Reklama
Reklama

Miroslav Radačovský: Generál Lučanský

Počet zobrazení: 817

Smrť prezidenta Policajného zboru SR nie je bežná udalosť ani z hľadiska vnútroštátneho ani z hľadiska medzinárodného. Je určitou traumou, polarizujúcou spoločnosť. Každý rozumne uvažujúci človek by preto mal mať záujem na tom, aby sa objektívne a zákonným spôsobom vyšetrila a urobil sa korektný záver.

Mala by mať na tom záujem vláda, opozícia, polícia, Zbor väzenskej a justičnej stráže, jednoducho všetci rozumne a demokraticky zmýšľajúci.

Je preto pre mňa nepochopiteľné, že niektoré subjekty spochybňujú vyšetrovanie, ba vyšetrovanie sa im akosi nepáči. Najväčším nepochopením je pre mňa však aj to, že sa niekomu nepáči, že vo veci koná aj splnomocnený zástupca poškodených.

Toto už hraničí so snahou nedemokratického myslenia, v rozpore s uznávanými právnymi princípmi celého civilizovaného sveta. Niekto by bol asi najradšej, aby sa z vyšetrovania, súdnych a iných konaní vylúčili právni zástupcovia, advokáti, zástupcovia poškodených. Verím však, že takto uvažujú len úbohí jedinci. Ale aj takí medzi nami žijú a ich vyjadrenia a názory sú príkladom toho, ako si demokraciu a právny štát predstavujú po svojom.

(M. Radačovský je splnomocneným zástupcom poškodených – pozn. red.)

(Status na FB 30. decembra 2021)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy