Milan Benkovský: Naše dôchodky sú ešte mizernejšie, ako „naša“ vláda!

Počet zobrazení: 4320

Sme štvrtí od konca s priemerným dôchodkom niečo málo cez 500 eur. Dôchodky nám zvýšili o 1,3 %, pričom inflácia sa stále šplhá hore a tá dôchodcovská je už teraz 12,6 %.

Vláda chce skôr vyplatiť seniorom vianočnú almužnu v priemernej výške 187 eur. Pritom Jednota dôchodcov Slovenska žiada len 8 % navýšenie dôchodkov. Učitelia, zdravotníci a ďalší žiadajú 10 % navýšenie platov a vláda je ochotná jednorazovo vyplatiť 500 eur štátnym a verejným zamestnancom.

Žiadny protiinflačný balíček a konkrétnu pomoc občanom vláda doteraz neprijala. Pretlačila tzv. prorodinný, veľmi oklieštený balíček, ktorý pomôže len vybraným skupinám občanov. Vláda absolútne ničím nepomohla 1,6 miliónom zamestnancom a 1,4 miliónom dôchodcom.

Ceny základných potravín, tovarov, služieb, bývania a energií extrémne rastú v rozmedzí 15 až 35 %, v mnohých prípadoch 60 až 300 percent. Malé príklady – paradajky pol kila 2,89, kopček zmrzliny 1,20, benzín či nafta cez dve eurá. Ľudia s nízkymi príjmami a veľká časť dôchodcov môže ísť po žobraní, pretože až takmer tri štvrtiny občanov Slovenska sa obávajú, že finančne nezvládnu zdražovanie. Ak chce vláda skutočne pomôcť dôchodcom, tak by mala dôchodky už teraz zvýšiť minimálne o 10 %.

Ďalej sa prehlbuje priepasť medzi vysoko príjmovými skupinami, zbohatlikmi, oligarchami a výrazne upadajúcou strednou vrstvou, osobitne však rastúcou skupinou ľudí žijúcich na, či pod hranicou chudoby, ktorá tvorí najpočetnejšiu skupinu našej spoločnosti.

Všade inde vo svete by to viedlo k sociálnemu výbuchu a k občianskym nepokojom v spoločnosti.

MY SME VŠAK AKO TIE OVCE A NA NAŠICH CHRBTOCH MÔŽE VLÁDA CHRAPÚŇOV DREVO RÚBAŤ, ČI?!

(Status na FB 27. júna 2022)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984