Reklama
Reklama

Eduard Chmelár: Kto tu poškodzuje Slovensko

Počet zobrazení: 1044

Chcel by som sa ešte vyjadriť k obvineniam niekoľkých slovenských europoslancov, že generálny prokurátor Maroš Žilinka svojou cestou na oslavy 300. výročia ruskej prokuratúry poškodzuje záujmy Slovenska. Ponechám stranou teraz ten diletantizmus, že oslavy tejto inštitúcie, ktorá vznikala ako myšlienkový produkt osvietenstva a oveľa skôr ako napríklad v Uhorsku, spájajú so stalinistickým terorom. Nebudem si bližšie všímať ani Šeligovo klamstvo, že je tam jediný z Európy (sú tam aj jeho kolegovia z Belgicka, Nórska, Slovinska a Srbska). Chcem sa pristaviť len pri tom moralizovaní 8 poslancov Európskeho parlamentu, že Žilinka poškodzuje záujmy Slovenska a hazarduje s jeho dôveryhodnosťou...

Boli to totiž tí istí europoslanci (Lexmann, Šimečka, Bilčík a ďalšie známe firmy), ktorí pred rokom, v marci 2021, hlasovali cynicky v deň výročia začatia bombardovania Juhoslávie za Správu o Kosove, v ktorej „vyzvali päticu členských štátov EÚ, ktoré dosiaľ Kosovo neuznali, aby tak urobili“ a tvrdia, že „nezávislosť Kosova je nezvratná“. Naše médiá sa o tomto nehanebnom čine ani nezmienili, ja som o ňom informoval tu:
https://www.facebook.com/.../a.328767897.../4118925564805971
Chcem tým povedať, že toto hlasovanie bolo oveľa závažnejším poškodzovaním záujmov našej vlasti, lebo neuznanie Kosova je od začiatku jeho odtrhnutia fundamentálnym princípom našej zahraničnej politiky a štátnou doktrínou ochraňujúcou územnú celistvosť Slovenskej republiky. Opakovane to deklarujú najvyšší ústavní činitelia, Národná rada Slovenskej republiky, početné vládne dokumenty.

Na záver chcem povedať, že mi je úplne jasné, že vlna kritiky, ktorá sa zniesla na Žilinkovu hlavu, je až primitívne účelová. Ešte v ten istý deň, čo zverejnil svoje pripomienky k vojenskej zmluve s USA, začal Denník N špekulovať, že je to ruský agent a vrcholom mediálnej konšpirácie bola prisprostá úvaha, že celé to robil preto, aby si otvoril cestu do Ruska (každému, kto čo i len zhruba pozná termíny pozvánok na takéto akcie, musí byť jasné, že takéto „sprisahanecké spojenia“ v tom mohol nájsť iba klinický idiot). Nie som nekritickým obdivovateľom Maroša Žilinku, myslím si, že niektoré jeho kroky sú už naozaj na hrane politického aktivizmu, nestrácam zo zreteľa, že je to niekdajšia pravá ruka Daniela Lipšica, ale v tomto prípade boli jeho pripomienky kvalifikované a bolo to jeho nielen zákonné právo, ale aj povinnosť. Žilinka robí svojej vlasti určite lepšiu službu ako europoslanci, ktorí zrádzajú štátne záujmy Slovenskej republiky a hazardujú s jej dôveryhodnosťou.

(Status na FB 14. januára 2022)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy