Reklama
Reklama

Tri spôsoby obhajoby Kisku

Počet zobrazení: 3591

Opozícia zatiaľ našla tri spôsoby, ako obhajovať Kiskove daňové podvody, jeden zábavnejší ako druhý. Prvý je variáciou na slávne peliškovské „a komu tím pomáhate – druhý straně!“. Hlavným predstaviteľom je Hríb a jeho téza o tom, že každý, kto kritizuje Kisku, je užitočný idiot jeho neprajníkov. Ide o klasickú logiku všetkých totalitných hnutí – svet je čiernobiely a ty si buď s nami alebo proti nám. O chybách našich vodcov sa nehovorí, lebo zvíťazí druhá strana. V dejinách máte kopec príkladov: ak kritizuješ Hitlera, pomáhaš Židom; ak kritizuješ Cirkev svätú, pomáhaš Satanovi. A tak. Výsledok: tá časť opozície (vrátane médií), ktorá to dáva „na Hríba“, je partia totalitných „jehovistov“ a tak ich treba vnímať aj do budúcnosti.

Druhá obhajoba Kisku je variáciou na železnú logiku slovenskej pravice – „za všetko môže Putin“. Hlavným exponentom je zatiaľ Nicholson. Ide o klasický prejav chorobnej rusofóbie, ktorá sa tu šíri už niekoľko rokov. Zatiaľ tento spôsob obhajoby vyústil do podozrenia, že diskreditačné maily na Kisku posielajú Rusi (aby to bolo ešte šteklivejšie, tak to robia spolu s Chmelárom), ale možno očakávať, že konšpiračné fantázie rusofóbov sa pri tomto neskončia: nakoniec zistíme, že Rusi možno zorganizovali Kiskovi celú kampaň, aby ho dnes mohli vydierať a Putin od prvého dňa Kiskovej kampane všetko dôkladne pripravoval – spolu s vesmírnymi jaštermi, Bildergbergom a Perinbabou. Trápny dôsledok tohto zábavného uvažovania je však to, že ak je dnes Kiska vydieraný inou mocnosťou, predstavuje pre Slovensko bezpečnostné riziko a všetci, čo to dávajú „na Nicholsona“ by mali žiadať Kiskove okamžité odstúpenie. Inak si nikdy nebudeme istý, či Kiska náhodou nie je „ruský agent“. Rozkošné!

Tretia obhajoba je zo všetkých najvtipnejšia. V bežnom živote sa jej hovorí „opičia láska“ a prejavuje sa poznámkami typu „náš mucko je najlepší na svete, on nerobí zlé veci a ak áno, nevidím, nepočujem“. Hlavným predstaviteľom tohto prúdu slovenského pravicového myslenia je od včerajška Galko, ktorý sa preslávil literárne mimoriadne pokrokovým statusom, v ktorom píše, že SaS stojí za Kiskom, lebo je „slušná hlava“ a „slušná bašta slušnosti“ a tak. Galko si očividne obľúbil slovo „slušnosť“, čo závratne zvyšuje úroveň jeho štylistiky, ale to je vedľajšie. Dôležité je, že toto hovorí líder opozície. (Na Sulíka a Matoviča po dlhých mesiacoch úplnej nečinnosti fakt zabudnime, oni už proste neexistujú. Lídrom opozície je Galko. Čo je síce fór roka, ale je to tak.) A Galko to dáva rovno „na truhlíka“: Kiska je „slušná hlava“ a tak ho treba milovať, nech kradne, koľko chce. Aj tento druh argumentácie je v dejinách prítomný, od egyptských faraónov až po severokórejského Kima. Totálna oddanosť, slepý kult osobnosti – proste, Galko.

Chcel by som úprimne zablahoželať slovenskej opozícii k tomu, ako sa postavila ku kauze Kiska. Namiesto jediného logického postoja „padni, komu padni“ sa postavili na stranu podvodníka, pretože – ako sa kedysi vyjadril jeden americký prezident o krvavých diktátoroch v Latinskej Amerike – „ide o bastarda, ale o nášho bastarda“. Tak si to užite, drahé opozičné médiá, drahí opoziční politici: od tejto chvíle už nikdy viac nebudete môcť predstierať, že vám ide o pravdu či spravodlivosť. Ide vám o „vašich ľudí“. A to je ten najkúzelnejší záver tejto kauzy, nech sa skončí akokoľvek. Či sa Kiska odpíše alebo nie, to sa uvidí, ale jedno je isté už dnes: opozícia a médiá sa definitívne odpísali.

(Status na FB, 21. 9. 2017, titulok Slovo)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy