Reklama
Reklama

Juraj Draxler: Zabrzdená bratislavská kaviareň: za všetkým je Rusko!

Počet zobrazení: 996

V uplynulých dňoch aj slovenské médiá informovali o podrobnej štúdii, ktorá zistila, že väčšinu konšpirátorského obsahu ohľadom pandémie (5G siete, nanočipy, Bill Gates povedal...) tvorí 12 Američanov. Ľudia, ktorí to potom využívajú na svoje biznisové zviditeľnovanie, napríklad predaj výživových doplnkov. Príbehy sa potom kaskádovito šíria sociálnymi sieťami.

NAPRIEK TOMU napríklad portál inforsecurity.sk ďalej šíri propagandu, že to všetko Putin. Normálne, pozrite sa na ich Facebook.

Tento portál doslova žije z nezmyslov, už som aj na nejaké v minulosti upozornil.

Jeho hlavným vládnym partnerom je pritom MZV! Jednu z jeho dvoch materských organizácií (SSPI) oficiálne podporuje ako americké veľvyslanectvo, tak NATO.

Je to podobné, ako keď mali v susednom Rakúsku "aféru Ibiza". Išlo o video, na ktorom nejaká Ruska vládnych politikov presviedčala na spoluprácu výmenou za sponzorstvo ruského oligarchu (súd neskôr potvrdil, že video bolo prezentované manipulatívne a daní ľudia v skutočnosti na spoluprácu nepristúpili). Už v čase zverejnenia videa rakúske médiá veľmi zreteľne upozornili, že išlo o pascu a za danou Ruskou nestál žiaden ruský oligarcha ani nikto iný z Ruska.

NAPRIEK TOMU naši kaviarenskí aktivisti (napr. dnešný štátny tajomník Smatana alebo portál omediach.com...) kričali, že toto je len ďalší dôkaz toho, ako sa Rusko snaží zasahovať do politiky európskych štátov. Proste, úroveň Pinel.

Problémom dnešného sveta nie je existencia nejakej "hoaxerskej" komunity, ktorá nahlodáva inak racionálnu spoločnosť. Problém je, že tu máme rôzne tábory, z ktorých každý fičí síce na iných, ale konšpiráciách. Fakty, logika, overovanie, kritický odstup - to sú veci, ktoré sa dnes proste nenosia.

(Status na FB 26. júla 2021)

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy