Reklama
Reklama

Artur Bekmatov: Rusko ako hrozba. Koľkýkrát?

Počet zobrazení: 513

Nedajte sa oblbnúť, Rusi žiadnu inváziu na Ukrajinu nezačnú. Opäť...

1. To, čo v pravidelných intervaloch predvádza mainstream, je obyčajná propagandistická masáž mozgov. Pýtam sa: Po koľkýkrát už mala Moskva zaručene napadnúť Ukrajinu?

2. Posledný týždeň na nás odvšadiaľ vyskakujú len samé správy o tom, ako Putin už-už vydá pokyn k invázii. Tvrdia to ukrajinské zdroje, americké zdroje, európske zdroje, nezávislí analytici... problém je, že to tvrdia už po niekoľkýkrát. A stále nič.

3. Spomeňte si na začiatok apríla tohto roku. Dialo sa presne to isté. Všetci nám masírovali mozgy tým, že Rusi napadnú Ukrajinu. Záplava článkov, analýz, politických vyhlásení a nakoniec...? Nakoniec Rusi ukončili vojenské cvičenie na svojom území tak ako avizovali a všetko sa skončilo.

4. Nemáte déjà vu? Ja teda áno. Lebo sa nezmenilo absolútne nič. Len to, že Putin nezaútočí na Ukrajinu z Krymu, ako to avizovali v apríli, ale z východu cez Donbas.

5. Mňa len prekvapuje, ako to médiám čitatelia a diváci dokážu ešte stále hltať. Do televízie príde nejaký „pajko“ z Globsecu, ktorý nedokáže odhadnúť ani sneženie začiatkom decembra, a ktorého úlohou v médiách je jediné: vykresliť Rusko ako agresora a civilizačného nepriateľa. Samozrejme, v štúdiu mu nikto neoponuje – lebo iný názor je automaticky chápaný ako proruská propaganda.

6. Je pravda, že sme v informačnej vojne. Medzi Ruskom a Západom. Čo už pravda nie je, je tvrdenie, že táto vojna je jednostranná. Vôbec nie, tá najhrubšia propaganda prichádza z oboch strán a bežný divák sa ocitol pod krížovou paľbou oboch strán informačnej vojny.

(Status na FB 5. decembra 2021, titulok Slovo)

 

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy