Reklama
Refundo.sk
Reklama

Pravičiari všetkých prúdov, tlčte sa!

Počet zobrazení: 3348

Kiskajugend spustili ofenzívu proti slovenskej pravici. Zapojili sa do kampane do komunálnych volieb a podporili prvých kandidátov. Vraj nezávislých. Jasné, je to smiešne. Ale pointa je niekde úplne inde.

Pointa je nasledovná: začína sa bratovraždený boj v slovenskej pravici. Občianska vojna v opozícii. Liberáli verzus konzervatívci. Kiska verzus parlamentná opozícia. Horúce leto! Len pripomeniem, že som tento vývoj očakával a spomínal som to hneď po Kiskovom prejave v parlamente – začína sa tvrdá Kiskova kampaň, ktorá nemá zničiť Smer, ale ovládnuť slovenskú opozičnú pravicu.

Nám, ľavičiarom, ostáva len zobrať pukance, sadnúť si na fotelku a s pobavením sledovať, ako sa budú pravičiari mlátiť. Spustil to Kiska mítingovým prejavom v NR SR. Po ňom nasledoval agrobarón Oravec so svojimi traktormi. Kiskajugend medzitým podali trestné oznámenie na Roberta Fica. A teraz Kiskovi mládežníci vyhlásili, že všetko, čo je stranícke, je fuj-fuj-fuj a všetko, čo spolupracovalo s Pentou, je mňam-mňam. Čiže útok na strany. Na opozičné strany. Nevidí len slepý: toto je normálna bohapustá politická kampaň Andreja Kisku.

Pravicová opozícia to konečne pochopila. Ako Fantozzi v jedenástej minúte druhého polčasu... Blik! A bratovraždený boj sa začína. Už Kiskovým „pionierom“ nakladajú od KDH, SaS aj OĽaNO. Hlina ich obviňuje z prepojenia s Pentou – áno, súhlasím, to by vysvetľovalo aj ich mediálne krytie od denníka SME a ďalších penťáckych novín. Matovič ich obviňuje zo zrady na Kuciakovi – áno, samozrejme, je to hyenizmus, čo robia, ale to robia od prvej chvíle, takže žiadne prekvapenie. Odrazu to všetko pochopili Igorko aj Lojzík. Pridá sa aj Riško – lebo vie, že mu ide o krk.

A nielen to. Aj zneužití novinári zo všetkých kútov Bratislavy konečne pochopili, že Kiska ich použil ako špinavé handry. Povedení a ponížení sa na Kiskajugend odrazu vrhli ako na triednych nepriateľov: v dennej tlači odrazu čítame, aké je nechutné, že Slušné Slovensko vstupuje do politiky, aj keď nemá žiaden mandát. (Dobré ráno!) A že vraj zneužili ľudí na námestiach. (No to trvalo, kým ste na to došli!) A že ich útok na politické strany je útokom na demokraciu. (Jajajáj!) A tak. Proste – konečne docvaklo úplne všetkým.

My na ľavej strane spektra iba tíško pripomíname, že sme to vraveli od prvého dňa. Celé Slušné Slovensko je len jeden obyčajný Kiskov politický podvod na naivných ľuďoch. Kiska kanibalizuje slovenskú pravicu a využíva na to svoje Šeligove gardy. Chce zničiť Sulíka, Matoviča aj Hlinu. Chce ovládnuť slovenskú opozíciu. V mene „nestraníckej“ politiky, v mene Kuciakovho odkazu, v mene naplnených námestí. Čiže – v mene naivných zneužitých mladých ľudí.

Skrátka, Kiska ich všetkých dobehol. Celú parlamentnú pravicu. Pomáhajú mu v tom zahraničné mimovládky, vplyvné ambasády, finančné skupiny... A cieľ je jasný: moc. Nič iné týchto prázdnych ľudí nezaujíma. Je to nechutné, nemorálne divadlo. A nie je to na tom nič „slušné“. Ale od slovenskej pravice som ja osobne nikdy nič dobré nečakal, takže ma to vôbec neprekvapuje.

Ostáva len zaželať drahým kolegom z opozície také naše marxovské: Pravičiari všetkých prúdov, tlčte sa! Takto to „slušné Slovensko“ určite vybudujete https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/fb0/1.5/16/1f609.png

Status na FB, 3. 7. 2018

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy