Reklama
Reklama

Letné politické pobláznenia

Počet zobrazení: 1966

Vždy keď navštívim Krakov, moje kroky vedú aj na Jagiellońsku univerzitu. Na portáli auly môj zrak splynie s textom: Plus ratio quam vis – Viac rozumom ako silou. Vyslovil som ho aj pred desaťročím ako podpredseda vlády pri návšteve Číny, počas rokovania s čínskym ministrom pre menšiny.

Hovoril som o uplatňovaní ľudských práv na našej planéte, teda aj v Číne. Vravel som to z duše, nie mentorsky a nadradene, tak ako bývalý prezident A. Kiska, či nedávno, pri stretnutí s čínskym ministrom zahraničných vecí, prezidentka Z. Čaputová.

Po mnohých rokoch v politike sledujem, ako hlboko klesli niektorí „politici“, ktorí ako papagáje opakujú to, čo im napísali tzv. poradcovia a čo vyžadujú niektorí novinári, či politické mimovládky.

Podporujem uplatňovanie ľudských práv, ale rovnako žiadam uplatňovanie ľudských povinností a zodpovednosti. Dnešný svet je obrátený naruby.

S úľavou na duši čítam vyslovené slová Dominikom kardinálom Dukom, že v tomto svete často prevláda diktát menšiny nad väčšinou. Šermuje sa neoverenými skutkami, vraj zisteniami od dobre informovaných zdrojov, s cieľom odpáliť človeka, ktorý obhajuje tradičné civilizačné hodnoty.

A to sa všetko deje v podobenstvách s krutými totalitnými rokmi minulého storočia, keď ohlúpnutý dav, mocichtiví politici a propaganda súdili a likvidovali.

Aj vtedy to bola z počiatku len menšina, ktorá napokon prerástla v pokorenú slúžiacu väčšinu. Odmietam akékoľvek diktáty, ktoré dnes sú dobre zaplatené mocnými tohto sveta s cieľom zničiť tých, čo obhajujú tradičné hodnoty civilizácie.

Odmietam rozdeľovanie našej spoločnosti na slušných a neslušných, mladých a starých. Často počúvam o nových mladých politikoch, aj takých, čo sú v politike takmer dvadsať rokov a vždy len veľa o všetkom tárali, poučovali a doteraz nič nedokázali, ak, tak prebiehať zo strany do strany.

Nielen pre politika je strašné, ak stratí pamäť, žiaľ oveľa viac to bolí, keď s ním rovnako stratia pamäť občania. Dávajme si veľký pozor na nich.

(Dušan Čaplovič, poslanec NR SR, status na FB 1. 8. 2019)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy