Reklama

Artur Bekmatov: Vyzvite poslancov NR SR, aby stopli dohodu s USA

Počet zobrazení: 1056

Vláda práve schválila návrh obrannej dohody s Američanmi. Dohoda ide do parlamentu a náš odpor vstupuje do ďalšej fázy. Teraz musíme zatlačiť na poslancov NR SR. Chceme, aby tento návrh neprešiel prvým čítaním. Tým pádom by sa do parlamentu mohol opätovne podať až o 6 mesiacov, čím získame čas pre prípravu prípadného referenda.

Počty v parlamente sú nasledovné: v opozícii je 55 poslancov. Koalícia má, alebo s ňou väčšinou hlasuje 95 poslancov. V priebehu diskusie o dohode sa všetky opozičné kluby a zoskupenia vyjadrili, že dohodu nepodporia. Berieme ich za slovo.

Virtuálny nátlak

Ak chceme návrh dohody stopnúť, potrebujeme „zatlačiť“ na 20 poslancov. Na prvý pohľad sa to môže zdať nereálne, keď si uvedomíme, že koalíciu zastupujú aj také indivíduá ako Dostál, Benčík, Krúpa a pod., ale niekoľko koaličných poslancov sa v priebehu diskusie takisto vyjadrilo odmietavo, alebo váhavo k tejto zmluve.

Naším cieľom je, aby sme týmto poslancom ukázali, aká je skutočná verejná mienka na Slovensku, že drvivá väčšina obyvateľstva túto dohodu odmieta.

Naša výzva je takáto: Pripravili sme pre vás zoznam 29 koaličných poslancov s ich mailovými adresami. Pripravili sme pre vás šablónu mailu, v ktorom ich vyzývame, aby ako volení zástupcovia ľudu hájili záujmy SR a jeho obyvateľov a hlasovali proti návrhu dohody. Stačí, aby ste skopírovali adresy, text mailu a podpísali sa.

Sme si istí, že ak podľa nášho návodu bude postupovať len 1 človek z 10, ktorí si čítajú túto výzvu, tak poslanci si v priebehu niekoľkých dní nájdu štvorciferný počet mailov od nás a ukážeme im, že náš občiansky postoj nemožno ignorovať.

Adresy poslancov NR SR:

martin@borgula.sk; patrick.linhart@nrsr.sk; igor.kasper@nrsr.sk; jan.szollos@nrsr.sk; igor.hus@nrsr.sk; jan.kroslak@nrsr.sk; zuzana.sebova@nrsr.sk; monika.peter@nrsr.sk; adriana.pcolinska@nrsr.sk; petra.kristufkova@nrsr.sk; lubos.krajcir@nrsr.sk; boris.kollar@nrsr.sk; jaroslav.karahuta@nrsr.sk; eva.hudecova@nrsr.sk; jozef.hlinka@nrsr.sk; petra.hajselova@nrsr.sk; ludovit.goga@nrsr.sk; milos.svrcek@nrsr.sk; jozef.lukac@nrsr.sk; peter.pcolinsky@nrsr.sk; dominik.drdul@nrsr.sk; peter.dobes@nrsr.sk; robert.halak@nrsr.sk; milan.kuriak@nrsr.sk; marcel.mihalik@nrsr.sk; richard.nemec@nrsr.sk; jaromir.sibl@nrsr.sk; vojtech.toth@nrsr.sk; jarmila.vanova@nrsr.sk

Vzor e-mailu

Vážená pani poslankyňa, vážený pán poslanec!

O niekoľko týždňov budete z pozície poslanca rozhodovať o návrhu obrannej dohody s USA. Táto dohoda bezprecedentným spôsobom okliešťuje slovenskú suverenitu a nášmu štátu určuje do veľkej miery len povinnosti, no práva minimálne.

Mám za to, že členstvo v NATO v dostatočnej miere upravuje vzťahy a možnosti spolupráce so zvyšnými členskými štátmi, vrátane USA.

Dohoda o obrannej spolupráci s USA vyhovuje predovšetkým geopolitickým záujmom Washingtonu. Uvedomte si, prosím, že svet v poslednom období skĺzava k čoraz vyššiemu zbrojeniu a čoraz väčšej konfrontácii USA a Ruska. Od roku 2019 nie je v platnosti Zmluva o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu, ktorá výrazným spôsobom stabilizovala mieru nasadenia týchto zbraní v Európe.

V súčasnom období potrebujeme posilňovať hlas mieru, posilňovať dialóg medzi veľmocami a nie ich vzájomnú konfrontáciu.

Z tohto dôvodu Vás chcem ako jedného z volených zástupcov ľudu vyzvať, aby ste nehlasovali za túto dohodu a uprednostnili tak hlas mieru pred rinčaním zbraní  a záujmy našej vlasti pred záujmami veľmoci.

S pozdravom

Spolu sme silní

Priatelia, fanatickí ochrancovia záujmov Washingtonu na Slovensku takýto odpor nečakali. Ich arogancia je len obranný mechanizmus, zakrývajúci absolútnu neschopnosť vysvetliť slovenskej verejnosti výhody dohody s USA.

Nevzdávajme sa preto. Je to síce nerovný boj, ale spoločne sme schopní ubrániť suverenitu Slovenska a posilniť hlas mieru na Slovensku.

Zdieľajte, prosím, výzvu hnutia Socialisti.sk, nech sa zapoja aj vaši priatelia. A nasledujúcim krokom bude naša prítomnosť pred Národnou radou.

(Status na FB 12. januára 2022, titulok Slovo)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy