Reklama
Reklama

Na Slovensku je to opäť raz tak (vlastne stále tak)

Počet zobrazení: 3867


V každej normálnej rodine, a to nielen v slovenskej, platí nepísané pravidlo, že keď si pozveme niekoho na návštevu, snažíme sa byť nielen pohostinní, ale ani nezaťažujeme hostí svojimi problémami a starosťami. Práve naopak, snažíme sa rodinu ukázať v tom najlepšom svetle, a ak je na to dôvod, sem tam sa aj pochváliť nejakým tým úspechom.

Polročné predsedníctvo Rady Európskej únie by malo byť dostatočným priestorom, aby sme sa členským krajinám EÚ predstavili v tom najlepšom a najprirodzenejšom svetle. Máme prekrásnu krajinu s malebnými údoliami, vysokými horami, svojráznymi a rázovitými krajmi. Máme množstvo múdrych ľudí, skvelých odborníkov, robotníkov, poľnohospodárov, učiteľov, lekárov, vedcov, športovcov, svoju históriu... To všetko a ešte oveľa viac má malá krajina v srdci Európy, s tým všetkým by sme sa mohli  a mali celý polrok prezentovať a tak trošku aj popýšiť.

Žiaľ, máme aj takých politikov, ktorí zobrali prezentáciu našej krajiny do svojich rúk, aj keď sa ich o to nikto neprosil. Za aktívnej pomoci našich nezávislých médií sa rozhodli vyslať členským krajinám úplne iný signál. Signál o skorumpovanosti, neslobode, neznášanlivosti a nenávisti. Iste, v každej rodine, v tomto prípade krajine, nie je vždy všetko o.k, nie všetci sú spokojní. No vytrubovať problémy do celého sveta? Neviem. Ten svet nám nepomôže, ešte nás vysmeje... Za to, čo sa dnes deje v NR SR, si iné ani nezaslúžime. Ako zmyslov zbavení, či odtrhnutí z reťaze sa niektorí politici za aktívnej podpory „nezávislých médií“ snažia manipulovať národ. No a musím, žiaľ, konštatovať, že sa im to aj darí. Dostať pár tisíc nespokojných ľudí na námestie nie je dnes naozaj problém. Navyše ak to bude aj v televízii a zajtra v dennej tlači, tak prečo nie. A tak sa na vlastnú krajinu a jej vládu veselo kydá, z parlamentu sa stáva politická žumpa a z politiky predajná deva. Najsmutnejšie je však na tom to, že toto sme si zvolili sami. A ešte smutnejšia je predstava, ako to bude po ďalších voľbách. Rád by som sa mýlil, ale veľmi sa toho obávam. A pritom, už sa budem opakovať, Slovensko má neskutočné množstvo múdrych, tolerantných, čestných a poctivých ľudí. Ľudí, ktorí by pre túto krajinu dokázali viac, ako len na ňu kydať, ľudí, ktorí by dokázali rešpektovať demokratické výsledky volieb a vôľu občanov.

Napriek tomuto čiernemu videniu  je tu však momentálne predsa len niečo, do čoho, našťastie, nemôžu naši politici zasiahnuť, čo nám dnes robí radosť a čím sa môžeme v celej Európe pýšiť. Sú to naši športovci. Výkony futbalistov na ME (aj keď sme, samozrejme, chceli viac) nám urobili určite radosť. Rovnako Peter Sagan či Dominika Cibuľková vyslali do Európy pozitívne signály o Slovensku. Blížia sa olympijské hry, ktoré, dúfam, nás aspoň na chvíľu odtrhnú od nášho politického besnenia. Budú tou správnou inšpiráciou pre mladú generáciu. Potom budem veriť aj tomu, že aj politika sa vráti späť k svojmu poslaniu a politici tu budú opäť pre ľudí, a nie naopak.      

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy