Reklama
Reklama

Demagógia najhrubšieho zrna

Počet zobrazení: 5640

To, čo predviedli na tlačovke po mimoriadnej schôdzi NR SR, kde sa mal odvolávať premiér, páni a dáma z OĽaNO, to bola naozaj už silná káva. Nepozerám TB tejto strany, ale keď išli doslova hrôzostrašné titulky na TA3, zvedavosť, čo sa to strašné na zasadnutí nášho parlamentu udialo, jednoducho zvíťazila. No musím povedať, že som zostal smutný a sklamaný z toho, čo títo naši „hviezdni“ poslanci vyprodukovali.

 Áno stala sa chyba v dôsledku nepozornosti, možno nedbalosti p. Glváča. Omylom sa prihlásil kartou p. Danka. Ten kratučký záznam, s ktorým bombasticky vyšiel náš jediný neomylný a spravodlivý poslanec, jasne ukázal len jedno. Podpredseda NR SR úplne zjavne nevedel, že v hlasovacom zariadení, nemá zasunutú svoju kartu, ale kartu predsedu. Prišiel na to, až po príchode p. Danka. Určite takáto chyba by sa stať nemala u žiadneho poslanca. Tam však nebol žiadny úmysel, len ľudská chyba. Samozrejme, po jej zistení malo prísť ospravedlnenie plénu NR SR za tento omyl. Ako sa dá z takejto veci urobiť demagógia, to už predviedol trojlístok na tlačovke. Zobral si na porovnanie prípad p. Radičovej spred niekoľkých rokov, ako sa ona morálne za takýto priestupok  vzdala poslaneckého mandátu. Áno, to je pravda. Demagógia je v tom, že to nebolo za rovnaký priestupok. Pred tými niekoľkými rokmi p. Radičová úmyselne hlasovala za kolegyňu a hlasovala 2x, za seba i za ňu. Jej kolegyňa totiž bola mimo rokovacej sály a nechala svoju kartu v hlasovacom zariadení. Takže p. Radičová odhlasovala za seba a vedome, s tým, že porušuje rokovací poriadok, zahlasovala aj za neprítomnú kolegyňu. Takže medzi hlasovaním p. Radičovej a p. Glváča je zásadný rozdiel. Škoda, že mu to žiadny novinár na tlačovke nepripomenul a nechal p. poslanca kázať o morálke. No čo už, máme to, čo sme si demokraticky zvolili.

Začínam písať knihu o osobnostiach, ktoré zasadili v Unipharme, 1. Slovenskej lekárnickej a.s., v aleji osobností svoje stromčeky. Sú tam politici, športovci, umelci, ekonómovia, ľudia zo zdravotníctva i lekárnictva. Týchto ľudí spravil osobnosťami život, ich práca, dosiahnuté výsledky a hodnoty, ktoré rešpektovali a riadili sa  nimi. Pri rozhovoroch s nimi zisťujem ich pohľad na život i dnešnú dobu. Som hrdý na to, že máme takýchto ľudí. Aj keď ich naše mienkotvorné média neprezentujú tak často ako niektorých našich poslancov, sú to ľudia, ktorí urobili pre nás oveľa viac ako tzv. osobnosti či celebrity, ktoré nám denno-denne podsúvajú média. Áno, napĺňa ma radosťou, že takí ľudia žijú okolo nás. Na druhej strane som nesmierne smutný, že takýchto ľudí reprezentujú v parlamente takí poslanci, akí boli na tlačovke. A mám doslova hrôzu z toho, že by nám mali v blízkej budúcnosti aj vládnuť. Niekto raz povedal, že „politika je panské huncútstvo“. Mám zlý pocit, že pre naše Slovensko sa politika stáva hrozbou.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy