Reklama
Reklama

Útok kaviarne

Počet zobrazení: 2381

Dnes má o mne v Denníku N komentár Andrej Bán. Pseudomoralizátorsky sa nado mnou rozhorčuje ako nad človekom, ktorý údajne chce čo najviac vybičovať vášne v spoločnosti a potom vraj „krvilačné masy neuspokojí nič iné ako krv“. (:

No, už pár týždňov som vyšinutejší článok nevidel. A keď hovorím o vyšinutosti, tak to nemyslím ani tak ako nadávku, ale prostý opis obsahu. Má to vety ako „Oktagonová aréna politického súboja s krutými pravidlami MMA (zabi alebo budeš zabitý)“ - len tak mimochodom, MMA rozhodne nie je o zabíjaní, pán Bán.

Alebo o mojej údajne „obsesívnej potrebe zaujať vulgárnym jazykom“ kde vraj moje vyjadrenia sú „samý hajzlík, debil, idiot“. Tak neviem, tento FB profil je úplne verejný, takže každý hádam môže spočítať, koľkokrát som nejaký ostrejší výraz použil za ostatný mesiac, štvrťrok, polrok. Nech sa páči.

Verejne sa vyjadrujem štvrťstoročie, napríklad novinových komentárov (blogy nepočítam) som za ten čas napísal viac ako tristo (väčšinu pre slovenské periodiká, nejakú pre české, sem tam Rakúsko alebo iná krajina). Ani v jednom z týchto komentárov som si nedovolil nielen, že vulgarizmy, ale najmä nie nezdvorilý jazyk, aký je, bohužiaľ, u našich komentátorov pomerne bežný. A ktorý už roky kritizujem.

Vyše roka som bol vo vysokej štátnej funkcii. Nech mi ktokoľvek ukáže jedno jediné vulgárne slovo, ktoré som počas pôsobenia vo funkcii vyslovil. Ani jedno. A to som musel znášať naozaj spŕšku nechutných lží zo strany veľkej časti médií a aktivistov.

Jediná výnimka vo vyjadreniach, ako som JASNE povedal, sa týka TEJTO vlády, pretože s ňou sa to inak ani nedá, a áno, v ich prípade jednoducho občas napríklad poviem, že Matovič je magor.

Zaujímavé, že si ma teraz pán Bán všimol. Lebo naňho tiež platí, že pokiaľ s ním komunikujete slušne, jeho pozornosť si nezískate. Pred časom som mu takto napísal slušný, stručný email a žiadal som ho, aby mi ukázal v rozsudku Medzinárodného súdneho dvora pasáž, ktorou tento súd údajne odobril odtrhnutie Kosova od Juhoslávie, citujem, „s ohľadom na genocídnu politiku, ktorá mu predchádzala“. Vtedy som pánovi Bánovi nestál za odpoveď, ako ani potom, čo som sa to opýtal aj verejne cez Facebook.

Nie šťavnatejšie výrazy (ktoré, na tom trvám, do normálnych politických diskusií nepatria), ale takéto lži a manipulácie otravujú atmosféru v spoločnosti a schopnosť nadväzovať tu normálnu, konštruktívnu diskusiu.

(Status na FB, 17. 1. 2021)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy