Reklama

Miroslav Radačovský: Územie SR by nám malo byť všetkým sväté

Počet zobrazení: 675

Dovolím si zacitovať len nepatrnú časť nedokonalej, pre Slovensko neprípustnej, včera vládou schválenej Dohody o obrannej spolupráci medzi vládou SR a vládou USA.

Čl. 5 bod 1.: Všetky budovy, stavby a montované sústavy, postavené na pozemku v dohodnutých zariadeniach a priestoroch, vrátane stavieb zmenených alebo zlepšených ozbrojenými silami USA, zostanú vo vlastníctve Slovenskej republiky. Všetky tieto nehnuteľnosti, postavené ozbrojenými silami USA, sa stanú vlastníctvom Slovenska, bezprostredne po ich postavení, no budú používané ozbrojenými silami USA, pokým ich tie budú potrebovať.  

Preložené do zrozumiteľnej reči to znamená – postavím na vašom pozemku dom, ktorý síce bude patriť vám, vy ho však využívať nebudete, ale budem ho využívať ja, dokedy to budem považovať za potrebné, a to bezplatne. Pokiaľ to tým, ktorí sa zaoberajú medzinárodným právom, pripomína čiastočne definíciu kolonializmu, tak sa nemýlia.

Vláda včera, proti názoru väčšiny občanov, dohodu schválila. Výhovorky ministra obrany a predsedu NR SR, že americké stíhačky nakúpila predchádzajúca vláda, znamenajú asi to, že keď niekto urobil hlúposť, my v hlúposti musíme pokračovať. Ale znamenajú predovšetkým to, čo asi môžeme očakávať od parlamentu pri schvaľovaní tejto dohody.

Na pani prezidentku sa asi spoliehať nemôžeme. Je odborne a politicky neskúsená, riadená svojimi poradcami a ktovie ešte kým. Veď možno práve preto sa stala hlavou štátu a počuť, že hlavou štátu chce opätovne byť. Resp. iní chcú, aby hlavou štátu bola. A zdá sa, že hlava štátu nemá dostatok odvahy, aby to odmietla.

Keď si raz dáte niekým kúpiť drahý jednosmerný lístok, spiatočný už sami nekúpite. A pokiaľ áno, musíte vrátiť cestovné za predchádzajúci jednosmerný lístok a pokiaľ naň nemáte, tak vám nič iné neostáva, len cestovať jedným smerom. A takýto vlak môžu zastaviť len občania Slovenskej republiky.

Strana Slovenský PATRIOT má v tomto jasno. Jedným zo základných programových cieľov strany je demilitarizácia Európy. Stručne povedané, nie cudzím vojskám, mier v Európe a žiadne cudzie vojenské základne.

A pokiaľ sa týka ostatných politických strán, ale aj časti neprezieravých médií, tí podľahli téme „jeho veličenstvo kovid“ a „hrdinským činom“ v uliciach, na sociálnych sieťach a v obchodoch. Vieme zaútočiť na policajtov vlastného štátu len preto, že si plnia svoju povinnosť, vieme znepríjemniť prácu predavačke Slovenke len preto, že „hrdinsky“ vojdeme do predajne bez rúška, vieme vykrikovať na vlastných občanov, hoci niekedy neprispôsobivých Rómov, pred osadou, vieme veľakrát scestne a neodborne narábať s problémom migrácie len a len preto, aby sme mali pochybné preferencie a čítanosť na sociálnych sieťach. A možno, že to myslíme aj úprimne. Ale zorientujme sa, priatelia, lebo zostaneme dezorientovaní a toto cudzím mocnostiam asi vyhovuje najviac.

Ale teraz tu prichádza cudzie vojsko. Chce postaviť vojenské základne, namierené proti Slovanom na východe, chce sa zmocniť pre svoje ciele toho, čo musí byť nám všetkým sväté,  a to územia Slovenskej republiky. Je svätá povinnosť každého muža a ženy, každého patriota Slovenska, bez ohľadu na to, či je zaočkovaný alebo nezaočkovaný, bez ohľadu na to, či je liberál alebo konzervatívec, bez ohľadu na to, či je Slovák, Rusín, Róm, Maďar alebo Goral, bez ohľadu na to, ktorej strany alebo hnutia je členom alebo podporovateľom, aby jasne dal najavo svoj názor. Historicky sa tomu hovorí branná povinnosť.

Je potrebné dať parlamentu SR najavo kultivovaným spôsobom, že sme suverénny národný štát, že cudzie vojská tu nechceme, že chceme žiť v mieri a vzájomnej spolupráci s každým na sever, juh, západ, a o to viac na východ.

Zorientujme sa vo svojej politickej, verejnej a občianskej činnosti tým správnym smerom, lebo zostaneme dezorientovaní.

(Status na FB 13. januára 2022, titulok Slovo)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy