Reklama
Reklama

CETA – Pozri, kto to hovorí

Počet zobrazení: 3995

V Denníku N som si dnes prečítal srdcervúcu obhajobu obchodnej dohody CETA. Autor kopal do ľavicových antiglobalistov, environmentalistov, spájal ich s nacionalistami a ultrapravičiarmi. Pod článkom bolo, že autor je poslanec Európskeho parlamentu. Hovorím si, no jasné, zase neoliberálne hlúposti od Štefanca, ktorý miluje CETU, miluje TTIP, nenávidí vyhranenú ľavicu, klasika.

Preroloval som si pre istotu na úvod článku a potom som to uvidel a skoro som spadol zo stoličky: autor – Borisa Zala. Sorry, ale toto už ani smiešne nie je. Ak toto má reprezentovať tú skvelú liberálnu európsku sociálnu demokraciu, tak nám pánboh pomáhaj. Článočky o perfektnom globálnom kapitalizme pre neoliberálny ultrapravicový denník. Fakt skvelé! Gratulujem! Ak už niekto má pozitívny názor na CETU, nerozumiem, prečo má potrebu takto zhadzovať obavy pracujúcich ľudí, poľnohospodárov, ochranárov prírody, skrátka, ľavičiarov.

Ja sa akosi neviem zmieriť s predpokladom niektorých eurokratov, ktorí si z nejakých čudných dôvodov stále hovoria socialisti, že kapitalizmus je proste super, globalizácia je super, Amerika je super a my akurát chceme, aby toto všetko bolo ešte viac super, najmä pre gejov, lesbičky, psíčkov, mačičky a králiky. Môjtybože, toto nech si nehovorí ľavica! Prosím, aspoň túto službu nech urobia skutočným ľavičiarom: nestrápňujte celú ľavicu takýmto infantilným pohľadom na svet. Neoliberálna globalizácia je ťažký „prúser“ A ľavica musí robiť všetko preto, aby proti nej bojovala.

Status na FB, titulok Slovo

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy