Reklama
Reklama

Karol Farkašovský: Umelý lesk a temnota samitu v Madride

Počet zobrazení: 628

Človek by čakal, že niečo vymyslia, ako vojnu ukončiť. Lebo vojna je nezmysel. Lebo vojna je nechcenou príťažou pre celý svet. Lebo nič zmysluplné nikomu neprinesie.

História nám už neraz dokázala, že žiadna vojna nemá víťaza. Z pohľadu vyhasnutých ľudských životov a obetí na oboch stranách je každá vojna vždy len prehra.

Ale politické egá, pózujúce pred kamerami, to jednoducho nevideli, alebo z nejakého dôvodu nechceli vidieť. Rozhodli sa pokračovať v podpore vojny, presnejšie jednej strany konfliktu.

Tej, ktorá každý deň niečo nástojčivo a ultimatívne žiada. Permanentne žiada zbrane, sankcie a permanentne žiada peniaze.

Vedie vojnu cudzími zbraňami a za cudzie peniaze.

Tento fakt je mimoriadne dôležitý. No akýmsi zázrakom uniká pozornosti médií aj politológov. Čuduj sa svete, nikto to nespomenul ani na samite v Madride.

Do vojny už boli vložené a utopené miliardové sumy vo vojenskej pomoci. A čo to prináša?

Vojenská technika sa po dodaní skôr či neskôr mení na šrot a peniaze miznú ako v bezodnej studni. A vojna pokračuje, niet ani náznaku jej konca.

Rastie nespokojnosť na celom európskom kontinente. Európska únia vďaka krátkozrakým, unáhleným a často diletantským rozhodnutiam politikov sa už priamo a kompletne namočila do vojny, ktorú nikto z nás nechce. Ktorá prináša iba zlo a utrpenie.

Rastie frustrácia ľudí, vyhrocujú sa vzťahy, pošliapava sa demokracia. Politici sa pretekajú v siláckych hlúpostiach. Diplomacia je čoraz neschopnejšia a politika agresívnejšia a vulgárnejšia. A čo je najhoršie, šíri sa nám tu plazivá pandémia masovej chudoby a beznádeje.

Jediný výsledok madridského samitu je narýchlo upečené prijatie dvoch severských štátov s ešte otáznymi dôsledkami a strategická brožúrka s pomenovaním najväčšieho univerzálneho nepriateľa aliancie.

Pri všetkej úcte, nezdá sa vám to žalostne málo?

(Status na FB 1. júla 2022)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy