Reklama
Refundo.sk
Reklama

Prečo vypískali prezidenta

Počet zobrazení: 2776

V Prezidentskom paláci si dnes možno kladú otázku, prečo ľudia vypískali Kisku na oslavách SNP. Odpoveď je veľmi jednoduchá, drahí moji:

Po prvé, Slovensko nerovná sa SME a Denník N. Kiska zrejme nadobudol dojem, že keď mu liberálna tlač vytvára kult osobnosti, tak že rovnako ho ľúbia aj bežní Slováci. Kdeže, pán prezident, Slováci vami pohŕdajú. A vypískajú vás vždy, keď vytiahnete päty z Bratislavy.

Po druhé, oslavovať SNP môže len ťažko ten, čo pravidelne kope do Rusov, ktorí kedysi položili životy za našu slobodu. Veľká časť protifašistov bola ľavicová, komunistická, prosovietska. Tak isto, ako účelovo aj mladý Kiska pred 1989. Dnes je Kiska symbolom nenávisti voči Rusku, voči komunistom, voči ľavici. Protifašistickí bojovníci mu to nikdy neodpustia. Oni Tebou pohŕdajú, Andy, pochop to už konečne.

Po tretie, darmo bude kvákať o zlom fašizme niekto, kto podporuje ukrajinských banderovcov. Niekto, kto vyznáva hodnoty korporátneho fašizmu. Niekto, kto podporuje amerických vojnových štváčov, ktorí zo všetkého najviac milujú fašistické diktatúry, ako bola tá Pinochetova v Čile, ktorá dala dole ľavicu, odbory, ľudí práce a zaviedla ťažký neoliberalny kapitalizmus. Toto je vlhký sen takých ako Kiska. Fašizmus s „ľudskou tvárou“. Slováci to vedia, milý Andrej. Neoblafneš ich. Ty nie si antifašista. A na oslavách SNP nemáš čo hľadať. Mal si radšej ostať na španielskej pláži.

Ľudia, ktorí bojovali proti fašizmu a vždy bojovať budú, si zaslúžia lepšieho prezidenta. A dnes Ti to dali vedieť. Urobili dobre, povstalci z SNP by na nich boli hrdí.

Už tomu konečne rozumiete, drahí moji z Prezidentského paláca?

Status na FB, 29. 8. 2018

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy