Obyčajná sprostá vražda

Počet zobrazení: 4593

Takto funguje americká demokracia. USA si povedia, že bezpečnostné zložky iného štátu sú teroristickou organizáciou, potom zavraždia ich veliteľa a ešte sa tvária, že bojujú s terorizmom. Choré. Toto je už kompletne choré.

KEBY BOLA EÚ PRINCIPIÁLNA, OKAMŽITE UVALÍ SANKCIE NA USA

Prísne vzaté - iránske Revolučné gardy nepovažuje EÚ za teroristickú organizáciu a americkú vraždu generála Solejmaniho by preto mala EÚ nielen odsúdiť ako kriminálny akt, ale ešte aj okamžite USA izolovať a nariadiť sankcie.

Keby takéto niečo urobil ktorýkoľvek iný štát, presne toto by EÚ urobila - pretože USA vraždou generála cudzieho štátu v podstate začali ofenzívnu vojnu a ničia mier vo svete.

EÚ na to samozrejme nemá guráž, ale o tom, ako už majú Američanov všetci plné zuby, svedčí to, že Washington už nekritizuje len Rusko či Čína, ale už aj Francúzi.

OBYČAJNÁ SPROSTÁ VRAŽDA

Človek nemusí milovať iránsky režim, aby videl, že USA sa správajú ako zločinci. Generál Solejmání bol hrdina iránskeho národa a veľký bojovník proti Islamskému štátu.

Jeho vražda je neospravedlniteľná. Je to zločin. Obyčajný sprostý zločin. Asi ako keď nejaký brutálny mafiánsky gang zavraždí spiacu rodinu dakde v pokojnej štvrti. Niečo podobné.

V Texase by ste za vraždu dostali trest smrti. Ale ten, kto dal pokyn k tejto nehanebnej vražde, bude v USA oslavovaný ako mierotvorca - čo si myslieť o takomto štáte. V medzinárodnej politike sa zaužíval taký pojem, že - darebácky štát.

PREDSTAVTE SI, ŽE BY IRÁN LEN-TAK ZAVRAŽDIL AMERICKÉHO VICEPREZIDENTA

Len aby ste si to vedeli predstaviť. Zabiť generála Solejmáního, to je niečo, ako keby Iránci zavraždili Američanom viceprezidenta. Vlastne - toho by v USA oplakávala možno tak jeho rodina. No generála Solejmáního oplakávajú aj za hranicami Iránu a Iraku.

On bol dvojka v politickej hierarchii Iránu - jeho vraždu Iránci nikdy neodpustia.

HLÚPE A BARBARSKÉ

Je to niečo ako vyhlásenie vojny. Od Američanov je to neuveriteľne hlúpe a barbarské.

Myslím, že už žiaden Američan na Blízkom východe sa nikdy nebude cítiť bezpečne. Nechcel by som byť v ich koži.

Nielenže definitívne stratili Irak, oni stratili celý región.

Zo strany USA to bola úplne zbytočná agresia, ktorá môže svet zatiahnuť do hrozného konfliktu.

USA POTVRDILI, ŽE SÚ IMPERIALISTI, KTORÍ PRAHNÚ PO VOJNE

Američania opäť potvrdili svoju imperiálnu podstatu. Sú spúšťačom vojen a hlavným zdrojom nestability vo svete.

Každý, komu záleží na hodnote mieru, musí byť rozčarovaný z toho, čo sa stalo. Toto bol akt teroru, ktorý musí odsúdiť každý slušný človek.

DRŽME PALCE MIERU!

Rusko a Čína v posledných rokoch pôsobia ako garancia mieru a protiváha americkému imperializmu. Dúfajme, že aj teraz pomôžu zachrániť svet pred hrozbou vojny.

Držme palce mieru! Amerika, hanbi sa! Vražda je vražda!

(Status na FB, 3. 1. 2020)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984