Reklama
Reklama

Michal Polák: Putinofilskí trollovia v akcii

Počet zobrazení: 694

Títo putinofilskí trollovia sa už tuším infiltrovali priamo do kruhu najbližších spolupracovníkov ukrajinského prezidenta:

„Situácia na Ukrajine je plne pod kontrolou a súčasné dianie nie je v ničom nové,“ uviedol v pondelok v Kyjeve tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany (RNBO) Olexij Danilov. Informovala o tom agentúra Ukrinform.

Podľa agentúry Interfax Danilov vyhlásil, že nateraz neexistujú dôvody pre tvrdenie, že Ruská federácia pripravuje ofenzívu proti Ukrajine. Na brífingu po zasadnutí RNBO podľa Interfaxu dodal, že takáto ofenzíva je fyzicky nemožná.

Danilov súčasne požiadal médiá, ktoré podľa neho „v posledných dňoch priniesli veľa polovojenskej beletristiky", aby zmiernili svoju rétoriku okolo vývoja bezpečnostnej situácie a zachovali pokoj, uviedol Ukrinform. Danilov doplnil, že EÚ a Japonsko informovali Kyjev, že nevidia dôvod na evakuáciu zamestnancov svojich zastupiteľstiev na území Ukrajiny. Uviedol tiež, že medializované správy „o masovom exode zamestnancov ruských diplomatických inštitúcií z Ukrajiny sú len dezinformáciami."

(Status na FB 25. januára 2022, titulok Slovo)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy