len nech je na obrazovke videné a obdivované aj platené. či majú talent alebo nie aj tak ich tam vopchajú. ved robia so svojich detí zárobkovočinné osoby a tieto deti nespadajú do systému na výber daní. teda tu SR platí zdravotné aj deťom pre zárobkovo činné deti. tu závidia romom prídavky ale že deti hercov a umelcov zarábajú a robia v podstate detskú prácu ako kdesi Kongu..... tak čosi nie je s kostolným poriadkom. nie všetky deti si majú kde zarobiť peniaze. ved aj muzikanti zarábajú na svojich deťoch po baroch ich vláčia atd....Bývalí socialistický diplomati si tiež svoje detičky pchali všade. ved aj Banášová mala fotobook (cca15-16 žaba)vraj ako modelka si zarábala. bože ak už návrhár ani vizážista nevidel, že nemá výšku ani nohy modelky tak už čo dodať k nárokom na prácu. ved banášová predpokladám že musela vyzerať (v 16)ako vešiak a nie ako modelka. Už v socializme zarábala a teda má z čoho si platiť každú vec aj si užívať ved v socializme bola práve ona dieťaťom otca čo mal postavenie aj honorár za prácu. ona nehladovala ani nemusela prekonávať prekážky na prijatie do školy. peniaze mala a meno tiež.... takže Osobnosti tu majú raj na zemi a smejú a posmievajú sa ludom. pričom už aj politológovia hovoria, že vraj mestskí ludia sú uvedomelejší... čo je veľké klamstvo a lož hovorená už komunizme a komunistami. teda preberajú rétoriku zo socializmu a neorientujú sa vôbec ako ludia uvažujú. toto klamstvo im každý žerie najmä česi sa nechajú takto ukájať názormi nášho min. financií ( aj podpredseda vlády ak niekto nevie aké má on právomoci a funkcie). im stačí si vypočuť jedného politológa na gorilu a už majú názor. a stačí im povedať, že ludom z vidieka to neprekáža...alebo ludia z vidieka sú sprostí a nevedomí pričom je to už dávno naopak. mesto ako BA tam má najväčší chaos v myslení a prehľade. čo vyhovuje kdh ved ich tam mali celých 10 rokov pri koryte.... no už nejdem komentovať, ako osobnosť ako ako je napríklad Banášová, že ako ona manipuluje mladých...jej arogancia a nadutosť už nemá konca kraja...netreba sa už ani zamýšľať nad tým, aké neobjektívne správy musíme počúvať a pozerať....je to tisíckrát horšie ako v komunistickom režime, ked vládla jedna strana a jedna úderka...

Stránky

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984