Reklama
Reklama

Μôj manifest

Počet zobrazení: 5929

80 % ľudí nemá rado svoju prácu. Robia ju nasilu, strácajú v nej životnú energiu. Sú plní negatívnych postojov a pocitov, ktoré sa vracajú aj im aj celej spoločnosti.

Viete si predstaviť ako by ľudstvo rozkvitlo, keby mohli ľudia mať radi to, čo robia?

V práci strácajú ľudia najmenej 10 hodín denne, spolu s prepravou. Po práci sa ako tak dávajú do poriadku pred obrazovkou konzumujúc priemerné kultúrne produkty. Nemajú síl, nemajú energiu.

Sú nespokojní. So sebou, so svetom.

Keby boli ľudia slobodní, mohli by tvoriť krásne veci, pre seba, svoju rodinu a priateľov. Aj pre spoločnosť.

Ľudia by boli šťastní, plní energie.

Slobodu im môže dať len to, že sa nemusia obávať. Že nebudú musieť mať viac strach. V prvom rade o svoju existenciu. V súvislosti s tým, o svoje tvorivé možnosti.

Túto istotu im môže zabezpečiť len Základný nepodmienený príjem. Nepotrebujem veľa k tomu, aby som dobre žila. Dobré jedlo, dobrý film, dobrú knihu. Nie preto aby som sa nejako zabavila, ale preto, aby som načerpala novú inšpiráciu. Chcem pracovať všelikde a tam získavať nové životné skúsenosti. Spoznávať nových ľudí. Učiť sa nové veci. Cestovať. Podľa svojich potrieb.

Šťastní ľudia sú produktívni. Šťastní ľudia sú tvoriví. Tvoriť znamená dávať ľudstvu to, čo len ja viem, čo len ja môžem, čo je môj plod môjho jedinečného života.

Potrebujem uplatniť svoj jedinečný talent. A nielen ja. Vštci ľudia. Lebo všetci ľudia sú talentovaní. To len dnešnou školou a robotovaním sú udupávaní.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy