Reklama

Ladislav Kamenický: Výsmech dôchodcov

Počet zobrazení: 2601

Heger sa opäť chválil, neviem však, čím?! Reálne dôchodky na Slovensku klesnú a cez zimu budeme asi doma sedieť vo svetroch!

Po prvé, Heger oznámil slovenským dôchodcom, že ich dôchodky vraj porastú najviac za posledných 20 rokov. Akosi ale zabudol povedať, že:

- V tomto roku, t.j. roku 2022, keď bolo zdražovanie najväčšie za posledných viac ako 20 rokov (13,6 % inflácia v júni 2022), dôchodcovia okrem zákonnej valorizácie 1,3 % nedostali vôbec nič. Matovič aj Heger by už mohli prestať tárať o vakcinačnom bonuse, ktorým si len kupovali súhlas časti seniorov, aby sa dali zaočkovať.

- Vláda ide od 1.1.2023 vyplatiť dôchodcom len ich zákonom nárokovateľnú valorizáciu dôchodkov, ktorá nepokryje ani infláciu!

- Reálne dôchodky vďaka Hegeromatovičovej vláde klesnú, lebo inflácia je vyššia, ako valorizácia dôchodkov!

- Vláda nejde dať dôchodcom vôbec nič navyše, preto neviem, čím sa Heger toľko vychvaľuje.

- Pravdou je, že Matovič a Heger na dôchodcov kašlú, lebo ich nevolia!

Po druhé, po odsúhlasení 15 % zníženia spotreby energie v Brusseli Heger konštatoval, že najlacnejšia a najšetrnejšia energia je tá, ktorá sa nikdy nespotrebuje. Čo na tom, keď budeme v zime doma mrznúť, alebo budeme sedieť v hrubých svetroch. Dúfam, že Heger a Matovič budú prví, ktorí si tie svetre navlečú, po tom, ako doma znížia kúrenie po vzore pani Remišovej.

V Rusku sa asi zatrasie celá ekonomika a kľakne na kolená! Alebo žeby nie?

(Status na FB 26. júla 2022, titulok Slovo)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy