Reklama
Reklama

Kto začne konať?

Počet zobrazení: 3548

Posledné dva kroky Matovičovej vlády musia otvoriť oči aj posledným členom sekty Svedkov Matelkových a na nohy postaviť, resp. do ulíc vyhnať všetkých ostatných.

Mám na mysli Matovičovo stanovisko ku kauze Kollárovej diplomovej práce a vyhlásenie ministra zahraničných vecí Korčoka (na úvodnej snímke), že Slovenská republika, uznáva Juana Guaidóa za legitímneho dočasného prezidenta Venezuelskej bolívarovskej republiky.

V kauze Kollárovej diplomovej práce sa síce strana Za ľudí aj SAS-ka trochu vzpiera, ale výsledok je jasný už teraz – Kollár ostane šéfom parlamentu a aj koalícia ostane zachovaná.

V Korčokovej kauze ide o bezprecedentný krok, ktorý by si zaslúžil okamžité odvolanie ministra zahraničných vecí. Korčok vyhlásil, že ide o jeho osobné rozhodnutie, ktoré vláde iba oznámil. Čiže Matovičovi brnkol po nose a pán premiér „statočne“ to brnknutie ustál.

Nie je mojím cieľom v tomto texte vysvetľovať, prečo Juan Guaidó nemôže byť legitímnym venezuelským prezidentom a prečo ním, napriek mnohým možným kritikám, je stále Nicolás Maduro. A nie je mojím cieľom ani písať o tom, prečo je Maduro pre USA zlý a prečo Guaidó dobrý – každý vie, že ide o „demokraciu“. A synonymum slova „demokracia“ je v USA slovo „ropa“.

Chcem písať o inom probléme – našom, slovenskom.

Podľa čl. 119 Ústavy Slovenskej republiky, písm. i o zásadných otázkach vnútornej a zahraničnej politiky rozhoduje vláda v zbore!

Pán minister Korčok nielenže porušil ústavu, ale dôsledne koná podľa nôt dodaných zo Spojených štátov a pracuje proti záujmom Slovenskej republiky. Čo bude nasledovať po tomto? Môžeme to úspešne tušiť – uznanie Kosova, schválenie obrannej dohody s USA a zriadenie amerických základní na Slovensku so stálou vojenskou prítomnosťou americkej armády.

Konanie tejto vlády sa veľmi približuje konaniu prednovembrových komunistických vlád, už chýbajú len zvrchu organizované podpisové akcie robotníkov schvaľujúcich Korčokove kroky!

Pred budovou Markízy už týždeň kempujú akýsi protestujúci.  Chvíľu som sa pri nich pristavil a porozprával. Mnohé myšlienky majú dobré a iné zas svedčia o tom, že nechápu ako funguje moc v dnešnom svete. Veľa cieľov, žiadne riešenia. Sú to takí neškodní, vcelku sympatickí exoti. Nebolo by však načase, aby sa organizovania protestov proti nehoráznym nekompetentným krokom tejto vlády ujali uznávané a relevantné osobnosti?

Franz Kafka svojho času povedal: „Múdri kráčajú životom vyrovnaným krokom a ostatní okolo nich tancujú dobové tance.“

Tanečníkov tu máme mrte a Korček, Klus a Naď sú hlavní choreografi. Nemali by sa konečne ozvať tí múdri a začať konať?

Foto: Flickr

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama