Reklama
Reklama

Artur Bekmatov: Výzva premiérovi Hegerovi

Počet zobrazení: 648

Premiér Heger je súčasťou proatlantickej kliky, ktorá sa snaží Slovensku vnútiť dohodu s USA. Ak ste čítali jeho dnešné vyjadrenie, tak ste museli zbadať, že sa to de facto nijako nelíši od vystresovaných proatlantistov zo včerajška.

1. Je to ako cez kopirák: výhrady nazýva konšpiráciami alebo klamstvami, opakuje, že je to štandardná zmluva, poukazuje na to, že aj Poliaci ju majú podpísanú, opakuje, že je to rámcová zmluva (len tie rámce sa akosi nedajú posúvať v prospech SR)... Či počúvate Naďa, Korčoka, alebo Hegera, je to navlas rovnaké. Tie isté frázy. Hovorené zrejme podľa rovnakých nôt.

2. Mňa však v premiérovom posolstve zaujala jedna vec. Očakávanie vecnej diskusie. No... neviem ako vy, ale ja si po včerajšku nemôžem pomôcť – na strane zástancov súčasného znenia dohody nebolo ani zamak vecnosti. Tú do tejto diskusie vnášajú práve ľudia, ktorí upozorňujú na riziká súčasného znenia dohody.

3. Ale ak premiér očakáva vecnú diskusiu, tak ho beriem za slovo a adresujem mu výzvu na prípravu vyváženej televíznej diskusie vo vysielaní RTVS.

Vážený pán predseda vlády!

Ak ste mysleli svoj záujem o vecnú diskusiu pri téme obrannej dohody SR a USA úprimne, tak Vám navrhujem, aby ste zaštítili televíznu diskusiu vo vysielaní verejnoprávnej televízie za účasti oboch názorových skupín.

Za kritikov súčasného znenia zmluvy by vystúpili zástupcovia občianskej verejnosti, ktorí vypracovali hromadnú pripomienku, podpísanú viac ako 20 tisíc ľuďmi. Ďalej zástupcovia parlamentnej i neparlamentnej opozície a zástupcovia záujmových združení, ako napríklad KOZ, reprezentujúca státisíce pracujúcich občanov. Za obhajcov súčasného znenia zmluvy by mohli vystúpiť predstavitelia ministerstva zahraničných vecí, ministerstva obrany, proatlantických mimovládnych organizácií či predstaviteľ Stálej delegácie SR pri NATO. Kvalifikovanosť takejto diskusie môžu ešte zvýšiť aj experti z oblasti legislatívy a zástupcovia akademickej obce.

Vážený pán predseda vlády, pevne verím, že Vaše očakávanie „kvalifikovanej diskusie, v ktorej prevládne duch ochrany slobody a demokracie" je úprimné a že na moju výzvu zareagujete kladne.

(Status na FB 6. januára 2022)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy