Reklama
Refundo.sk
Reklama

Hirošima, nezabúdame!

Počet zobrazení: 2492

Dnes si celý svet pripomína najstrašnejší masaker v ľudských dejinách. V jednom okamihu prišlo o život 130 tisíc ľudí, zväčša civilistov. Po jadrovom útoku Američanov na Japonsko v roku 1945 prišlo o život zhruba štvrť milióna ľudí, nehovoriac o tých, čo umreli na následky radiácie. Len si predstavte to nekonečné utrpenie.

Ja len, že neustále počúvame o tom, aký je zlý Irán kvôli svojmu jadrovému programu, aká je zlá Severná Kórea kvôli atómovým bombám, aké je zlé Rusko kvôli svojmu jadrovému arzenálu atď. Ale ani Irán, ani Kórea, ani Rusko nikdy atómovú zbraň proti ľuďom nepoužilo. Ani tie najväčšie zvery v dejinách nikdy nezašli tak ďaleko.

Jediný štát, ktorý použil jadrovú zbraň na vyvraždenie stoviek tisíc ľudí, sú Spojené štáty americké. Opakujem pre tých, ktorí majú už komplet vymyté mozgy - nie komunisti, nie fašisti, nie Rusi, nie Číňania, nie, nie, nie... Boli to americkí demokrati. Sladkí a chrumkaví americkí demokrati.

Mnohí ľudia to nechcú pochopiť. V telke predsa všade hovoria, ako Američania bojujú za slobodu, demokraciu, ľudské práva a mier. V hollywoodskych filmoch americkí hrdinovia dennodenne zachraňujú svet. Všade sa trepocú americké vlajočky, do toho hrá sláčikový orchester americkú hymnu, Ben Affleck vyčarí široký americký úsmev - ach, tá Amerika je proste úžasná, udatná, statočná, skvelá! Len extrémisti si môžu myslieť opak!

A pritom je to všetko úplne inak. Atómovú bombu nepoužili ruskí stalinisti, z ktorých dennodenne vytvárajú monštrá. Nepoužil ju ani severokórejský Kim, z ktorého robia šialenca. Stovky tisíc ľudí nepovraždil ani Che Guevara, z ktorého robia vraha, lebo v partizánskej vojne bránil Kubu. Nie - ako monštrá, šialenci a masoví vrahovia sa zachovali Američania. Nikto iný. Američania.

Pamätajte na to, keď vás budú kŕmiť klamstvami, akí sú zlí všetci Rusi, Kubánci, Iránci, Číňania... Pamätajte na to, keď vám budú nahovárať, akí sú Američania skvelí. Pamätajte na utrpenie menom Hirošima, spomeňte si na vietnamský My Lai, pamätajte na Belehrad, na Irak, na Líbyu... Pamätajte na všetko to zlo, ktoré vo svete spáchali Spojené štáty americké.

Dnes je deň, ktorý odhaľuje pravdu o Amerike. Deň, ktorý nemôžu vymazať z dejín napriek všetkej tej šialenej propagande, ktorú produkujú. Deň, ktorý pripomína zlo. Číre zlo. Nukleárne zlo. Americké zlo.

Hirošima, nezabúdame!

Status na FB, 6. 8. 2018

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy