Reklama
Reklama

Vyprosujem si túto nadutosť...

Počet zobrazení: 3774


Všimnite si ten nebezpečný posun vo verejnej diskusii. Politická zodpovednosť sa posúva dolu k radovým štátnym zamestnancom. Už sa netýka iba politikov. Opozícia nehádže špinu iba na ministra, ale obviňuje všetkých policajtov, všetkých vyšetrovateľov, všetkých prokurátorov. Všetko je vraj mafia, iba Lipšic s Matovičom nás zachránia, iba oni sú tí svätí. Opozícia rovnako hlúpo obviňuje všetkých sociálnych pracovníkov, všetci sú vraj prehnití a zlí, len poslankyňa SaS Blahová je tu tá jediná svätá, ktorá svojimi blogmi zachraňuje celý svet pred zlým štátom, lebo bez jej magickej sily by sa to tu všetko rozsypalo. Je tu len ona, dokonalá svätica a zlý prehnitý štát, nič medzi.

Sorry, ale toto už je moc. Stavať si politický marketing na ľudskej tragédii je samo osebe zlé. Ale paušálne kopať do odborne zdatných slušných ľudí, štátnych zamestnancov, či už policajtov alebo sociálnych pracovníkov, ktorí si poctivo robia svoju robotu? Hádzať všetkých do jedného vreca? Len aby si neukojení opoziční politici robili osobné politické PR? Čo si to vôbec dovoľujú?! Oni nehovoria o konkrétnych zlyhaniach konkrétnych ľudí. Oni nehovoria o politických zlyhaniach konkrétnych politikov. Oni hovoria o štáte ako takom. Hovoria o zamestnancoch verejnej správy, čo sú desiatky tisíc ľudí. A všetkých hádžu do jedného vreca, všetkých urážajú, všetkých dehonestujú. Je to arogantné, je to trápne a je to úbohé.

Na Slovensku pracuje vo verejnom sektore obrovské množstvo šikovných, dobrých a pracovitých ľudí, ktorí si takýto paušalizujúci prístup nezaslúžia. Pomáhajú ľuďom oveľa viac, než nejakí namyslení opoziční poslanci a prácu týchto ľudí by sme si mali vážiť, nie dehonestovať. Vyprosujem si, aby ich opozícia urážala. Vyprosujem si nadutosť, s akou ich hodnotí nejaká poslankyňa SaS. Tí ľudia si to nezaslúžia! Ak niekto zlyhal, treba to vyšetriť a potrestať konkrétnych vinníkov. Ale bezhlavo kopať do všetkých zamestnancov verejnej správy, to je škandál. Jednoducho škandál.

Status na FB 13. 9. 2019

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy