Reklama
Reklama

Ako to prezidentka s bojom proti fašizmu myslí?

Počet zobrazení: 2172

Zaujali ma silné slová Čaputovej o tom, ako „sme povinní odhaľovať tých, ktorí sa hoc aj skryto a cez rôzne symboly hlásia k zločineckej ideológii, ktorá spôsobila smrť či utrpenie desiatkam miliónov ľudí,“ ako aj jej následná požiadavka, že „Naša republika sa musí opäť stať aktívnou súčasťou takejto koalície (protifašistickej V. M), aby sme znovu boli na správnej strane dejín“. (https://glob.zoznam.sk/caputova-kollar-a-matovic-pripomenu…/)

V uvedenej súvislosti by pani prezidentka mala objasniť, ako to myslí s bojom proti fašizmu, keď som doteraz nezaregistroval jej protest voči pochodom fašistov, bývalých príslušníkov SS v Rige, ktorí sa k fašizmu nehlásia skryto, ale otvorene. Pochod sa uskutočňuje vždy 16. marca a tento rok kvôli koronavírusu sa uskutočnil formou spomienky, (http://defendinghistory.com/will-the-west-remain-sil…/101575).

Rovnako nerozumiem, ako sa chceme postaviť na „správnu stranu dejín“, t.j. proti fašizmu, keď sme doteraz ani raz nepodporili v OSN rezolúciu proti heroizácii fašizmu, ktorú OSN väčšinou hlasov prijala (https://financnenoviny.com/sn-je-proti-heroizacii-fasistic…/.) Nepodporili sme ju ani v roku 2019, keď síce vystúpila v OSN, ale rezolúciu proti fašizmu sme opätovne nepodporili. Obávam sa, že takto nás, napriek svojim jazykovým cvičeniam, v ktorých fašizmus odmieta, svojou praktickou politikou vo vzťahu k fašizmu opätovne ťahá na nesprávnu stranu.

(Status na FB, 9. 5. 2020)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy