Reklama
Reklama

Nová vláda nesľúbila nič ohľadom platov učiteľov

Počet zobrazení: 1908

Žiadne akonáhle sa dostaneme späť na HDP minulého roka (treba brať do úvahy krízu), zvýšime učiteľské platy na úroveň priemeru krajín OECD. Čiže tak, ako to za posledné roky požadovali všetky možné iniciatívy. Alebo ich zvýšime tak, ako to predpokladá program Za ľudí, pre ktorých bolo údajne vzdelanie priorita číslo jeden. Alebo aspoň tak, ako to sľúbil program SaS. Nič.

Pripomínam, že pred voľbami v roku 2016 bola „štrajková“ požiadavka, aby sa na vybavenie škôl okamžite našlo extra 400 miliónov eur. Nová vláda mohla indikovať, že takú sumu dá školám aspoň z eurofondov a aspoň za štyri roky (táto vláda bude rozhodovať, ako sa rozdelí 13 miliárd v novom programovom období!). Ale nič.

Aby som to skrátil: ak si prechádzam požiadavky iniciatív a organizácií počas „štrajku“ v roku 2016, za ktoré niektorí boli údajne ochotní štrajkovať aj mesiace (trvalá platnosť kreditov a podobne) a to, čo sľubuje školstvu táto vláda, nie je tam z toho NIČ.

Všimli ste si tú ohromnú protestnú reakciu Iniciatívy slovenských učiteľov alebo Slovenskej komory učiteľov? Zaregistrovali ste, ako sa Vladimír Crmoman ide reťazou prikovať pred ministerstvo? Tie ostro kritické články v SME? A počujete tú masívnu nevôľu bratislavskej kaviarne?

Ja tiež nie.

(Status na FB, 23. 4. 2020)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy