Reklama
Reklama

Špinavo v parlamente o Čistom dni

Počet zobrazení: 3398

Slovenský parlament sa vinou niektorých poslancov čoraz viac prepadá do suterénu. Mal by byť prostredím pre odbornú, ideovú diskusiu, avšak je miestom a doslovným kolbišťom či ringom, najmä pre tých, čo sa nevedia ovládať, a jedinú obsahovú výbavu majú na úrovni spoločenského suterénu. Jačia, skučia a kričia. Aj napriek tomu, že sa vo svojich životopisoch honosia vzdelaním, ich úroveň jazyka, reči, prezentácie názorov a argumentov je plochá, ba často až surová.

Áno, je to svojou úrovňou najhorší parlament od vzniku samostatnej Slovenskej republiky. To, čo sa udialo vo štvrtok (9. 2. 2017) v NR SR, pri prerokúvaní účelovej, vraj mimoriadnej správy odchádzajúcej ombudsmanky J. Dubovcovej o závažnom porušovaní základných ľudských práv a slobôd detí, skompilovanej a účelovo vytrhnutej z kontextu komplexného pohľadu, so zameraním na likvidáciu resocializačného zariadenia Čistý deň v Galante, v ktorom však nebola, nemá obdobu. Cieľ bol od začiatku jasný: naplniť a potvrdiť jednostrannosť skreslených tvrdení opozičných poslankýň E. Jurinovej, L. Ďuriš Nicholsonovej. J. Cigánikovej, N. Blahovej a A. Verešovej. Celý prezentovaný priebeh bol dôkazom povrchnosti, jednostrannosti a politickej i spoločenskej nesvedomitosti. Ombudsmanka a poslankyne mali jediný zámer, resocializačné zariadenie Čistý deň v Galante musí byť zničené (tak ako Kartágo v čase starovekého Ríma)! Polopravdy, klamstvá, nekomplexnosť a zaujatosť týchto poslankýň, ktorých vedomie je opantané nenávisťou, opäť, a po koľký raz, dehonestovali úroveň poslaneckého zboru. Hysterické výkriky a zúrivosť v prejave i v argumentácii navodili atmosféru, v ktorej rácio nemalo nádej na úspech. Zlyhal i koaličný poslanec E. Tomáš, ktorý svoju v celku dobre vyargumentovanú faktickú poznámku a neskôr aj vystúpenie v rozprave, ukončil v takmer v pästnom konflikte so známym provokatérom, poslancom opozície, advokátom A. Baránikom.

Do takéhoto, nenávisťou a žlčou obsiahnutého prostredia múdry človek so zdravým rozumom nemá vstúpiť a ak nájde odvahu, tak naňho bude vyliate vedro, kýbeľ fekálií. A pokračovanie bude budúci týždeň v utorok, na mimoriadnej schôdzi...

(Status na FB, 11. 2. 2017, titulok a úprava Slovo)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy