Reklama
Reklama

Blog používateľa Stanislav Dobrovodský

Celkový počet zobrazení titulu: 4353 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 0

Premiér dostal infarkt

• Premiér dostal infarkt

Toto je len doplnok o budúcnosti sociálej demokracie

Nepáčilo sa mi, že mi  že mi moje úvahy vychádzajú, ale  nemôžem si zamieňať želanie za predpoklad, ktorý je takmer istotou. Pokiaľ si  spomínam, tak som bývalému predsedovi vlády v jednom zo svojich predpovedí pred dvomi rokmi pri voľbe prezidenta napísal, že Robert Fico sa snaží získať funkciu prezidenta, lebo jeho finančníci ho ako predsedu vlády utopia. Skrátka už nebude potrebný a bude prekážať. Nebudem ďaleko od pravdy keď prehlásim že sa pravica a levica sa koordinovali.

Najbližšia budúcnosť sociálnej demokracie

Najbližšia budúcnosť sociálnej demokracie


Stanislav Dobrovodský

Cisárove nové šaty

Máme koniec kampane na nového prezidenta, máme nového prezidenta a čo ďalej. Čo myslíte, bude nám lepšie?  A ovplyvní to nový prezident? A bude to schopný to ovplyvniť?  Samozrejme že nie. Jeho volebná kampaň bola len "imidžovka". Nového prezidenta viac ani nezaujíma.Čakajú ho starosti s rozpočtom jemu pridelenému aparátu. Jediné s čím sa bude pasovať, to sú starosti  ako sa pohybovať na verejnosti, lebo môže dopadnúť tak, že si oblečie "cisárove nové šaty" a národ sa mu vysmeje. To by bolo ale veľmi kruté.

Magické vplyvy politických strán v systéme zastupiteľskej demokracie.


14. februára 2014 televízia Markíza okomentovala rozruch, ktorý vyvolala návštevníčka rokovania na balkóne v parlamente, keď chcela hodiť na poslancov stoličku. V klipe, v ktorom následne televízia Markíza poukázala na švajčiarsky model rozhodovania obyvateľstva predseda  slovenského parlamentu s ohnivým rečníckym prejavom zauvažoval:  "V prípade, že sa ľudia rozhodnú, že toto má byť alternatíva a  budú spravovať túto krajinu, tak zaplať  pánboh". Určite nemyslel tak zaplať pánboh. Skôr by som odhadol, že chcel povedať, tak pánboh s nami alebo s pánom bohom.

Poznámky o rozhodovaní

 


Na moje "Poznámky o zastupiteľskej demokracii" som dostal pár komentárov, a keďže na základe týchto komentárov musím konštatovať, že je to moja nedôslednosť výkladu chcem tieto moje poznámky doplniť.

Poznámky k priamej demokracii.

~~V novembri som napísal úvahu o sociálnej demokracii v článku na ktorý sa odvolávam, som nazval "Budúcnosť sociálnej demokracie"
Vyslovil som názor, že samotná sociálna demokracia historicky končí. Jej história sa začala Francúzkou revolúciou a tak ako každé sociálne usporiadanie sa stane prežitkom i systém sociálnej demokracie týmto prežitkom už je. Myslím, že tento svôj názor si musím poopraviť.  Náučný slovník rozlišuje demokraciu na

Budúcnosť sociálnej demokracie.

Zo záujmom som sledoval voľby v Česku. Fantastické na moderných voľbách je tá skutočnosť, že voľby pripomínajú nejaký napínavý športový zápas, najmä v čase sčítaní. Na Slovensku komunálne voľby neboli tak napínavé, lebo sa sčítali v noci a druhý deň ráno som si zasadol k hotovej veci.

11.11.203

11.11.203

Rozhodovanie o rozhodovaní

Na Slovensku prebehli komunálne voľby, a v Čechách ešte nezačali zostavovať vládu. Politickí komentátori sa predháňajú v zostavovaní politických komentárov.

Pripadá mi to tak, že činnosť politických komentátorov sa nelíši od činnosti kartárok. Pozbierajú okrajové informácie a snažia sa ich poskladať do zdanlivo logických celkov.

Stanislav Dobrovodský

Autor zatiaľ neuviedol o sebe bližšie informácie.

Blogy