Reklama
Reklama

Aj o spoločenskej etikete

Počet zobrazení: 716

Inak, toto videjko, ktoré sa posledné hodiny rýchlo šíri kaviarenskou bublinou, krásne ukazuje charakter našej kaviarne:

Čo tam po tom, že Erdogan vybudoval reakčný autokratický režim (opierajúci sa náboženstvo a militarizmus), ktorý prenasleduje novinárov a opozíciu. Čo tam po tom, že režim v Ankare podporuje islamistické skupiny na Blízkom východe a v severnej Afrike. Že utrpenie desiatok tisíc utečencov využíva ako páku na EÚ. Čo tam po tom, že vojensky narúša suverenitu Grécka a Cypru – členských štátov EÚ.

Ale on nepripravil tretiu stoličku pre ženu...(!!!)

Nie, že by som sa s takýmto chrapúnstvom stotožňoval, sám som sa chytal za hlavu, keď sa Matovič bez mihnutia oka zvalil do kresla bez ohľadu na prezidentku. Len ma to akosi neprekvapuje a v záplave Erdoganových svinstiev ani nejako extra nevzrušuje.

A na záver, povedzme si na rovinu: ak je Erdogan chrapúň, že nepripravil tretiu stoličku pre von der Leyenovú, tak Michel je rovnaký chrapúň, lebo sa správa ako druhák na ZDŠke pri hraní hry O poslednú stoličku. Namiesto toho, aby na vzniknuté faux pas taktne upozornil hostiteľa, prípadne, aby namiesto seba usadil dámu a hostiteľovi tak oplatil jeho zlomyseľnosť.

leyenova.jpg
 

"Zuzana Kovačič Hanzelová: Viete, že niektorí muži sa pýtajú, čo majú robiť inak, aby ženy mali rovnakú pozíciu v biznise, politike, v spoločnosti.

Tak predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen a predseda Európskej rady Charles Michel boli na návšteve tureckého prezidenta Erdogana. A ten pripravil len dve stoličky – pre seba a pre druhého muža.

Ursula stojí, hovorí, EHM. Charles si sadol, Erdogan tiež, Ursula stojí, nechápe, Michel stále sedí. A sedí naďalej, a sedí a nič neurobí. Ursula si teda sadne vedľa na sedačku, je to superčudné, pozerá sa stále na Michela, Michel stále nič.

Tak toto je normálne učebnicový, čo nerobiť. Len toľko som dnes ráno chcela."

(Status na FB Artura Bekmatova, 7. 4. 2021, titulok Slovo)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Viac od autora

Blogy a statusy