Reklama
Reklama

TTIP a CETA: Nejde o boj proti iným štátom, ale proti korporáciám

Počet zobrazení: 3181

Dnes som zhruba tri hodiny polemizoval s eurokomisárkou Malmströmovou, ktorá má na starosti vyjednávanie TTIP a CETA. Vraj som bol veľmi ostrý, hoci ja mám zo seba pocit, že som sa neuveriteľne ovládal. Osuský dokonca označil moje vystúpenie za neomarxistické tsunami.

Pani Malmströmová je veľmi inteligentná a milá politička, s ktorou sa však nezhodnem skoro na ničom. To sa stáva. Vysvetlil som jej, že neverím v to, že voľný trh a neoliberálna globalizácia pomáha pracujúcim ľuďom – empiricky sa preukázal pravý opak.

Dohodu s USA a Kanadou neodmietam preto, že by som mal niečo proti Američanom či Kanaďanom – nejde o boj proti iným štátom, ale proti korporáciám. Je to boj za pracujúcich ľudí, za spotrebiteľov, za našu prírodu, za naše malé podniky – a je jedno, či sú v USA, Kanade alebo v Európe. A je absurdné, že v EÚ sa vedie diskusia spôsobom, že hlúpym protestujúcim masám treba vysvetliť, ako veľmi sa v TTIP a CETA mýlia. Ohradil som sa voči takémuto arogantnému a elitárskemu vnímaniu, ktoré prevzala aj časť našej opozície... Áno, občas som asi bol trochu hlasnejší...

V tejto chvíli je dôležité, že rakúski socialisti hodlajú zablokovať CETA a ak to nezablokujú z úrovne premiéra, tak to určite zablokuje rakúsky parlament, stačí si pozrieť jeho zloženie. Jediný, kto podporuje CETA v Rakúsku, sú kresťanskí demokrati. Som zvedavý, ako to dopadne, ale dnešné rokovanie s pani Malmströmovou bolo asi jedno z najtvrdších, aké som kedy absolvoval.

Status na FB, 22. 9. 2016
(Titulok a úprava Slovo)


SLOVO: Všetko o TTIP, CETA a PiSA

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy