Reklama

Ladislav Kamenický: Rozhodnite, že OĽANO zmluvu s USA nepodporí

Počet zobrazení: 1047

Matovič sa ohľadne obrannej zmluvy s USA len vyhovára a tvári sa, že jeho sa netýka! Na Matovičovi však podstatne závisí, či zmluva bude podpísaná alebo nie!

K „obrannej" zmluve s USA sa Igor Matovič až doteraz vôbec nevyjadroval. Po tom, čo v minulosti povedal na adresu USA, sa niet čomu čudovať, lebo by poprel sám seba a vyzeral by minimálne smiešne. Dnes Matovič dostal k tejto zmluve otázku a namiesto toho, aby jasne povedal, či ju podporuje, alebo nie, Matovič, ako majster sveta vo výhovorkách, sa hneď vyhovoril na prezidentku Čaputovú, akoby uzatvorenie tejto zmluvy bolo závislé len od Čaputovej a jeho sa to vôbec netýkalo! Práve osoby Igora Matoviča sa však obranná zmluva s USA týka, a to rozhodujúcim spôsobom!

Práve Matovič totiž ovláda svojho bábkového premiéra Hegera, má vo vláde rozhodujúci počet ministrov (vláda bude o dohode rozhodovať) a OĽANO má v parlamente najväčší počet poslancov, ktorí bez mihnutia brvou odhlasujú to, čo im Matovič prikáže! (NR SR bude tiež o zmluve hlasovať.) Ak Matovič hovorí o nejakej diskusii v klube OĽANO, je to len divadielko.

Svoj diel zodpovednosti za schválenie tejto zmluvy bude mať samozrejme aj prezidentka Čaputová, ktorá tiež musí zmluvu podpísať!

Takže, pán Matovič, nevyhovárajte sa farizejsky na všetkých okolo seba, ale jednoducho rozhodnite, že OĽANO zmluvu s USA nepodporí!

Toho sa samozrejme nedočkáme, ale mohla by to byť prvá vec vôbec, ktorá by z Vašej strany bola v prospech Slovenska!

Takže do toho, lebo Slovensko doteraz takúto zmluvu nemalo, slovenskí občania ju odmietajú a takúto „obrannú" zmluvu proste nepotrebujeme!

(Status na FB 9. januára 2022, titulok Slovo)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy